kamu işçi maaş

Konu: SMMM Olduktan Sonra

SMMM Olduktan Sonra

öncelikle herkese selam ben smmm stajımı özel bir şirkette yapıyorum stajımın bitmesine 1 sene kaldı zaman daraldı mali müşavir olduktan sonra nasıl yaparsam bu kadar çekilen sıkıntının karşılığını daha iyi alırım diye düşüyorum burada bu konu ile ilgili fikrini paylaşmak isteyen herkese akıl danışmak istedim şimdiden ilginize teşekkür ederim

Ynt: smmm olduktan sonra

Mesleğine önce kendin saygı duy, sonra çevrendekilerin saygı duymasını sağla, hiç bir zaman kötü meslek mensuplarının davranışlarını örnek alıp kısa yoldan yüksek getiri elde etme peşinde koşma, işini titizlikle yap, güvenilir, dürüst, şeffaf ol ve hiç bir zaman
    Alıntı boshnakkk Nickli Üyeden Alıntı
    ....mali müşavir olduktan sonra nasıl yaparsam bu kadar çekilen sıkıntının karşılığını daha iyi alırım diye düşüyorum ....
    diye düşünme. Önce işini yap gerisi gelir.
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

Ynt: SMMM Olduktan Sonra

Büro muhasebesi yapmayacaksan yani muhasebe bürosu açmayacaksan; uzmanlaşacağın bir alan seç bu alan sektör olabilir, ssk olabilir, inşaat muhasebesi olabilir vb. o konuda sana danışılır biri olmaya çalış sonrası gelir.

muhasebe bürosu olursa nasıl olur şirket olursa nasıl olur hangisi daha mantıklı aceba

Bence muhasebe bürosu açacaksan akrabaların ve çevrenle iyi geçin mahallendeki daha önce selam vermediğin insalara selam ver,siyasi görüşünü v.s fazla belli etme tabi Bence bunlar kişiye göre değişir katılan olur katılmayanda. Şirkette çalışacaksan geleceğinde garanti olsunistersen SAP gibi programları öğren tabi ingilizcen olacak mecburen uluslararası raporlarama sisteminide öğrenirsen para para demezsin,çok uluslu bir şikete kapağı atarsan rahat bi hayatın olur.( ozaman iş yeri hariç kimseye selam vermeyebilirsin, istediğin partini v.s holiganı bile olabilirsin )

Alıntı 1economist Nickli Üyeden Alıntı
    Bence muhasebe bürosu açacaksan akrabaların ve çevrenle iyi geçin mahallendeki daha önce selam vermediğin insalara selam ver,siyasi görüşünü v.s fazla belli etme tabi Bence bunlar kişiye göre değişir katılan olur katılmayanda. Şirkette çalışacaksan geleceğinde garanti olsunistersen SAP gibi programları öğren tabi ingilizcen olacak mecburen uluslararası raporlarama sisteminide öğrenirsen para para demezsin,çok uluslu bir şikete kapağı atarsan rahat bi hayatın olur.( ozaman iş yeri hariç kimseye selam vermeyebilirsin, istediğin partini v.s holiganı bile olabilirsin )

))))))) Süper bir analiz. Tebrik ederim. Çok beğendim...

Alıntı gulpembe Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı 1economist Nickli Üyeden Alıntı

))))))) Süper bir analiz. Tebrik ederim. Çok beğendim...
    Bence de çok güzel analiz edilmiş. Kutlarım
    Başarı istediğini elde etmektir, mutluluk elde ettiğiniz sevmektir...<br />Di_YaL

Kızmayın hocam ama çok uluslu şirketlerde açeydim kollarımı bırakmayeydim seni deyip kırmızı halıylamı karşılıyorlar.
    Adamların bırakın müdürünü, şefini yahu kıtipirik kayıt elemanı bile işi öldüğünde bırakıyor. Adamlar emekli olsada işe devam etmek için atmadık takla bırakmıyor, Yabancı dil deseniz zaten hikaye piyasa 2-3 dil bilen yüksek lisans yapmış adamla dolu, ASP deseniz kurum kendi bünyesindeki adamları bilmemkaç bin euro masraf ederek eğitime gönderiyor benim beyazeşya fabrikasında çalışan arkadaşım bile ASP eğitimi aldı.
    Birde zaten o tarz firmaların başvuru formlarında bile şirketimizde çalışan bir tanıdık yada akrabanız varmı yada referansınız varmı gibi sorular oluyor. Adamlar daha pozisyonu açmayı düşünürken oranın müdürünün yada şefinin akrabası, tanıdığı yada artık neyse bilmemnesi alacağı maaşı hesaplamaya başlıyor.

Çevre varsa aslında büro yapılacak en güzel ve temiz iş. Sağlam bir büroya sahip olmak en sağlam şirkette müdür olmaktan bile daha iyi tanıdığım bazı üstatlarımın kazancının yanında, yüksek zannettiğimiz maaşlar bile çok komik kalıyor tabi bu iş ne deneyim nede bilgi işi tamamen çevre meselesi.

4 tane programlama dili bilin, bunun için hevesli iseniz yılmaz özbalcının vergi yorum kitaplarını görmüşsünüzdür onun kalınlığında farzedin kdv, gv,kv,vuk kitabını okuyorsunuz, o ebatlarda 4 kitap alın programlamayı çalışın, yabancı dil bir tane olsa yeter ki illa olacak diye bir şart yok, 1.000-2.000 TL aralığında bir bilgisayar alın. Kitaptakileri uygulamaya dökün, 2 yıl sonra piyasada aranan adamlardan birisi olursunuz, kimseye selam vermeniz gerekmez çünkü genelde bilgisayar başında olursunuz, msn de titreşimlere karşılık verirsiniz artık çok zor değildir herhalde, siyasi parti olayına, facebooktan "beğen"seçeneği ile beğenebilirsiniz. İlla bu meslek yapılacak diye bir şey yok , eğer o kadar sıkıntı çekilecek ise bazen geri dönüp başka sektörlere bakmak insana zaman kazandırır,

Bunu niye yazdık, ömür boyu mutlu olacaksanız sevdiğiniz işi yapın, eğer daha yolun başında şikayet edecekseniz bu işe hiç kalkışmayın. Ne emeğin karşılığını alırsınız ne de sağlıklı bir hayat sürersiniz.
    &quot;Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et..&quot;

bu kadar sene boşuna mı emek verdik yani çevre yoksa ekmek yok gibi saçma

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)