kamu işçi maaş

Konu: Maaşım yeterli mi....?

Maaşım yeterli mi....?

arkadaşlar merhaba

2 yıldır çalıtığım firmada 1200 lira maaş almaktayım, benden daha düşük seviyedeki ama kıdemi fazla olanlar daha fazla alıyorlar buda sıkıntı yaratıyor bende. stajerim, piyasadaki ücretler nedir, sabırlı mı olmalıyım, patronla mı konuşmalıyım, yeni bi iş mi aramalıyım..

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Maaşım yeterli mi....?

Artık nerdeyse 3 günde bir maaş ve ücret ile ilgili konular, anketler açılıyor forumda.
    Forumda arama yapınız lütfen.

henüz adaysın öpte başına koy desem yeridir.
    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

merhaba figo

üstad doğru söylüyorsun adayım ama yıllık 50 trilyon ciro çeken bi firmada bu maaşa çalışmak koyuyor biraz. üstelik işin bütün süreçlerini takip ediyorum, beyannamelerin hazırlnamsından sigortası, iç kontrl vs vs.. bu bilgilerimle ne kadar daha para kazanabilirm bunu merak ediyorum.

firmanın kapasiteli olması sizin açınızdan çok iyi .geniş mevzuat bilgisine sahip olabilirsiniz. bu firmada yıl telaffuz etmek istemem bir kaç yıl daha çalışmanız tecrübenize tecrübe katacaktır. ve ileride iş aramaya çııktığınızda sizin için önemli bir avantaj salayacaktır. şu an için çok fazla paraya odaklanmayın açıkçası.

bulunduğun şirketle ücret konusunda pazarlık gücün var mı?

pazarlıkta karşıdaki insana bağlı biraz, adam sana vereceğim budur derse bende çıkışımı isteyeceğim, çıkarsam eğer piyasada daha fazlasını alablirmiyim..

Aday21 seni çok iyi anlıyorum. Çünkü yaşadıklarının aynısını bende yaşadım.
    Senden daha az donanımlı insanların sadece kıdemi fazla diye senden çok fazla alması insanın içine oturan bir durum.
    Bunu 6 yıl yaşadım. Üstelik Muhasebe süreçlerinin hepsine hakimdim benimde çalıştığım firma çok büyük bir firma idi.
    İsmini söylesem bilmeyen yoktur yani. Faturalar, beyannameler, mali tablolar, resmi yazışmalar, demirbaşlar vs...
    Ben bu işyerimden ruhsatımı alır almaz ayrıldım. Sonra hemen yurtdışına çıktım 3 ay ingilizce eğitimi aldım.
    Şu anda süper olmasada orta derece ingilizceye sahibim. İş bakıyorum.

Diyeceksinki neden ayrıldın?

Firmadan ben 1300 TL alırken karşımda sabahtan akşama internette gezinip sigara içen sahışlar 2800- 3300 TL arası maaş alıyordu kıdemi fazlaymış... O firmada lise stajından başlamıştım çalışmaya.
    Stajla birlikte 8 yıl ordaydım. Bu süre içinde durmadan sorumluluk aldım. 2 yıllık muhasebe bitirdim 2.öğretim.
    Ardından dışardan tamamladım. Bu arada müdürüme yalvarıp sayısız muhasebe seminer ve eğitimlerine katıldım.

SMMM staj sınavını kazandım. Stajımı bitirdim ruhsatı aldım. Bir baktım ben yine bu insanların gözünde aynı Ayşeyim...
    Stajer Ayşe... Hamal Ayşe... Kendini geliştirsen sana bakışlar değişmiyor...

Bunu sadece sana değil herkese söylüyorum SMMM ruhsatını alır almaz SMMM sıfatıyla iş ara. Kesinlikle insanların bakışları değişiyor. Şu da bir gerçek istediğin 2000 TL maaşı fazla bulan insanlarda oluyor ama nihayetinde kendini kabul ettiriyorsun.
    Stajın ne zaman bitiyor? Çok uzun değilse sabret. Bu arada ordaki tecrübende artar. Sonra emin ol sana 1200 TL fazlasını verecek çok firma var...

Allah gönlüne göre versin...

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

maaşlarınızı konuşacağınıza arkadaşlar, bilgi birikimlerinizi konuştursanız daha iyi olmaz mı?

1200 TL, hem de stajyer, sigortanızı da şirket karşılıyordur sizin. Yemek yol dan bahsetmiyorum büyük olasılık ikisinden biri de vardır.
    Bedava demiş şair. Biz de bedavaya çalışmışız staj zamanında.
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)