kamu işçi maaş

Konu: 13 mart maliyet muhasebesi sorusu

13 mart maliyet muhasebesi sorusu

Öncelikle sınava giren arkadaşlar geçmiş olsun diyorum,

Ben böyle bir maliyet muhasebesi sorusu görmedim, gördüm aslında ama konu konu bireysel olarak gördüm.

Maliyet Muhasebesi konuları genel olarak şunlardan oluşuyordu ;

SMM Tablosu, Gelir Tablosu oluşturma,
    Muhasebe Kayıtları,
    İşçi Tahakkukları,
    Lifo - Fifo - Ortalama Maliyet,
    Dağıtımlar : 1. dağıtım, 2. Dağıtım 3. Dağıtım bunları türevleri kademeli -planlı
    Siparis Maliyeti,
    Evre Maliyet sistemi
    Bileşik Maliyet....

Sen Yeme İçme Ben bu konuların hepsini nasıl bir tek soruda birleştiririm diye düşün ve 1.5 saatlik bir sınavda önümüze kazık diye koy. Yeme de yanında yat. soruyu anlamak zaten 15 dk sürdü kaldı sana 1.15 dk. lifoyu oluşutur ordan işçi tahakkuklarını oluşturmya çalış ordan 730 oluştur bunlardan aldığın bilgilerle dağıtım tablosunu çiz sonra 1. dağıtımı yap. sonra ikinci dağıtımı yap saate bak sonra 30 dk kalmış sonra yetiştiremicem diye zıpla birkere sırada... Bari şu muhasebe kayıtlarını yapım belki ordan da biraz puan alırım diye çırpınırken sınav bitti. Bende de bittim. Yahu anlamadığım bu soruyu hazırlayan kişi cevabını bildiği halde kaç dk da yapar. kitaplar açık sınav deseler bile 1.5 saatte yapılması çok zor bir soruydu. Hala şoktayım...

Ynt: 13 mart maliyet muhasebesi sorusu

Maliyet sınavı 1,5 saatlik sınav değildi enaz 3 saat vermeliydiler.Denetimden korkuyordum zor sorarlar diye onu yaptık tamam bu iş oldu belgeyi aldık dedim maliyetten patlattılar bombayı maliyet sınavı değil edebiyat sınavıydı sanki.Birileri egosunu tatmin edecek diye binlerce insanın geleceği ile oynadılar resmen.Bir dershane bütün sınav cevaplarını nette açıklamış bir tek maliyetin cevabı yok.

şok ki ne şok bari yaptığımız kadar kısımlara bol puan verse belki 50 alırız diye düşünüyorum.Kaç kişi 65 puanlık sorunun sonuna kadar gittiki

arkadaşlar herkez aynı durumdayız.ikinci yusuf vakasını yaşıyoruz.bu bilgi ölçme sınavı degil.bunada finansala yaptıkları gibi bir degişiklik yapmaları gerekiyor.allah yardımcımız olsun.tek derse kaldım.

arkadaşlar ne yapmamız gerekiyor acaba onu yapalım toplanacaz mı,imza mı..böyle bir maliyet sorusu olmaz..adamlar resmen bizimle dalga geçiyoo..yaa parayı kenara attım emekler gidiyor yaa..birileri duysun artık sesimizi...

Yüzyılın en kazık maliyet sorusu...Tarihe kara leke olarak geçti.Bir de 2.soruda bizlere kolaylık sağlamışlar(Hesaplama kolaylığı için kdv oranını % 10 olarak alınız)ayrıca dağıtımları çok iyi bilen ama 1.soruyu yapamayan çok kişi vardır.Emeklerimize gerçektende yazık...

Alıntı serdar36 Nickli Üyeden Alıntı
    Yüzyılın en kazık maliyet sorusu...Tarihe kara leke olarak geçti.Bir de 2.soruda bizlere kolaylık sağlamışlar(Hesaplama kolaylığı için kdv oranını % 10 olarak alınız)ayrıca dağıtımları çok iyi bilen ama 1.soruyu yapamayan çok kişi vardır.Emeklerimize gerçektende yazık...
    evet kesinlikle orada dalga geçmişler bizle.Çoğu adam o soruya geçemedi bile,

maliyet dersinden stajyerleri nasıl dökerim dersen ancak bu kadarı yapılabilirdi.
    mesleğe bir standart getiriyorlar??? bir tarafta özel smmm sınavına bak bir tarafta bir sene önce arkadaşlarımızın sınavlarda çözdükleri sorulara bak bir de bizim çektiğimiz çileye bak. önce finansal muhasebede 1 sene uğraştırdılar tam artık ruhsatı alacağız derken maliyet çıktı karşımıza. elbet bu ruhsatı alacağız elbet oy hakkımız olduğunda bize bunları yaşatanları unutmayacağız...

Her dönem bi süpriz yaşatıyorlar bize. Geçtiğimiz dönemlerde finansal muhasebe süprizlerini yaşadık. Zor günler geçirdik. Umarım önümüzdeki dönemlerde biraz rahat bırakırlar bizleri

**** soruların çözümlerini yayınlamış. 2.Dağıtım için dağıtım anahtarı olarak kişi sayısı almışlar. Makine saatinin alınması gerekmiyor muydu? Sallamışlar biraz sanırım.

Bir de şimdi aklıma geldi işveren hissesi giderlerinin direkt gider yazılması ne demek? Bilgi veren olursa sevinirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)