kamu işçi maaş

Konu: Yusuf Sürmen Puanlama Sistemi Hakkında

Yusuf Sürmen Puanlama Sistemi Hakkında

Yusuf Hocanın Puan Verme Sistemi Hakkında Bilgisi Olan Yada Tahmin Yürütebilen Arkadaşlar Varmı. Hoca Her Maddeyi Ayrı Ayrı Değerlendirip Her Birine Ayrı Ayrı Puanmı Veriyor

Açılış + Yevmiye Maddeleri + Dönem Sonu İşlemleri + 6 Lı Hesapların Devri ve Kar Zarar Bulunması + Kapanış Kaydı + Büyük Defter Kayıtları + Gelir Tablosu + Bilanço

Bu Saydıklarımı Hep Birmi Değerlendiriyor Yoksa Hepsini Ayrı Ayrımı Acaba .... ??

Daha Önceki Aldığınız Notlara Göre Bir Mantık Yürütebiliriz Hep Birlikte Nedersiniz...

Ynt: Yusu Sürmen Puanlama Sistemi Hakkında

ben temmuz/2010 sınavında 35 almıştım.puanlandırması bence: hocanında dediği gibi yev.maddeleri:54 puan, büyük defter kayıtları:16 puan,bilanço:10 puan,g.tablosu:5

şimdi yevmiyeleri tam yapan kişi ki toplam yevmiye adedi:en az 27 madde = her bir madde 2 puan bu kayıtları doğru olarak yapan zaten büyük defter kayıtlarınıda doğru yaptı demektir.buradan hareketlede yaptığınız doğru yevmiye adedi *2 b.defter puanı içinde yev.deft.puanın artalama 1/4 ünü puan olarak alın derim g.tablosu ile bilançoyu zaten hiç almıyorum en kaba haliyle...

Arkadaşlar, anlamadığım şu, tamam soruları Y.Sürmen hazırlıyor, kendi tarzında cevap bekliyor ama sınava giren
    bu kadar kişinin kağıdını da bir yusuf hoca mı okuyor, tek başına. Komisyonda o var diye. Ciddi soruyorum, şaka değil.

mustafa

taner arkadaş

senin dediğini bizde biliyoruzda. bu hocanın dersinden 50 ile geçende var 48 ile kalanda. 35 alanda var 45 alanda. şimdi burda asıl sormak istediğim mevzu yevmiye kayıtlarından iki tanesini yanlış yaptık diyelim ama diğer yevmiye kayıtlarını dönem sonu işlemlerine kadar etkilemediğini düşünürsek. dönem sonu işlemlerinden de iki hatan olduğunu var sayarsak....

1 Hoca devamındaki yansıtma kayıtları ile kar zarar kayıtlarına ve kapanış kaydına puan verirmi çünkü tutarlar yanlış olacak ama hesapların işleyiş mantığı doğru olacak.

2 seninde dediğin gibi yevmiye kayıtları doğru olunca büyük defterlerde doğru olur zaten ozamanda herşeyin tutar kapanıştan tutta gelir tablona kadar ama yevmiye kayıtlarından iki tane yanlışın oldu diyelim hoca büyük defterler için belirlediği 16 puanı yine verirmi.

3 yine yevmiye kayıtlarında yanlışın olduğu halde gelir tablosu ve bilançoyu yapanlara yinede puan verirmi..

teşekkürler....

ekmekçi arkadaşında sorusu gayet mantıklı. benim düşüncem kendisi hiç okumuyordur cevap anahtarını asistanlarına yada öğrencilerine verip okutuyordur. kendisinin birtane dahi kağıt okuduğunu zannetmiyorum..

MuphemSahis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MuphemSahis Guest

Alıntı artistforvet Nickli Üyeden Alıntı
    ekmekçi arkadaşında sorusu gayet mantıklı. benim düşüncem kendisi hiç okumuyordur cevap anahtarını asistanlarına yada öğrencilerine verip okutuyordur. kendisinin birtane dahi kağıt okuduğunu zannetmiyorum..
    Arkadaslar anliyorum. Hepimiz stres altindayiz ama bu kadarda yapmayiniz. Yani asistanlarina evet bir ihtimal olabilir. Ancak ogrenciler gibi bir ihtimali dusunmenizi gercekten bulundugumuz duruma veriyorum. Yapmayin arkadaslar, soz konusu kisi bir prof.dr bizler profosyonel bir meslegin giris kapisi olan sinava giren adaylar..

haklısın artistforvet arkadaşım.bu finansal muhasebe puanlandırma hususunu üniversitede genel muhasebe dersimize giren hocama soracağım ve emin ol öğrenir öğrenmez buraya yazacağım.bu arada hocamda eminim ülkede sayılı muhasebe hocalarındandır.hatta takip edenler bilir yakın dönemde inşaat muhasebesi uygulamaları kitabı çıkardı.inşaat muhasebesini detaylı öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiyem alıp okumalarıdır.adı mehmet şenlik.biraz reklam gibi oldu ama hakikaten iyi bir hocadır ve belkide en zor en karmaşık uzmanlık gerektiren inşaat muhasebesi hususunu en iyi bilen hocalardan biridir.

taner kardeş sağol. bencede bir uzmana sormak en mantıklısı. bire bir olmasada eminim yakın bir cevap verecektir. neyse tekrar teşekkür ederiz.

Bir Arkadaşdan Alıntıdır.....

Arkadaşlar, K.T.Ü. işletmeden mezun olan arkadaşımdan aldığım bilgiye göre,yusuf sürmen klasik puanlandırma yani cevaplara tek tek puan vermekten ziyade genel anlamda kağıda bakıyormuş,alakasız hesapları kullanıp kullanmadığına bakıyor genel bir puan veriyormuş,yevmiye kaydında bir eksik hesap yada yakın hesap kullanmışsak direkt çizmiyormuş,bence ümitsiz olmayalım...

MuphemSahis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MuphemSahis Guest

Alıntı artistforvet Nickli Üyeden Alıntı
    Bir Arkadaşdan Alıntıdır.....

Arkadaşlar, K.T.Ü. işletmeden mezun olan arkadaşımdan aldığım bilgiye göre,yusuf sürmen klasik puanlandırma yani cevaplara tek tek puan vermekten ziyade genel anlamda kağıda bakıyormuş,alakasız hesapları kullanıp kullanmadığına bakıyor genel bir puan veriyormuş,yevmiye kaydında bir eksik hesap yada yakın hesap kullanmışsak direkt çizmiyormuş,bence ümitsiz olmayalım...
    Arkadaslar boyle bir degerleme yaptigini anlamak icin baska ustadlara sormaya ne kadar gerek var bilmiyorum. Fakulte mezunu insanlar olarak bunun zaten bu sekilde olacagindan suphemiz olmamasi lazim. Ben canı yurekten inaniyorum ki kimse bir iki maddeyi yanlis yapti diye kalmaz. Bu vergi dersinde de boyleydi. Bunda da boyledir. Cunku ustadlar bu noktada aday gercekten isi ozumsemis mi mantigi kavramis meslek disiplini edinmis mi diye bakacaklardir. O sebepten yine tekrarlamak istiyorum ki oncelikle su asamada beklemekten baska zaten yapacak bir sey yok. Isleyen bir surec var. Bize dusen metanetli olmak, yoksa bilmedigimiz sulara dalmak degil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)