kamu işçi maaş

Konu: Staj Süresi Bilgilendirme

Staj Süresi Bilgilendirme

2008 yılı ağustos ayında dosyamı açtrdım
    2009 mart döneminde staj başlatma sınavını kazandım
    stajımı hiç başlatamadım

soru: stajım yandımı ne zaman bitti,bitecek uzatılabilirmi, sınava tekrar girip kazanıp yeniden süreyi uzatma hakkım varmı net olarak yardım bekliyorum kolay gelsin

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Ynt:Staj Süresi Bilgilendirme

Bu tür soruların hepsini Bağlı bulunduğunuz odaya (Aslında Türmoba sorulmalı) bilgi edinme yasası çerçevesinde sorup o çerçevede yazılı olarak bilgi alınız.

Stajınızla ilgili her soruyu türmob bilgi edinme birimine sorunuz.

Sorunuzun cevabı gayet basit olmakla birlikte stajınız boyunca izlemeniz gereken yol yukarıda tarif ettiğim şekilde olursa mağduriyetleri engellemiş oluruz.

Kolay gelsin.

Ynt: Staj Süresi Bilgilendirme

2009 Mart stajyerlerinin staja başlama tarihleri 01.05.2009 olması lazım. Sınavı kazandıktan sonra 2 yıl içinde stajınızı başlatmanız gerekiyor. Bu veriler ışığında sınavı kazandığınız tarihten itibaren 2 yıl daha dolmadı. Bir an önce stajınızı başlatın. Emeğinize yazık olmasın.
    I turn to you. <br />For the strength to be strong,<br />For the will to carry on,<br />For everything you do,<br />For everything thats true, <br />I turn to you...

izmir smmm 2011 mayıs son demiş anlaşılan staj yeri aramaya başlayım ilk başta hevesliydim ama daha sonra smmm leri tanıyınca soğudum şuan işsizim yer bakayım bari, üniversitede hocaların ısrarıyla girmiştim hiç çalışmadan barajı geçmiştim staj yeri aramaya gelince hocalara bir anda 90 derece döndü tanıdıklarımda olmadığından stajı sallamıştım memurluğa hazırlandım banka sınavlarını kazandım olmadı , şimdi yine başa döndüm büro tecrübem az ve eski ssk dışında herhangibir ücrette ödemiyor bürolar ondanda soğudum ama bakalım izmir merkez tanıdığı olan yardımcı olurmu acaba...............

bide sınava girme hakkı 3 yıl ise ben sınavı kazansamda 2. kez sınava girip staj süremi yeniden başlatamazmıyım
    yada stajım yanarsa yeni dosyamı açtıracam yoksa sınav ücreti yetermi tek iyi günler cevaplar için teşekkürler.

Ne gerek var bir daha sınava girmeye. Torba yasasıyla beraber teşvik geliyor. Teşvik kapsamına giren bi işyerinde 150 TL ücret mukabili sigortalı gözükebilirsiniz Ya da üç ayı geçirmemek suretiyle giriş/çıkış yaparak zaman kazanabilirsiniz. Tekrardan sınava girmek çözüm olamaz.
    I turn to you. <br />For the strength to be strong,<br />For the will to carry on,<br />For everything you do,<br />For everything thats true, <br />I turn to you...

benim staj 7 haziran 2012 de bitiyor kısmetse ??? odanın kursuna gittim 3 ay azalmış durumda böyle staj başlangıcı 7 eylül 2009 öğrenmek istediğim temmuz 2012 sınav dönemine yetişebilecekmiyim ?

Alıntı sedateroglu Nickli Üyeden Alıntı
    Ne gerek var bir daha sınava girmeye. Torba yasasıyla beraber teşvik geliyor. Teşvik kapsamına giren bi işyerinde 150 TL ücret mukabili sigortalı gözükebilirsiniz Ya da üç ayı geçirmemek suretiyle giriş/çıkış yaparak zaman kazanabilirsiniz. Tekrardan sınava girmek çözüm olamaz.
    sedat bey pek anlamadım açarmısınız konuyu yani ayda kendim 150 tl ödersem sigortalı çalışır gibi gözükebilirmiyim bide giriş çıkış yaparak zaman kazanabilirsiniz demişsiniz onuda açıklarmısınız iyi günler sınava tekrar girmemdeki amacım devlet memurluğunu düşündüğümden staj süresini yeni başlatıp 2 yıl daha zaman kazanmak sınavı kazansamda bir daha girebilirmiyim bu önemli bilenlerden yardım bekliyorum iyi günler

Yeni yılda torba yasasıyla beraber 18-29 yaş erkek, yaş sınırı olmayan bayanlar için işyeri ve işçinin gerekli şartları sağlaması koşuluyla devlet işveren priminin tamamını (Asgari ücretin %19,5 u) karşılayacak. Daha kanunun uygulanması ile ilgili genelge yayınlanmadı ama aysonuna kadar netleşir. Giriş çıkış yaparak zaman kazanın derken, biliyorsunuz stajın devamlılığı esas. Staj yaptığınız yerden çıktığınızda yeni staj yeri bulmak için 3 ay zamanınız var. Diyelim 15. Ocakta staj yaptığınız yerde sigortalı oldunuz. 16 sında da çıktınız. Yeni staj yeri bulmak için 15 Nisana kadar süreniz var. 15 Nisanda başka yere giriş yaptınız. 16 sında da çıktınız. Bu şekilde tekrar bi üç aylık daha süre daha kazanabilirsiniz. Mevzuata göre bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

benim staj 7 haziran 2012 de bitiyor kısmetse ??? odanın kursuna gittim 3 ay azalmış durumda böyle staj başlangıcı 7 eylül 2009 öğrenmek istediğim temmuz 2012 sınav dönemine yetişebilecekmiyim ?

sayın kubil inşallah yetişiriz.Yetişeceğimizi düşünüyorum...

Alıntı smmmstajeri Nickli Üyeden Alıntı

sayın kubil inşallah yetişiriz.Yetişeceğimizi düşünüyorum...
    yetişiriz gibi geliyor banada ama yinede ben stajı yaptığım yerden çıkışımı haziranın sonuna doğru yaparım tabi gerekli başvuruları yaptıktan sonra listede ismimi gördükten sonra çıkışımı yapacam bunların ne yapacağı belli olmaz :-\

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)