kamu işçi maaş

Konu: İsmmmo ingilizce kursu.?

İsmmmo ingilizce kursu.?

merhaba arkadaşlar, ismmmo'nın ingilizce kursuna giden arkadaş var mı? giden varsa kurs hakkında genel bilgi alabilir miyiz..

Ynt: İsmmmo ingilizce kursu.?

merhaba arkadaşlar, acaba odaların vermiş olduğu ingilizce kurslarına giden yok mu? mesleki ingilizce ne kadar işimize yarar..??? giden arkadaş varsa deneyimlerini bizimle paylaşırsa sevinirim...

bunu bende merak ediyorum cevap veren olursa çok sevinirim , iyimidir kötümüdür,sıfırdan başlayanlar için uygunmudur mesleki olarak birşeyler katıyormudur.????

Arkadaşlar ne faydası var diye sormuşsunuz gayet basit öncelikle Stajdan sayılıyor buda yeterli bir sebep zaten. ee bir kaç kelimeden ingilzice öğrenirsiniz gayet verimli bir kurs olur

arkadaşım, stajdan sayılması günü birlik bir fayda...bizler geleceği düşünüyoruz. yeni ttk tasarısı ile bağımsız denetim gelirken, şirketler yurt dışı bağlantıları ile iş yapmaya başlarken ve dahası bazıları özellikle mesleki ingilizce isterken,bu mesleği daha profesyonel yapmamız gerekirken, siz stajdan sayılıyor gibi bir cevap vermişsiniz..
    mesleğimizde farklı olmak istiyorsak farklı özelliklerimiz olmalı, bir adım önde olmak için ingilizce şart. ismmmo bir muhasebeci odası olduğuna göre acaba ingilizce kursu nasıl, bize faydalı olabilir mi? maliyeti de az değil..

Alıntı mehmet_kulte Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşım, stajdan sayılması günü birlik bir fayda...bizler geleceği düşünüyoruz. yeni ttk tasarısı ile bağımsız denetim gelirken, şirketler yurt dışı bağlantıları ile iş yapmaya başlarken ve dahası bazıları özellikle mesleki ingilizce isterken,bu mesleği daha profesyonel yapmamız gerekirken, siz stajdan sayılıyor gibi bir cevap vermişsiniz..
    mesleğimizde farklı olmak istiyorsak farklı özelliklerimiz olmalı, bir adım önde olmak için ingilizce şart. ismmmo bir muhasebeci odası olduğuna göre acaba ingilizce kursu nasıl, bize faydalı olabilir mi? maliyeti de az değil..
    Ozaman arkadaşım böyle düşünüyorsun senin ismmmo kurslarında işin olmasın(bende aynı fikirdeyim),gidene tandıklarım var çevremde gerek bitirme,gerek başlatma,gerekta ingilizce hiç memnun kalmadılar. Benimde gitmeyi düşündüğüm ve kalitesinden şüpe olmayan Boğaziçi üniversitesinin ingilizce kurslarına gideceksin. Ben araştırdım daha iyisinide duymadım hem boğaziçinden alınma bir sertifikanın ayrıcaklarıda mutlaka olur diye düşünüyorum.

Şu yeni TTK hani 1999 dan beri komisyonlarda uğraşılan ortalama 1600 maddesi değişecekken sadece 70 maddesi oda zoraki değişen hani önceki yıllarda önümüz seçim şimdi sırası değil denilen ve önümüz 2011 de seçim olupda görüşülmesi imkansız olan TTK mı.
    Ümit fakirin ekmeği ye babam ye demişler ya bizim milletimiz ekmek fırınını yemiş hala akıllanmamış. Arkadaşlar yeni TTK diye birşey yok bu komple bir hayal tepedekiler ergenekon,balyoz vb. dediler bi düşünün bakalım ne kadar zaman yediler ben söyleyeyim ergenekon,balyoz,darbe diye diye bu ülkenin tam 2 yılı geçti gitti. Yok senin vilan var yok benim villam var , yok referandum yahu bir referandumda bile bu ülkenin en az 3 ayı gitti muhalefeti,iktidarı,dincisi,cumhuriyetçisi,ulusalc ısı,tüccarı, bilmemnecisi yani bu ülkede yeni TTK gariban SMMM ler dışında kimsenin umrunda değil. Türkiyede işler günlük gündemlerle dönüyorken kim hangi TTK dan bahsediyor. Yıl 2008 stajım başladı müşavirim diyor artık bizde doktorlar gibi olucaz yeni TTK geliyor yıl 2010 staj bitti şurda 3 sınav kaldı belge alıcam hala yeni TTK dan bahsediliyor artık sadece gülüp geçiyorum.

Hadi yani piyango çıktı oldu ya yeni TTK da geldi, bağımsız denetimde olsa bu piyasada birlikten yada SPK dan aldığınız bir bağımsız denetim belgesi ile size ekmek yedirirlermi. Memlekette 3000 küsür YMM varken devlet kurumları SMMM nin raporunu tanımayıp en ufak işte bile illede YMM raporu isterken kim sizin raporlarınızı neden istesin, olmayan kanuna güveniyorsanız siz kafanıza takmayın piyasanın kaymağını yiyen, Birliğin asıl sahibi YMM ler biz yemiyoruz buyursun SMMM ler yesin demez o kanunuda bir şekilde hallederler. İhracat yapan vb. büyük firmalara güvenenlerde dert etmesin onlar zaten tam tastik kapsamında YMM varken size gene ekmek yedirmezler.

Bu işlerle uğraşacağınıza piyasada çevre yapın, mükellef kovalayın olmayandan medet ummaktansa olan piyasaya saldırın bana göre onkat daha faydalı olacaktır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)