kamu işçi maaş

Konu: Vergi Mevzuatı Mart Sınavı

Vergi Mevzuatı Mart Sınavı

Arkadaşlar mart sınavı üçüncü girişim olacak.. Vergiden iki sınavda 40 aldım bana notu olan arkadaşlar yollarsa çok sevinirim... birde nasıl çalışacağımı bilmiyorum çok konu var ... tek dersim kaldı yardımcı olursanız çok sevinirim .....

force_25x@hotmail.com

Ynt: Vergi Mevzuatı Mart Sınavı

merhabalar arkadaşlar... benim de en büyük korkum vergiydi. çok şükür 95 aldım; en korktuğum dersten ortalamamı yükselttim. inşallah mart döneminde bütün arkadaşlar bu dersten ve tabiki diğerlerinden de kurtulurlar.
    smmm kadir demirel notlarından(google'a yazın), kanun maddelerinden gerekli güncellemeleri, düzeltmeleri yaparak
    geçmiş yıllar sorularından çalışarak ya da hangi konular bu dönem gelebilir tahminde bulunarak
    eray mercan, mustafa dündar vergi kitabından ( eğer kanunları da inceler, eksik yerleri çalışırsanız kitaba gerek bile yok . ama elimde derli toplu bulunsun derseniz kitabı edinin derim.)
    bu notlara ulaşmamı sağlayarak yüksek bi puanla geçmeme vesile olan canım arkadaşım SMMM CEMİLE'YE de tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. e siz de bana finansal muhasebe için dua edersiniz inşallah...
    hepimize Allah kolaylık versin
    Düştüysek kalkarız, daha ölmedik ya!!!

benimde tek dersim vergi. temmuz sınavına hiç çalışamamıştım ancak mecburi girdim. çünkü ilk giriş hariç diğer iki sınava girmemiştim. aralık sınavı içinde sadece sınava bir hafta kala çalışabidiğim kadar kanuna çalıştım vede tam 50 puanlık soru yapabildim. ama dün sonuçlar açıklanınca resmen yıkıldım. 40 almışım. 20 ve 30 puanlık iki soruyu neredeyse birebir kanundaki kelimelerle yazmıştım. bu gerçekten haksızlık. itiraz etmeyi düşünüyorum. umarım geçerim ve bu kabus biter artık. 50 almaya o kadar odaklanmışımki 2 ay resmen boşa gitti. vergiden geçen arkadaşların yardımlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.

hiç üzülmeyin, üzülecek zamanımız yok aksine inadedin yapıcam diyin ben ilk girişimde hiç çalışmadan 30 aldım. 2. girişimde çalıştım 35 aldım, dediğiniz gibi çok üzüldüm 5 puanlık mı çalıştım ben dedim, o kadar çok konu var ki denk gelmeyince gelmiyo işte . geçmiş dönem bitti gitti hiç düşünmeyin onu bu döneme odaklanın çalışın, önemli gördüğünüz yerlere ağırlık verin inşallah Alllah da denk getirirse tamamdır bu iş. bunun için de bol bol dua lazım Allah kolaylık versin şans çok önemli inşallah çalışan herkes emeklerinin karşılığını alır.

ezberim çok kötü tek dersim kaldı .. onuda şansa bırakmak istemiyorum ... 2 gündür düşünmekten derse başlıyamadım allahım nasıl bir çileymiş ... lanet ediyorum 40 la kaldım 10 puan yüzünden bi daha aynı şeyleri yaşıcam bir ay sınav var 2 ay sonuç bekle ya yine hüsran olursa ( ... mali müşavir olcam derken akıl hastası olcam ...

Alıntı KENAN52 Nickli Üyeden Alıntı
    ezberim çok kötü tek dersim kaldı .. onuda şansa bırakmak istemiyorum ... 2 gündür düşünmekten derse başlıyamadım allahım nasıl bir çileymiş ... lanet ediyorum 40 la kaldım 10 puan yüzünden bi daha aynı şeyleri yaşıcam bir ay sınav var 2 ay sonuç bekle ya yine hüsran olursa ( ... mali müşavir olcam derken akıl hastası olcam ...
    çoğu kişinin, ben de dahil, akıl hastası olmamıza ramak kaldı zaten ama biz en az zararla bu işin içinden çıkıcaz inşallah hiç 40ı 45i düşünmeyin artık, karşıdan söylemesi kolay diyorsunuz belki ama ben de sizin yaşadıklarınızı, vergi için konuşuyorum, aynen yaşadım. benim de hiç ezberim yok, verin formülü, 4 işlemi yapayım kafama girmiyo oku oku uçuyo sözeller. ama başlayınca inanın gerisi geliyo, ben bol bol not aldım çalışırken, okurken çok uykum geldiği için yazarak çalıştım, defalarca okudum. olacak gerçekten ama önce buna kendiniz inanın ve kendinizi şartlandırın

inşallah söylediğiniz gibi olur ve bu kez kurtuluruz. ancak ben hala bunalımdan çıkabilmiş değilim acilen toparlanmam lazım
    söylediğiniz gibi kadir demirel in notlarını inceliyorum deminden beridir. gayet güzel hazırlanmış görünüyor ancak sanırım mevzuata göre güncellemek gerekecek.
    bende hep yazarak çalışırım ve hep faydasını görmüşümdür. ama korkum dediğiniz gibi ya denk gelmezse son hakkıma kalmak istemiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun..
    finansal muhasebeden ilk girişimde 80 le geçmiştim 2009 temmuzda. sanırım şu sıra komisyondan yakınıyor herkes. kurs hocamız düzen çok önemli demişti finansal muhasebe için. mutlaka düzenli olun güzel okunaklı yazın en iyi tavsiyem bu olur demişti.

arkadaşlar iyi akşamlar. yazılarınızı okudum. bu vergi hukuku notları kadir demirel 12 09 2007 yılına ait güncelleşmiş notlar mı?????

allah herkese yardımcı olsun ... vergi hukuku bazı sınavlarda kolay aralıkda olduğu gibi ama ben yapamadım ... bu sınavda zor çıkabilir ve konular çok geniş kapsamlı ... kafamdan bi türlü atamıyorum sınavı işlerim var arada dalıyorum sınav düşünüyorum ... evdekiler arkadaşlar ne oldu sana diye sürekli uyarıyolar.... bilmiyorum bu kadar eziyete değermi lanet olsun ... şizofren olacağım yakında duvarla konuşuyorum ama dahalık hayali bir arkadaşım yok (

ne acı bi durum ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)