kamu işçi maaş

Konu: Sınav hakkım doldu mu?

Ynt: Sınav hakkım doldu mu?

ayrıca ben odamın tesmer görevlisiyle konuşuyorum bana diyorki ilk sınav hakkına girsende girmesende hakkın yanıyor diyor.Tesmeri arıyorum ankarayı,diyorki eğer girmediysen sınav hakkın yanmaz.Sadece ilk başvuru yaptığın sınavın açıklandığı tarihten itibaren 2 yıllık süren çalışır dedi.İkiside tesmer görevlisi biri ankarada biri adanada.

Ben internettende araştırdım,sınava girilmeyen derslerden hakkımız yanmıyormuş,
    ama imza atıp kağıtı alırsak yanıyormuş,ben birkere kağıt almışım Maliyet Muhasebesinden,
    ücretini yatırıp hiç girme gereği duymamışım çalışamadığımdan,tesmerin sınavlarla ilgili sayfası http://sinav.tesmer.org.tr/ ye girdiğimdede zaten imza attığım sınavlarda 0 (sıfır) yazıyor
    girilmeyen sınavlarda ( _ ) işareti var,hakkımız baki.

İlk sınava 2010 Martta girmiştim.
    Ben Temmuz 2011 'de Maliyet Muhasebesi'nden tek derse gireceğim,yine süpriz yapmazlarsa veririm inşallah, veremezsemde 2011 Aralık ayında bi hakkım daha olmuş oldu,hatta az daha zorlarsam 2012 Mart sınavında bir hakkım daha bile olabilir
    İlk defa sınavlara katılmamanın bi faydasını gördüm

Telefonda alınan cevaplara güvenemeyen arkadaşlar Tesmer'e şahsen başvurmalarını hatta dilekçe ile sormalarını öneririm.Söz uçar yazı kalır demiş atalarımız elimizde elle tutulan bi kanıtımız olmuş olur.

Alıntı neslihanak Nickli Üyeden Alıntı
    ayrıca ben odamın tesmer görevlisiyle konuşuyorum bana diyorki ilk sınav hakkına girsende girmesende hakkın yanıyor diyor.Tesmeri arıyorum ankarayı,diyorki eğer girmediysen sınav hakkın yanmaz.Sadece ilk başvuru yaptığın sınavın açıklandığı tarihten itibaren 2 yıllık süren çalışır dedi.İkiside tesmer görevlisi biri ankarada biri adanada.
    İki kişide aslında aynı şeyi farklı kelimelerle söylemişler.İşlemeye başlayan sınav hakkı değil
    sınava girebilme süresi ; staj bitiminden sonraki ilk sınav bizim 2 yıllık süremizi başlatır
    (ilk sınav sınav sonucunun açıklandığı tarih diye yazıyor kaynaklarda)

Bu Süre içinde her dersden toplam 5 sınava giriş hakkımız var.( imza atıp,sınava katıldığımız haklarımız )
    Her ihtimale karşı sorularımızı Tesmer'e dilekçe yoluyla yada iadeli taahhütlü posta yoluyla sorabiliriz.

arkadaslar tesmerı aradım hıc tc kımlık nosuyla bakmadılar hatta soylemedı bıle dırek soyledıgı 2 yıl ıcınde 5 kez onu zaten bılıyoruz ( yanı bana mı bılmeyen bırı denk geldı ama arayıp ta cevap alan var mı bu gunlerde?

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Turmob'da Bilgi edinme birimine yasal hakkınızı kullanarak yazı ile sorun.
    Elektronik mail ile cevap isteyin.

Telefonda cevap verseler bile verdikleri cevapların hiç birisi bağlayıcı değildir.

Bu konu burada bir çok kez gündeme geldi.

Stajla ilgili bilgilerinizi ve haklarınızı mutlaka Türmob (oda değil) web sitesinden bilgi edinme yasası kapsamında sorunuz. Yazılı olarak bilgi alınız.

Başkaca hiç bir bilgiye itibar etmeyiniz. Hiç bir memurun, amirin vb size sözle söylediğini geçerli saymayınız.

saygılar

haklısınız kesınlıkle katılıyorum yazılı olmayan hiç bırseye ıtıbar etmemek gereklı..

izninizle benimde bir sorum olacak
    2-3 temmuz yeterlilik sınavlarına ilk kez katılacagım
    7 dersin sınav harcınıda yatırdım
    ancak ne sınava yogunlasabıldım
    nede ders calısabıldım
    birinci sorum su: ılk kez gırdıgım ıcın gırmek zorundamıyım?
    ikincisi: harcım yanar kesin ama sınavlara gırmessem sınav hakkım yanarmı?

Ben daha yolun başındayım yani 2 aylık stajerim ama bildiğim kadarıyla yardımcı olmak istediğim için yazıyorum. Yanlışım varsa şimdiden özür dilerim.

İlk defa giriyorken 7 dersin harcını yatırmak zorundaymışız fakat 7 dersin sınavlarına girmek zorunda değilmişiz istediğimiz derslere giriyormuşuz ama yatırdığımız harçta sınav hakkımız da yanıyormuş diye biliyorum ...

Diğer sınavlarda ise sadece gireceğimiz derslerin harcını yatırıp istersek tek tek bile verebiliyormuşuz diye biliyorum...
    Her zaman Gülümse çünkü; Gülümsemene kimin ne zaman aşık olacağını bilemezsin!

Slm arkadaşlar benim durumumda aynı cepaya benziyor.
    2009/3 dönem ilk mecburi sinav hakımı kullandım. (bazılarını)
    2010/1 dönem maliyeti es geçtim.
    2010/2 dönem hiçbir sınava gırmedim.
    2010/3 dönem girdim.
    2011/1 dönem girdim.
    2011/2 dönem girdim. bu benim son hakkım mıydı maliyetten toplam 4 sınava girdim. 5.sınava girebilirmiyim.
    tesmeri aradım kendin hesapla diyor onlar ne iş yapıyorsaa.

Alıntı ozturkadem Nickli Üyeden Alıntı
    Slm arkadaşlar benim durumumda aynı cepaya benziyor.
    2009/3 dönem ilk mecburi sinav hakımı kullandım. (bazılarını)
    2010/1 dönem maliyeti es geçtim.
    2010/2 dönem hiçbir sınava gırmedim.
    2010/3 dönem girdim.
    2011/1 dönem girdim.
    2011/2 dönem girdim. bu benim son hakkım mıydı maliyetten toplam 4 sınava girdim. 5.sınava girebilirmiyim.
    tesmeri aradım kendin hesapla diyor onlar ne iş yapıyorsaa.

2011/3.dönem maliyetten son hakkın olcak...

2009/1 tüm derslerin parasını yatırdım ve bazılarına girdim.ilk hakkım burda mecburen gitti
    2009/2 muhasebeye girmedim
    2009/3 parasını yatırdım ama muhasebeye girmedim
    2010/1 sürmen muhasebesinden kaldım
    2010/2 sürmen muhasebesinden kaldım
    2010/3 sürmen...... kaldım
    2011/1 son hakkım muhasebe ve geçtim... toplamda 2 yıl içinde her dersten 5 kere sınava girme hakkın var..ilk sınavda hakkın her türlü yanıyor...zaten sınav sonuç tablona bakarsan 1.sınavda girmediğin sınavda "0" yazıyor diğer dönemlerde girmediklerinde "-" var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)