kamu işçi maaş

Konu: Yol Ayrımındayım, önerilerinizi bekliyorum

Yol Ayrımındayım, önerilerinizi bekliyorum

Selam arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. Feci bir yol ayrımındayım, görüşlerinizi öğrenmek isterim, benim aklım karışık.
    İstanbul Ün. ingilizce İşletme mezunuyum. Büroda staj yapıyorum fakat büro açma fikrinden gittikçe uzaklaşıyorum, malum zorlukları var.
    Şirkette çalışmak daha iyi sanki, maaşın hazır, eğer bazı niteliklerin, farklılıkların varsa büyük avantajın var, benim de güvendiğim avantajlarım var, aslında birazda bundan dolayı büroyla uğraşmaktansa bir şirkette muhasebe müdürlüğünü değil, finans yada mali işler md. hedefliyorum.
    Hayal kurmanın sakıncası yok tabi, şimdi sıra gerçeklerde...
    saygılar
    mustafa

Ynt: yol ayrımındayım, önerilerinizi bekliyorum

valla ben de öyle düşünüyorum finans ya da mali işler müdürlüğü...

Hangi işi yaparsanız daha mutlu olacaksanız tabiki onu yapın,her zaman finans yada mali işler md,büro da işler istediğimiz gibi yürümeyecek, malum kimisi için emekler ,çabalar kendi işinde büroda çalışırken zevkli hale gelir kimisi için bağımlı çalışırken maddi boyutu bir yana bırakılırsa bu yol ayrımı görecelidir.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı sm³ Nickli Üyeden Alıntı

Büyük bir amacınızın olması güzel birşey.

Ancak unutmayın ki bu konumlara gelmek kolay değildir.
    Ayrıca geldikten sonra da oraları koruyabilmek daha zordur.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı sm³ Nickli Üyeden Alıntı

Büyük bir amacınızın olması güzel birşey.

Ancak unutmayın ki bu konumlara gelmek kolay değildir.
    Ayrıca geldikten sonra da oraları koruyabilmek daha zordur.
    aynen öyle katılıyorum size, oralara gelene kadar neler görücez daha, ama bi işte emek varsa fedakarlık ve özveri varsa bunun karşılıksız kalmayacağına inananlardanım, bu dünyada geçici olduğumuz gibi şüphesiz o koltuklar da geçici, önemli olan hakkını vermek o koltuğun ve aldığın parayı hakederek çoluk çocuğumuza helal lokma yedirmek, yoksa dünya dediğiniz neki bugün varız yarın yokuz, arkamızdan iyi şeyler söyletebiliyorsak ne mutlu bizlere...

Ynt: Yol Ayrımındayım, önerilerinizi bekliyorum

Alıntı ekmekci Nickli Üyeden Alıntı
    Selam arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. Feci bir yol ayrımındayım, görüşlerinizi öğrenmek isterim, benim aklım karışık.
    İstanbul Ün. ingilizce İşletme mezunuyum. Büroda staj yapıyorum fakat büro açma fikrinden gittikçe uzaklaşıyorum, malum zorlukları var.
    Şirkette çalışmak daha iyi sanki, maaşın hazır, eğer bazı niteliklerin, farklılıkların varsa büyük avantajın var, benim de güvendiğim avantajlarım var, aslında birazda bundan dolayı büroyla uğraşmaktansa bir şirkette muhasebe müdürlüğünü değil, finans yada mali işler md. hedefliyorum.
    Hayal kurmanın sakıncası yok tabi, şimdi sıra gerçeklerde...
    saygılar
    mustafa

güvendiğin avantajların artık şu içinde bulunduğumuz ortam da dezavantaja dönüstü .4 büyük denetim şirketine girmeye calıs. Orada da basta sürüneceksin ama tecrübe kazanırsın.

piyasada yaptığın işleri düsük ücreteyapacak birçok insan var. hergün en basit muhasebe işine 100 lerce basvuru oluyor ticaret lisesi mezunlarını ve açıköğretim mezunlarını düsük ücretle çalıştırmak varken yüksek ücret isteyen birini işletmeler neden çalıştırsın ki..............

bilgi güçtür, eğer o işletme basit bi işletme değilse smmm ile açıköğretim mezunu veya ticaret lisesi mezunu arasındaki farkı ayırt edecektir (ayırt edemeyen bazı arkadaşlar için söylüyorum, smmm olmayan biri beyanname imzalayamaz ), yok eğer ayırt edemiyorsa zaten orada çalışılmaz, zamanımızda bence bi insanın en büyük sermayesi dürüstlüğü ve güvenilirliğidir, piyasada ne yazıkki üçkağıtçı çok, bu forumda bile var ne yazıkki

kisi neyse karsısındakinin de öyle olduğunu sanırmıs
    ayrıca doğru söyleyenlerin sevilmediği kesin

bu forumda hayal aleminde yaşayan çok fazla ..hayal aleminde yasamak güzelde biraz da ayaklar yere basmalı
    denetim alanına yönelenler de de ,ruhsat alanlar da da hayal kırıklığına uğrayanların sayısı oldukça fazla
    çünkü meslek özellikle yeni ruhsat alanların beklentilerini karşılamıyor.

bunu sadece ben söylemiyorum.istanbul odası yayınlarında çıkan bir makale de bir üstad da yazmıs. gençler smmm liğe yöneliyor da sonucun da mutlu oluyorlar mı diye yazmıs
    onlara sınavlara girin demekle hata mı ediyoruz diye devam ediyor ..
    iyice tart derim baska alternatifler varsa onları da göz ardı etme..

sözde trabzonlu arkadaşa katılıyorum ama gülmekten mali müşavirlik geleceğin meslekleri arasında gösterilen saygın bir meslek bence ,( kedi ulaşamadığı ciğere pis dermiş ), mutlaka zorlukları olacaktır ama her gecenin bir sabahı vardır, yok ben zorluklara katlanamam diyen varsa girsin kpss ye atansın bir yere memur olarak , oooohhhh salla başı al maaşı kebaaaap...

arkadaşlar, ben smmm ruhsatımı alacağım inş. ama sonrasında şirkette gelecek arıyorum. Bunun ayrımındayım, yani ruhsatı aldıktan sonra büro değil de şirket olsun diyorum. smmm yoluna emeğimi, çabamı koymuşum, pes etmek yok.
    m.ekmekçi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)