kamu işçi maaş

Konu: 4-5 Aralık 2010 SMMM Yeterlilik Kaynak Önerisi

4-5 Aralık 2010 SMMM Yeterlilik Kaynak Önerisi

Arkadaşlar 4-5 Aralık 2010 SMMM yeterlilik sınavına hazırlanacağım.2 ay gibi bir zaman kaldı. Sınava giren arkadaşlar, bu konuda tecrübeli arkadaşlar 7 ders için tek tek veya ayrı ayrı kaynak önerilerini yaparlarsa memnun olurum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ynt: 4-5 Aralık 2010 SMMM Yeterlilik Kaynak Önerisi

yok mu tavsiyede bulunacak arkadaşlar insanlık öldü mü?

evet kitapların yazar isimleri çok önemli

Alıntı vakkasozkin Nickli Üyeden Alıntı
    yok mu tavsiyede bulunacak arkadaşlar insanlık öldü mü?
    İnsanlık ölmüş bu kadar kişi bakmış bir cevap yazan yok.

Alıntı yakup61 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar 4-5 Aralık 2010 SMMM yeterlilik sınavına hazırlanacağım.2 ay gibi bir zaman kaldı. Sınava giren arkadaşlar, bu konuda tecrübeli arkadaşlar 7 ders için tek tek veya ayrı ayrı kaynak önerilerini yaparlarsa memnun olurum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Ben ****dan çalıştım. Ancak vergi ve hukuku hiç çalışmadan verdim o nedenle iyi ya da kötü yorum yapamıyorum.. Maliyet için ****nın yanında yurdakul hocanın kitabından da çalıştım. Bana bunlar yeterli geldi. Kaynak ararken çok zaman kaybetmeyin derim. Ben ruhsatı aldım darısı başınıza.

Finansal : Bir şekilde yusuf sürmenin notları edinilecek ve hocanın soru tarzına vakıf olunacak sonrasında tek düzende bilinmeyen hesap kalmadan ister yusuf hocanın kitabından istersenizde başka bir kitaptan finansala çalışılacak. Yusuf hocayı hafife almayın hafife alanlar bende dahil mart ve temmuzda adamın ne olduğunu gördük.

Denetim : Hasan Türedinin kitabı hatmedilecek. Hoca bu kitabı kaynak olarak kullanıyor inanmayan temmuz 2010 cevaplarını tesmerden indirsin 4 sorudada hasan türedi kaynak gösterilmiş. Sonra 100 lük kağıt verdim 30 aldım demeyin

Maliyet : ****nın kitabı iyi ama yetersiz maliyetle alakalı bende birkaç not var, açıköğretimin kitabı var isteyene bunları atabilirim. Ben maliyette çözümü dersaneye gitmekte buldum çünkü işin içinden çıkamadım. En iyi kaynak bilen birinin size konuyu anlatması tabiiki imkanı olmayanlar için kursum bittiğinde elimdeki notları taratıp isteyene mail atıcam. Maliyetten konular belli ancak sorular kazık geliyor en azından dersanede hocanın dediği şu en ufak hesaplamayı bile kağıdınızda gösterin diyor hoca yani 80 lik kağıt veripde 30-40 alanların yaptıkları sonuç belki doğru ancak komisyon en ufak hesaplamaları bile kağıtta görmek istiyor deniyor,kağıdınız yetmezse ek kağıt almaktan üşenmeyin bilginiz olsun.

Vergi : Elimde bu siteden edindiğim vergi notları var istene onlarıda atabilirim. Vergi dediğiniz bir okyanus şansınıza kolay yada bildiğiniz bir yerden sorarlarsa yırttınız yok geçirmemeyi akıllarına koyarlarsa uncunun evine götürdüğü unu sorarlar ağzınızla kuş tutsanız gene kalırsınız. Vergiden ****nın kitabınıda önerenler var daha önce geçen arkadaşım kanunlara baktığını söylemişti ben şansa bilgim olan yerden soru gelmesi ile 50 aldım ve geçtim.

Hukuk ****nın kitabına çalıştım 70 aldım bana göre hukuk için **** yeterli.

Meslek Hukuku : İnat ettim o birlik seçimlerini ıvırı zıvırı ezberlemiyeceğim dedim ****nın kitabından çalıştım 50 ile geçtim ancakk kağıdım 50 eden bir kağıt değildi bu sınavda oda gelirleri sorulmuştu yani oda başkanı olsa o soruyu benim kadar detaylı yazamazdı ve sonuçta kağıdım 50 almayı hak etmediği halde hoca 50 verdi geçirdi.
    Meslek için **** yeterli görünüyor.

Mali tablolar analizi : Bu sitede bulduğum notlardan sadece 20 sayfalık bir nota çalıştım ve 53 le geçtim hoş daha çok not almam gerekiyordu ancak hoca genede kırmış çok zor bir ders değil ****nın kitabıda yada 20 sayfalık bende notta yeterli.

Ben ilk girişte 7de 4 yaptım. Maliyetten ve Denetimden çaışmadığım için kaldım ancak Finansaldan kayıtların %80 ini doğru yaptığım halde sadece Sürmen efendinin yada asistanının keyfi yüzünden kaldığıma %100 eminim. Benden bu kadar insanlık daha ölmedi. ****nın seti bazı derslerde yeterli ancak maliyet,finansal ve denetimde yeterli değil o derslere özel kaynaklardan çalışmanız gerekiyor.

Sayın stonhand ben de Mart sınavında aynı derslerden kaldım (Finansal 40, Maliyet 44, Denetim 34) Temmuz sınavına askerlik sebebiyle giremedim. Bahsettiğiniz kaynakları hemen yarın temin edeceğim. Finansaldan kalacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Mecbur artık köprüyü geçene kadar hocaların suyundan gideceğiz Maliyet için de kursa gitmeye vakit yok. Artık onu da Yurdakul destekli ****nın kitabından halletmeye çalışacağız. İnşallah bu Aralık sınavında kurtuluruz.
    I turn to you. <br />For the strength to be strong,<br />For the will to carry on,<br />For everything you do,<br />For everything thats true, <br />I turn to you...

Hocam denetimin ve yusuf sürmenin kitabını ben trabzondan getirttim 20 TL denetim + 17 TL finansal y.sürmen g.muhasebe 1 kitabı ve tabi kargoyada 10 tl bayıldım. Denetimden ısrarla söylüyorum inanmayan temmuz sınav sonuçlarına baksın 3 sorudada adam kabak gibi Hasan Türedi demiş arayada 1-2 tane 1996 basımı kitap atmış yani hoca illede hasan türedi diyor ki temmuz sınavı çok basit bir sınavdı inşallah aralık zor olmaz ki artık zor olsada ben bu kitabı hatmedicem ve sınava giricem.

Yusuf hoca içinse ne desek boş adam böyle işte yaacak birşey yok isterseniz muhasebenin kitabını yazın adam taktımı takıyor mart sınavı kolaydı diyorlar ancak temmuz zordu aralıktada zor sorarsa ne yapıcaz bilmiyorum. Hocanın notlarını edinebilirseniz edinin notlara baktığınızda sınavda çıksa apışıp kalacağımız abuk subuk sorularda mevcut.

Ben maliyetten temmuzda 0 aldım aslında tembellik bende çalışmadan girdim ve hakkım olan 0 ıda aldım. Dersanede tekrar ediyoru hocanın dediği diyelim 40 puanlık soruyu yaptınız ve diğer soruyu yapacak kadar bilgini yok kesinlikle bırakmayın siğer soru ile alakalı ne yapabiliyorsanız yapın bütün işlemlerinizi kağıtta gösterin gerekirse ek kağıt alın diyor. Benim temmuzda 2 tane maliyeti veren arkadaşımda cevapları hatalı ancak gidiş yolları doğru olduğu için geçtiler. İkiside kaldım derken biri 50 diğeri 60 la maliyeti verdi. Birde dersanede anlatılan maliyette en basit konularda bile ufak detaylar var ve hocalar o detayları birebir istiyor şu kursum bir bitsin defteri taratıp burayada koyarım artık kime ne yararımız olursa.

Sedateroğlu hocam özelden mailinizi yazın maliyetle alakalı elimdeki notları size atayım işinize yararmı yaramazmı bi bakarsınız. İnşallah aralıkta bu dertten kurtulucaz birisi sınav deyince cinlerim tepeme çıkar hale geldim stres stres kafamda saç kalmadı.

Sayın stonhand, vermiş olduğun açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. aydınlatıcı bilgiler verdin. keşke herkez senin kadar yardımsever olsada bencil olmasa.

Alıntı yakup61 Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın stonhand, vermiş olduğun açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. aydınlatıcı bilgiler verdin. keşke herkez senin kadar yardımsever olsada bencil olmasa.
    Önemli değil hocam aslında diğer arkadaşlarda yardımcı olur ancak herkes sınav stresinde, özelden mail adresini yazanlara maliyet notlarını attım dahada isteyen olursa yardımcı olurum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)