kamu işçi maaş

Konu: Serbest Muhasebecilik Mülga Edildiği Gibi YMM likte Mülga edilmelidir...!

Serbest Muhasebecilik Mülga Edildiği Gibi YMM likte Mülga edilmelidir...!

Mesleğin en üst noktası SMMM LİK olmalıdır.Ymm lik mesleğinin dünya da başka hiçbir ülkede eşi benzeri yok. Maliye mensuplarının emeklilik sonrası yapacakları vergi denetimi meslek mensuplarını ilgilendirmemelidir Ymm ler bir açıdan maliyenin taşeronluğunu yapmaktadır.

Serbest Muhasebecilik Mülga Edildiği Gibi YMM likte Mülga edilmelidir...

Ynt: Serbest Muhasebecilik Mülga Edildiği Gibi YMM likte Mülga edilmelidir...

Alıntı hanmiroğlu Nickli Üyeden Alıntı
    Mesleğin en üst noktası SMMM LİK olmalıdır.Ymm lik mesleğinin dünya da başka hiçbir ülkede eşi benzeri yok. Maliye mensuplarının emeklilik sonrası yapacakları vergi denetimi meslek mensuplarını ilgilendirmemelidir Ymm ler bir açıdan maliyenin taşeronluğunu yapmaktadır.

Serbest Muhasebecilik Mülga Edildiği Gibi YMM likte Mülga edilmelidir...
    +1
    Turgay Pösteki
    Adli Muhasebe Uzmanı
    Hile Denetçisi
    S.M.M.M

Dış ülkelerde benzeri yok, doğru. Peki o ülkelerde ne var? Ülkede ki YMM liğe ihtiyacın nedenlerini ortadan kaldırmadan YMM liği kaldırmak ne sağlar ona bir bakmak gerekmez mi?

Denetim kadrolarının doluluk oranında başlayabiliriz mesela...
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

Hee tabi kalksında onların işinide SMMM ler yapsın hatta SM'ler yapsın. Meslek mensuplarımız fiyatları kırsın önüne gelene tasdik yapsın. Yanlış anlaşılmasında SMMM'lerin arasında farkımı kalitemi anlatmam zor ama YMM olursam öyle değil. Dört gözle 10 senemin dolmasını bekliyorum seviyesi düşük kalitesiz SMMM'lerden kurtulmanın tek yolu

Merhaba,

Sayın honcoler;

Rica ediyorum, meslek mensuplarından söz ederken "kalitesiz" ibaresini kullanmayınız. Bakın bu ikinci oluyor.

Saygılarımla,
    Turgay Pösteki
    Adli Muhasebe Uzmanı
    Hile Denetçisi
    S.M.M.M

Alıntı UZMAN Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba,

Sayın honcoler;

Rica ediyorum, meslek mensuplarından söz ederken "kalitesiz" ibaresini kullanmayınız. Bakın bu ikinci oluyor.

Saygılarımla,
    +1

Kimsenin seviyesine ve kalitesine bir laf edemem ancak YMM likte ele ayağa düşerse mesleğin bittiğinin resmidir.

A.Ş. defterlerini bile 100-200 TL ye tutan zihniyet artık Tam Tasdikleri aylık 100 TL ye kapatır mesleğinde içine eder memlekette tam tastiksiz şirket kalmaz tam tastiğinde hiçbir işlevi olmaz.

Korsan bürolarda faaliyet gösterenler bir anda korsan bürolarda YMM işlemlerine başlar ki buda tam bir kaos ortamı yaratır. Korsan büroda düşünsenize kdv iadesi raporları hazırlayacak artık o raporu belgeli hazırlamayacak korsan büro sahibi hazırlayacak ortalık naylon faturadan, hayali ihracattan geçilmez YMM lik karldırılırsa YMM lerin hazırladığı raporları SMMM ler hazırlarsa ve ortalık 90.000 SMMM den geçilmezken maliyede o raporların hiçbir geçerliliği kalmaz

Türkçesi kanunda şartlar belli 10 yıl yapın YMM stajınızı, girin sınava, alın belgenizi sonrasında becerebiliyorsanız pastadan sizde pay alın, yok bunlar zor geliyorsada bu memlekette kimse kimseye zorla ekmek vermez YMM liğin kalkmasını beklemekte hayalden öteye geçmez.

Merhaba,

Sayın honcoler;

Saygılarımla,
    Sayın Uzman, sırf yanlış anlaşılmamasına vurgu yaparak yazdım ama yinede anlayamamanıza şaşırdım. Kalitesizden kastım kesinlikle SMMM'lerin tamamı olamaz. Kalitesizden kastım bizleri yaptıkları ile zor durumda bırakan ve haksız rekabet yapan, mükelleflerinin elektirik su paralarını yatıran ayakçı bir kısım meslek mensuplarıdır. Geçmişte ve günümüzde yeterliliğe sahip olmayanlara verilen SMMM belgelerinin sonucu olduğuna bağladığım bu durumdan kurtuluşun sadece YMM'likte olduğunu düşündüğüm için bu şekilde yazmıştım. Gocunmanızı gerektiren bişey yok diye düşünüyorum.

Lafı anlamayıp +1'i basan arkadaşa lafım bile yok.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    Kimsenin seviyesine ve kalitesine bir laf edemem ancak YMM likte ele ayağa düşerse mesleğin bittiğinin resmidir.

A.Ş. defterlerini bile 100-200 TL ye tutan zihniyet artık Tam Tasdikleri aylık 100 TL ye kapatır mesleğinde içine eder memlekette tam tastiksiz şirket kalmaz tam tastiğinde hiçbir işlevi olmaz.

Korsan bürolarda faaliyet gösterenler bir anda korsan bürolarda YMM işlemlerine başlar ki buda tam bir kaos ortamı yaratır. Korsan büroda düşünsenize kdv iadesi raporları hazırlayacak artık o raporu belgeli hazırlamayacak korsan büro sahibi dolduracak

Türkçesi kanunda şartlar belli 10 yıl yapın YMM stajınızı, girin sınava, alın belgenizi sonrasında becerebiliyorsanız pastadan sizde pay alın, yok bunlar zor geliyorsada bu memlekette kimse kimseye zorla ekmek vermez YMM liğin kalkmasını beklemekte hayalden öteye geçmez.
    +1 bravoo güzel yazı

Ynt: Serbest Muhasebecilik Mülga Edildiği Gibi YMM likte Mülga edilmelidir...!

Alıntı MEVLANA CELALETTİN RUMİ Nickli Üyeden Alıntı

Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok
    Nice elbiseler gördüm içinde insan yok!
    Merhaba,

Genç dostlarım;

Kaliteyi ünvan belirlemez. Aksi halde; bir çok SM ve SMMM ünvanlı meslek mensubunun teklif edildiğinde gülerek red edeceği 2.000 TL maaşla bağımlı çalışan YMM ünvanlı meslek mensubu olmazdı.

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Bizim şirketler grubundan birinde bir ymm var ful time bordrolu 2000 alıyor.
    Maalesef 3568 ilk çıktığında, bir çok YMM bu ünvana çok kolay sahip olmuştur. Bunlardan biriyle karşılaşmıştım. Adama standart maliyet yönteminde 713 hesabı anlatana kadar canım çıkmıştı (Tövbe günahını almayayım belki de adam 3568 ilk çıktığında alanlardan değildi).

Tam tasdik meselesine gelince; ne yazık ki İdare nezdinde o kadar geçerliliği yok. Benim defterlerini tuttuğum bir kaç şirket; tam tasdik kapsamında olduğu halde sektörel incelemede hiç bir faydası olmadı tam tasdik raporunun. İstediler incelemeye.
    Aslolan bilgidir; ve çalışmak, daha çok çalışmak; sizi rakiplerinizden bilgi dağarcığınız ayırır unvan değil.

Alıntı Mustafa Kemal ATATÜRK Nickli Üyeden Alıntı
    ÇALIŞMADAN, YORULMADAN, ÜRETMEDEN RAHAT YAŞAMAK İSTEYEN TOPLUMLAR
    ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ VE
    DAHA SONRA DA İSTİKLAL VE İSTİKBALLERİNİ KAYBEDERLER...
    Ufak defterleri bir tarafa bırakalım; para kazanılacak aylık 750 ila 4000 bandında olan kobilerin defterlerinden iyi gelir elde edilir. Bu firmaların muhasebe ve iç kontrol sistemlerini kurgulayıp bilgisayar destekli muhasebe sistemleri kurmada uzman, Mevzuata hakim bir SM veya SMMM ile çalışan firmaya istediğiniz kadar fiyat kırın defteri alamazsınız; ancak bu firma iade işlemleri ve hekzan raporları için ihtiyaç duyduğu YMM imzasını en az teklifi veren YMM?den satın alır.

Yılda iki kere YMM değiştiren firmam bile oldu

Velhasıl SM ve SMMM bilgi YMM imza satar,

SM ve SMMM hancıdır YMM yolcu;
    Sevgiyle kalın,
    Turgay Pösteki
    Adli Muhasebe Uzmanı
    Hile Denetçisi
    S.M.M.M

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)