kamu işçi maaş

Konu: Yusuf Hoca Konusunda Tek Ricam........

Yusuf Hoca Konusunda Tek Ricam........

Öncelikle Herkese Geçmiş Olsun Demek İstiyorum. İyi yada kötü bir sınavı daha geride bıraktık. Yoğun stres, sinir ile mücadelenin yanı sıra sosyal hayatımızda neredeyse bitmişti. Bizimle birlikte ailemizin çektiği sıkıntıyı daha saymıyorum.

Her neyse asıl konumuza dönmek istiyorum. Mart sınavından bu tarafa burda yusuf hoca ve finansal muhasebe hakkında okadar çok şey konuşuldu yazıldıki artık forumun nerdeyse %50 si bu konuyla doldu taştı. Çok yararlı yazıların yanında gereksiz yazılarda bir okadar fazlaydı. Bugüne kadar hakkını yememek lazım en yararlı bilgi stonhand arkadaşımız paylaştı. Kendisine buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Sözüm nekadar dinlenir bilemiyorum ama artık lütfen bu foruma giren girmeyen, yorum yazan yada yazmayan, yusuf sürmen ile uğraşmayı bir kenara bıraksın. Bende sizler gibi üç dönemdir bu sınavı bir türlü veremeyen, aralık sınavınada tabiri caizse köpekler gibi çalışıp giren ama yine sürpriz bir soruyla karşılaşan smmm adayıyım. Ancak hepimizde gördükki sizler kadar burayı yusuf hoca ve asistanlarıda takip etmekte, yer yer yazdığınız eleştiri ve yorumlara cevaplar vermektedirler. Sonuçta bazı arkadaşların yaptığı gereksiz fevri çıkışlar, hatta ve hatta saçmalıklar bize geri dönüşünde oldukça pahalıya maal olmaktadır.

Aylarca yorumlar yaptınız, tesmere, türmoba, yusuf hocanın web sitesine ve bilhassa burada ağlayıp sızladık, gerekli gereksiz bir sürü yorumlar yaptık ama yine de dizimizi kırıp bu sisteme uygun bir şekilde ders çalıştık ve bu sınava girdik. Çünkü girmek zorundayız. Çünkü yaptırım gücümüz yok.

O yüzden artık siz değerli arkadaşlardan rica ediyorum YUSUF SÜRMEN hakkında gerekli gereksiz, kinayeli, hakarete varıcı, rencide edici, sorgulayıcı, iyi veya kötü eleştirilerinizi kendinize saklayın. Sizler burada ne kadar fazla Yusuf Hocadan bahseder, ileri geri saçma yorumlar yaparsanız size dönüşünüde sınavlarda fazlasıyla görüyorsunuz. Hepiniz Yusuf hoca komisyondan çıktı çıkacak, sorular çok kolay gelecek falan diye hayallere kapılmıştınız. Ama gördünüz ki Yusuf Hocada burada yazılanları gayet iyi bir şekilde takip ediyor, ettiriyor ve paylaştığımız notların dışında da hesaplar olduğunu bize net bir şekilde gösterdi. Ne mal alımı var ne çek ne senet, nede doğru düzgün bir mal satışı var. Temmuzdan çok daha farklı ve çok daha zor bir sınav geçirdik.

Lütfen tekrar tekrar söylüyorum yorumlarınızı yaparken lütfen unutmayınki soruları soran Yusuf hoca olduğu gibi cevaplarıda Yusuf hoca okuyup inceliyor ve aynı şekilde kendisi değerlendiriyor. Kısacası demek istiyorumki yaptığınız saçma sapan yorumlar, sözler, hakaretler Yusuf hocayı sinirlendirmekten başka hiçbir işe yaramıyor. Bu saatten sonra bazılarının yaptığı bu tür yorumlar yüzünden günahsız insanlarda son hakkında 48 ile itiraz etmesine rağmen itirazdada kalıyorsa hoca buna rağmene takdir hakkın bu saçma yorumlar yüzünden kullanmıyorsa günahı , vebali onların boynunadır. Yorum yaparken birazcık kendinizi karşıdaki insanın yerine koyunuz. Başkada bir şey demiyorum.

Teşekkür Ederim..

Ynt: Yusuf Hoca Konusunda Tek Ricam........

Yani siz palaya pala dediğimiz için mi sınavda bizden soruları kasarak intikam aldığını düşünüyorsunuz.
    I turn to you. <br />For the strength to be strong,<br />For the will to carry on,<br />For everything you do,<br />For everything thats true, <br />I turn to you...

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Alıntı sedateroglu Nickli Üyeden Alıntı
    Yani siz palaya pala dediğimiz için mi sınavda bizden soruları kasarak intikam aldığını düşünüyorsunuz.
    yine koptum ben bu mesaja ya

İntikam ayrı birşey ama gerçekten eleştiri konusunda çok fazla abarttığımızı düşünüyorum. Belki olayı akışına bıraksak yada sadece ders notları çerçevesinde paylaşımlarda bulunsaydık kesinlikle ve kesinlikle iş bukadar çığrından çıkmayacaktı.

Tekrar söylüyorum gözden kaçan bir noktayı. Bu soruları hazırlayan kişi kadar , okuyan kişilerde aynı. Bırakın rahat rahat okusunlar.

Bir insanın üzerine nekadar fazla giderseniz okadar ters teper. Bazıları hocaya direk mail atmış egonuzu tatminmi ediyorsunuz falan diye böyle bir eleştiri olamaz ya. Ben hocanın yerinde olsam inanın daha ağır daha beter olun diye çok daha ağır sorardım ki oda sanırım böyle düşünüyor. adama resmen hakaret edip sonra insanlık bekliyoruz..

Sabahtan beridir gülmemi sağlayan tek mesaj

Birde bu sınavda sürpriz olabilirrrrrr ,illa sürmenin kitabına çalışmayın turuncu kitap yeterli diyen biri vardı bakalım ortaya çıkabilecekmi.
    Bütün stajerler olarak sürprizi tesise katılım payında gördük çok sürpriz oldu vallahi benim bile sınavdan çıktıktan sonra bir tesise katılasım geldi.

Kardeşim bırakın boş işleri hoca ona bakıyormuş buna bakıyormuş o hoca kendinden başka kimseye bakmaz. Hakaret edileceksede zaten 3000 stajerden kesin kalacak ve en önemlisi dosya yakacak ve kaybedecek hiçbirşeyi olmayanlar hocanın mail adresini çoktannn doldurmuştur bile siz korkmayın.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    Sabahtan beridir gülmemi sağlayan tek mesaj

Birde bu sınavda sürpriz olabilirrrrrr ,illa sürmenin kitabına çalışmayın turuncu kitap yeterli diyen biri vardı bakalım ortaya çıkabilecekmi.
    Bütün stajerler olarak sürprizi tesise katılım payında gördük çok sürpriz oldu vallahi benim bile sınavdan çıktıktan sonra bir tesise katılasım geldi.

Kardeşim bırakın boş işleri hoca ona bakıyormuş buna bakıyormuş o hoca kendinden başka kimseye bakmaz. Hakaret edileceksede zaten 3000 stajerden kesin kalacak ve en önemlisi dosya yakacak ve kaybedecek hiçbirşeyi olmayanlar hocanın mail adresini çoktannn doldurmuştur bile siz korkmayın.
    Kardeş sınavdan önceki emeklerin tartışmasız on numaraydı. Sana ayrıca teşekkür ederim ama hala gerçekten anlamıyorsunuz. Tepki böyle gösterilmez. Toplanırsın kızılay meydanında birgün gösteri yürüyüşü yaparsın türmoba basın açıklaması yaparsın milyonlar duyar. Haksızlığı gözler önüne serersin devletin yargı organlarını devreye sokarsın herkes şikayetci olur imza toplanır ozaman bir noktaya varırsın. ama burdan kuru gürültü ile yazmakla hiçbir şey elde edilemez...........

yusuf sürmen komisyonda değilken ,diğer komisyon hocaları 12 doğru yapan ,tabloları yapmayanlara-yetiştiremeyenlere- 70-80 arası bir puan veriyordu.
    şimdi aynı cevaplarla 45 altı puan alınıyor.
    Puanlama sistemi farklı yoksa hocaların buraya yazılanlara sinirlenip puanları kısdığını düşünmeniz gerçekçi olmaz.Çocukça bir düşünce olur.

Odalar ve Türmobun da az kişinin smmm olması işine geldiğinden komisyon değişene kadar muhasebede tüm hesapları eksiksiz bilmelisiniz.

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Bende fikrimi söylemek isterim müsadenizle....

Prof.Dr. Yusuf Sürmen'in sizin yaklaştığınız gibi meselelere yaklaştığını düşünmüyorum.
    Okuduğum kadarıyla kendisi Güzide ilimiz Trabzonun yine Türkiye tarafından mertliği ile tanınmış Sürmene ilçesinde doğmuş.

Akademik kariyeri ve yazdığı makalelerin başlıklarını okudum da açıkçası esaslı yani

Dolayısı ile kendisi eğer bu yazıları okuyorsa.. buradan kendisine de hem seslenmek hem de yorum yapmak isterim.

Sayın Yusuf Sürmen, Burada yapılan yorumlara dayanarak iş yapmaz. Çünkü bu sınava bir çok ama bir çok insan katılıyor. Bu tip ortamlarda kendisine saygısızlık yaptığını düşündüğünüz kişiler ise 3 bilemediniz 5 kişi olsun...

Hocanın saygısızlık olarak gördüğünü söylediğiniz şeyleri baz alarak yüzlerce binlerce insana davranış geliştirdiğini ben hiç düşünmüyorum. Zira en azından bu ülke topraklarıyla kavrulmuş bir hocaya bu davranış yakışır mı? ben onun hem kul hakkını hem diğer bir çok kriteri göz önüne alarak, adil, tarafsız ve çoğu zamanda takdirini öğrenciden yana kullanacağını düşünüyorum.

3 - 5 kişinin lafıyla koca bir aday kitlesini bilerek, isteyerek zorlayıp onlara karşı bir husumet geliştirdiğini düşünmek bile istemiyorum. Yoksa istersen tek düzen hesap planını yeniden yaz. 1 kişiyi bile geçirmez.

Yani ne alakası var sayınartistforvet. Mart sınavında 40 la kaldım. Tesmerde açıklanan iz değeri sonucunun yanlış olduğunu düşündüğümden Yusuf Sürmen in websitesindeki adrese mail attım. Gelen mailde ne yazsa beğenirsiniz. Muhasebe bilgini kendine sakla. Kimseye bişey söyleme, yoksa sana gülerler. Bu nasıl bi cevaptır ya Dalga geçer gibi cevap vermişler. Yok yani eleştirdim diye ismimi not edip, sınav kağıdımdan ismimi bulup ona göre değerlendirme yapacaksa bu bence iyi bişeydir kağıtları detaylı inceliyordur, itiraz sonuçlarını da değerlendiriyordur anlamına gelir.
    I turn to you. <br />For the strength to be strong,<br />For the will to carry on,<br />For everything you do,<br />For everything thats true, <br />I turn to you...

battibalikyangider arkadaşım

yazdığın yorum gayet şık ve çok doğru tespitler edinmişin. benim kullanıcı adımın altında her nekadar yeni üye yazsada bende bu forumu kaç yıldır takip ederim ama çok fazla yorum yazmadığımdan yeni üye gözükmekteyim.

Geçenlerde yine bir yorumun altında yusuf hoca ya yapılmış bir hakarete asistanının cevap verdiğini okudum. Siz okumuyorlar diyorsunuz ama kesinlikle okuyorlar.

ayrıca az smmm olmaları işlerine gelse idi sadece bu derste değil diğer derslerden iki dönemdir kalan denetim ve maliyet 'de bu sınavda kasarlardı. ama öyle bir düşünceleri olduğunu zannetmiyorum. sonuçta özel smmm sınavına girenlerin sorularınıda yusuf hoca hazırlıyor farklı bir kişi değil. ama onları neden kasmadığı konusunda hiç dikkatinizi çekmedimi. burda herkes demiyorum ama kendini beğenmiş ukala bir çok üniversiteli arkadaşlarda mevcut.. kendi meslektaşına bile hakaret etmekten aşağalamaktan çekinmeyen kişiler varken gerisini düşünemiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)