kamu işçi maaş

Konu: Ruhsat masrafları

Ruhsat masrafları

arkadaşlar ben 2-3 temmuz yeterlilik sınavını vererek smmm oldum 1330,00 TL Türmoba yatıracam bunun dışında ruhsat için ne kadar ödeme yapılacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ynt: Ruhsat masrafları

Bağlı bulunacağın odaya göre değişiyor. İstanbul bildiğim kadarıyla en fazla alan oda halen...

Alıntı deeper_blue Nickli Üyeden Alıntı
    Bağlı bulunacağın odaya göre değişiyor. İstanbul bildiğim kadarıyla en fazla alan oda halen...
    İstanbul diğer odalara göre en ucuzlardan bir tanesi olarak biliyorum. Ben hatırlamıyorum ne kadar ödediğimi 1910 civarı olabilir. Diğer odalar (anadoludakiler) 2500 civarı idi.
    Soner KOCACI

sınav sonuç kağıdınızda nereye ne kadar yatıracağınız yazıyo ayrıca istanbulsmmm sitesinden ÜYE GİRİŞİ derseniz gerekli evrakları tutarları bulabilirsiniz

Eğer son 1 yıl yada süresini bilmiyorum çalşmadıysanız ssk bildirgesiyle gidip Üye aidat ve Oda Kayıt ücreti olan 580 TL'nin yarısını 290 TL ödüyorsunuz.

bankaya 1330 yatırın gerisini ( 580 TL ) odada Kredi kartı ve Nakit olarak tahsil ediyorlar.

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

İstanbul odası en uygun odalardan birisi.

Geçen dönem biz ruhsatları alırken karşılaştırmıştık.

Denizli, Antalya, Ankara, İzmir, Tekirdağ vb el yakıyor istanbulu 2ye 3e katlayan odalar var.

Alıntı yıldız25 Nickli Üyeden Alıntı

sınav sonuç kağıdınızda nereye ne kadar yatıracağınız yazıyo ayrıca istanbulsmmm sitesinden ÜYE GİRİŞİ derseniz gerekli evrakları tutarları bulabilirsiniz

Eğer son 1 yıl yada süresini bilmiyorum çalşmadıysanız ssk bildirgesiyle gidip Üye aidat ve Oda Kayıt ücreti olan 580 TL'nin yarısını 290 TL ödüyorsunuz.

bankaya 1330 yatırın gerisini ( 580 TL ) odada Kredi kartı ve Nakit olarak tahsil ediyorlar.
    Mart-2011 de tamamına 6 taksit yaptırmıştım.
    Soner KOCACI

arkadaslar ben de sıze bırsey sormak ıstıyorum 15 gun ıcınde yatırın dıyorlar bu ucretı fakat bır yaptırımları yokmus ne zaman yatırırsak bu parayı olur dedı turmob takı gorevlı.. sımdı ben ruhsatı en gec ne zamana kadar alabılırım dıye sordum zaman soyleyemem dıye acayıp bır cevap verdı bır daha yıneledım yıne cevabı bellı bır sure soyleyemem dedı??? sımdı ne zamana kadar vakıt var almasak sorun olur mu odadan da aradıgımda 2009 da hakkını alan bırı yenı aldı ruhsatını dedı laf arasında kısaca sorun yok dedı.. sımdı oda aıdatı vs var ben kullanmayacahgım ıcın ruhsatımı suan almasam gerıye donuk aıdat vs alırlar mı yoksa aldıgım tarıhten ıtıbaren mı baslar aıdatlar bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevınırım ) sımdıden tesekkur ederım..

elbetteki ruhsat aldığınız tarihten itibaren başlar.sebebi resmi olarak ruhsat alındıktan sonra ünvanınız olur ruhsatını almamış kişiler meslek mensubu olamayacağı için haliyle geçmişe dönük borçlandırılmalarıda imkansız.bildiğim kadarı ile sınavlarını veren meslek adayları belirli bir tarihe kadar ruhsat alma mecburiyetinde değiller.türmob ve odaların bir an önce ruhsatlandırmak istemelerinin sebebi tamamen duygusal:)bu arada yeni çiçeği burnunda smmm arkadaşlarımı kutlarım inşallah bende aralıkta maliyeti geçebilirsem aranıza katılacam.

Mayıs 2010 itibariyle ruhsat almaya hak kazandım ama şuan fiilen kullanmadığım için almadım, bir müddet daha almayı düşünmüyorum
    SMMM                                                                        Derya UÇAR

cevaplarınız ıcın tesekkur ederım arkadaslar ) gecende mımarlar odasına 10 yıldır kaydı olmayan bı arkadas kayıt olunca gerı donuk butun aıdatları ıstemısler de bızım oda da boyle bırsey yapar mı acaba dıye merak ettım bellı mı olur. e o zaman ben de almayayaım yanı almamak sıkıntı yaratmıyorsa ))) suan ıcın ne buro acabılırım ne de o unvanı kullnabılecegım bı yerde calısabılırım ) yanı ne odadan ne de turmobtan yeterlı acıklama da yapmadılar o sebepten oyle ortada kaldı soylenenler sızlerden kesın bılen vardır dıye dusundum tesekkur ederım tekrar..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)