kamu işçi maaş

Konu: Sınav hakkım doldu mu?

cpaA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cpaA Guest

Sınav hakkım doldu mu?

günaydın meslek mensubu adayları;
    benim sormak istediğim sınav Hakkı
    2009 aralık 7 dersten girdim;maliyetten kaldım.
    2010 mart ayı pas geçtim
    2010 Temmuz ayı pas geçtim

2010 Aralık girdim;geçemedim.
    2011 Mart girdim;büyük ihtimalle kalıcam.
    2011 Temmuz son mu yoksa 2011 aralık mı?
    meslek kanununda ılk sınavın acıklandıgı tarih baz alınır derken;2011 Aralık ayındaki sınava girebilcekmıyım?Tesmer ise 2011 aralık ayındakı sınava girebilirsin dedı;ama forumlarda ise 2011 temmuz son dedıklerını okudum.hangısı doğru?
    sınav hakkı tek olan arkadaşlar varsa goruselim.

Ynt: sınav hakkım doldu mu?

2010 mart ayında girmedğin derslerden sınav hakkın aynen duruyor. bu durumda aralıkta son hakkına gireceksin.
    başarılar
    SMMM

Ynt: Sınav hakkım doldu mu?

en doğrusu tesmeri ara kimlik numaranı ver anında bilgisayara bakıp kaç hakkın olduğunu söylüyorlar. en doğru bilgi alacağın yer orası arkadaşım burası değil sonra hakkın felan yanmasın.

bende aralık 2009 başlangıçlıyım.ben ilk sınav döneminde ve sonrasında girmedim.Temmuzdan beri sınavlara katılıyorum.Tesmeri aradım.İlk sınava başvurdum ama girmedim hakkım yandı mı dedim.Hayır dedi.Ama başvurduğun ilk dönemin sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 2 yıllık süren başlar.Girmediğin sınavlarda hakkın yanmaz dedi.Ve son hakkım aralık 2009 artık boş geçmeden kalırsam bu son sınavda girmek zorundayım.

Forumlarda yazılana ne bakıyorsun arkadaşım. Her kafadan bir ses çıkar burada. Sen 2009 Aralıkta ilk hakkına girmişsin, kanun ne diyor ?

İlk girişten sonra sınav tarihini açıklandığı tarihten itibaren, 2 yıl içinde 4 sınava daha girebilirsin. Senin iki yıl içindeki 4.üncü hakkın Aralık 2012 'de doluyor. Bu kadar basit.

Bende birşeyler merak ettim,

4 defa sınava girdim.

ilk 2 sınavda boş kağıt verdim,
    3. defada parasını yatırıp sınava girmedim,
    4 defada soruları cevapladım,

5. hakkım son hakkım oluyor dimi (başvuru yaptığım her sınava girmiş sayılıyorum yani parasını yatırdığım her derse başvurmuş sayılıyorum).

İlk sınava hangi dönemde girdiniz? Tahminimce ilk sınavınız Mart 2010 sınavıymış.
    Son sınav hakkınız Mart 2012 olur.
    Boş kağıt verdim dediğiniz 2 sınavdan anladığım; sınavlara katılmışsınız, imzanızı atmış, isminizi yazarak boş kağıt vermişsiniz. Yani 2 sınava girmişsiniz.
    3. sınavda parayı yatırdım ama sınava girmedim demişsiniz; yani sınav hakkınız saklı.
    4. defada sınava yine katılmışsınız. Yani bu sınav aslında sizin 3. sınavınız olmuş.

Geriye 2 sınav hakkınız daha kalmış oluyor.

Tahmini yazdım, ilk sınav döneminizi yazarsanız düzeltirim.

Tesmeri de arayın, aynı bilgileri kendilerinden de duyun, emin olmuş olursunuz.

Alıntı kaseha Nickli Üyeden Alıntı
    Bende birşeyler merak ettim,

4 defa sınava girdim.

ilk 2 sınavda boş kağıt verdim,
    3. defada parasını yatırıp sınava girmedim,
    4 defada soruları cevapladım,

5. hakkım son hakkım oluyor dimi (başvuru yaptığım her sınava girmiş sayılıyorum yani parasını yatırdığım her derse başvurmuş sayılıyorum).
    Her doğru her yerde söylenmez. Her söylendiği yerde de doğru olmayabilir.

Öncelikle İlginiz İçin Teşekkürler,

Evet Mart 2010 da ilk sınava girmiştim.Sadece Maliyet Muhasebesi'nden sınava gireceğim,tek o kaldı sağolsun hocalarımız Cevabınıza çok sevindim tabi araştıracağım hakkımı Tesmer'den.Sınava girip boş kağıt verdiğim imzamı attığım haklarım gitti bu kesin ama bi sınava hiç girmemiştim.Sınav harcını yatırmıştım ama sınava girmemiştim,o hakkımı kullanmamış sayılırsam süper olcak. Temmuz 2011 'de 5. sınav hakkıma gireceğim ,dediğimiz mantık doğruysa en azından yedek bi sınav hakkım olmuş olcak inşallah bizim düşündüğümüz gibidir.Tek ders yüzünden bunca emek boşa giderse yazık olur.

Teşekkürler Yorum Yazan Arkadaşlara...
    Allah SMMM Adaylarına Yardım Etsin Gerçekden Çok Zor Bi Maraton ( Staj Yeri Bulma-Staja Başlama Sınavı-Dosya, Sınav,Kurs Ücretlerini Bulabilme-Üç Kuruşa 2-3 Sene Sataj Yapabilme Sabrı -Cd Ücreti-Cd Okuma-Yeterlilik Sınavı )

Hala 'tesmer' ARANMADI MI?
    yeterlilik sınavına başvuranlar ilgili dönemde ki sınava girmezlerse sınav hakkı 'YANMIYOR'
    sınava başvururken zaten tesmerin sitesinde sınava başvuranların eğer yapılan sınava girmezlerse hakkının yanmadığı kocaman harflerle yazıyor.Lafım sana değil .her sınav döneminde yazılıyor .AYRICA yeterlilik aşamasına gelmiş birinin artık kaç sınav hakkım kaldı diye yazmaması lazım ...

CPA<br />CIA<br />CMA<br />MA

haklısın iyisin hoşsun arkadaşımda söz konusu tesmer olunca insan gözüyle gördüğüne inanmakta bile zorlanıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)