kamu işçi maaş

Sonuç: tek dersten 2 yıl beklemek yerine sizce çözüm ne?

Katılımcı sayısı
143. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2 yıl beklemek ve tüm derslerden sınava girmek bence normal.

11 7,69%
  • 2 yıl bekledikten sonra tek dersten sınava girilmeli.

10 6,99%
  • 2 yıl beklemek yerine 1 yıl bekledikten sonra tek dersten sınava girilmeli.

57 39,86%
  • 2 yıl beklemek yerine 1 yıl beklenmeli tüm derslerden girilmeli.

8 5,59%
  • af çıkmalı

57 39,86%

Konu: Tek Dersten 2 yıl beklemek...

Tek Dersten 2 yıl beklemek...

arkadaşlar 2 yıl tek dersten beklemek sizce ne kadar doğru çözüm olarak ankete katılalım mağdur arkadaşlara destek verelim.belki sesimizi duyan olur.

Ynt: Tek Dersten 2 yıl beklemek...

bence tüm dersler 5 hak sonucunda verilebilir ancak herkesin sınavlara hazırlanma koşulları farklı olduğundan (ağır staj şartları,çalışma şartları.evli iseniz ev eş çoçuk sorumluluğu vs ) 5 hakında başarılı olamamk doğal,bunun sonucunda da 2 yıl beklemek biraz insafsızca bir ceza.
    sınavda elbette sınava giriş hakları sınırlı olmalı ancak 2 yıl beklemek ve tüm derslerden birdaha girmek çok ağır bir ceza herkes kolay kolay bunun üstesinden gelemz.1 yıl başlatma 3 yıl staj 1 bitirma 5 yıl eder.insanın hayatında önemli bir zamn dilimi zaten.birde üstüne 2 yıl beklemek ve tüm derslerden birdaha girmeyi ve 1 senede onu tamamladığınızı düşünürseniz 8 sene eder.katlanılabilecek gibi değil.böyle arkadaşlara Allah yardım etsin işleri zor.

o kadar sınava hazırlan derslerden geç tek dersten iki yıl bekle ve çok zor şartlarda büyük sitresle geçmiş olduğun dersler tekrar karşına çıksın.bence bu uygulama değişmeli kazanılan hak geri alınmamalı.

2 yıl tek ders için beklenilir mi!!!

kemalkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kemalkaya Guest

2 yıl bekleme şartı kaldırılmalıdır. Eğer ceza verilecekse bütün derslerden tekrar sınava tabi tutulmalı. Çalışanla çalışmayan ancak bu şekilde ayrılmalıdır. Bekleyince ne oluyor. Anlamıyorum. Umarım bizler bu durumları yaşamayız.

Herkesin başarması dileğiyle.
    Saygılar.

Alıntı kemalkaya Nickli Üyeden Alıntı
    2 yıl bekleme şartı kaldırılmalıdır. Eğer ceza verilecekse bütün derslerden tekrar sınava tabi tutulmalı. Çalışanla çalışmayan ancak bu şekilde ayrılmalıdır. Bekleyince ne oluyor. Anlamıyorum. Umarım bizler bu durumları yaşamayız.

Herkesin başarması dileğiyle.
    Saygılar.
    +1

STAJA BAŞLAMA DOSYA AÇTIRMA STAJ YERİ BULMA,YETERLİLİK SINAVLARINA GİRME KAZANMA DERKEN O KADAR YIL KAYBOLUYOR ZATEN.ONCA EMEK MADDİ MANEVİ NASILDA İNSANLAR TARAFINDAN GÖZ ARDI EDİLEBİLİYOR ANLAMIYORUM.KİMSE GÖRMÜYORMU KİMSENİN HABERİ YOK MU YA BU DURUMDAN.RESMEN MAĞDUR EDİLİYORUZ ARKADAŞLAR VE ELİMİZDEN BİRŞEY GELMİYOR MALESEF.TEK DERSTEN KALIP 2 YIL BEKLEMEK AYRI Bİ SAÇMALIK ZATEN.HAKSIZLIK BU RESMEN.BİRŞEY YAPILMALI BENCE EN KISA ZAMANDA YOKSA BU MAĞDURİYET DEVAM EDECEK.

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

Duyarsız kalmayalım Arkadaşlar şuan haklarınız var ama hiçbirşey garanti değil.Bu konunun gündeme gelmesi ve makul ölçülerde çözülmesi gerekiyor.

sanırım şuan herkesin hakları çok...

Ankete Katılın Lütfen...

bu anketin ve sonucunun yaptırımı nedir?Bir yere ulaştırılacak mı bu souçlar??

Bu şekilde bölük pörçük işlerle bir yere varamayız arkadaşlar,stajyerlerin ve smmm olmak için sınavlara giren bizlerin sorunları çok fazla,tek başlık değil ki.
    Ben bugün bunu açayım siz yarın bir diğerini,netice aynı oldukça bir anlamı yok.....
    Ciddi bir örgütlenme gerek,topluca ses çıkarmalıyız ki bizleri de dikkate alsınlar.Tker teker çok çektik,çekmeye de devam ederiz böyle giderse.
    Staj tamamen saçmalık kimse kusura bakmasın,bu işin her yeri yaş,bir yeri değil.Ben mesleki deneyimi ve yeterliliği olmadan ruhsat alınmasına da,ruhsatın veriliş şekline de,bu kadar kolay veriliyor olmasına da karşıyım.

Yöntem baştan yanlış.,

Evet anketi oyluyorum,2 yıl bekletsen nee,5 yıl bekltesen nee,af çıkarsan nee....

meslekte bir standart yok ki kalite açısından,hedeflenen nedir anlamıyorum,anlıyorum da kabul etmek ve bu uğurda bunca sıkıntı çekildiğini,neticesini ise belirsiz olduğunu görmek istemiyorum...

Ne diyeyimmm,Allah sınavlara girene dee çıkana daa,bu aralarda sürünene de sabırlar ve bol şans versin.
    Oldum demek öldüm demektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)