kamu işçi maaş

Konu: Aralık 2011 vergi mevzuatı

Aralık 2011 vergi mevzuatı

nasıl gidiyor çalışmalar arkadaşlar.
    gelir vergisi kanunu
    kurumlar vergisi kanunu
    vergi usul kanunu
    kdv kanunu
    amme alacakları nı çalışacağım

bir arkadaş torba yasada teşvikleri çalışın demiş ama bir şey bulamadım.

bunların dışında yardımcı olalım birbirimize.

Ynt: aralık 2011 vergi mevzuatı

Sanırım vergi usulden geliyor genelde sorular.Mücbir sebepler,şirket tanımları,istisna,muaflık,indirilebilir ve indirilemez giderler.serbest meslek kazancı,emisyon primleri,sergi ve panayır istisnası önemli gibi gözüküyor.Ayrıca ben bir tane soru gelir diye beklediğim yer kamu alacağının tahakkuku ve tahsili ile ilgili kanundan bekliyorum.Hepimize kolay gelsin arkadaşlar,özellikle benim gibi 7 derse çalışan ve işe giden arkadaşlarıma,gerçekten çok yorucu oluyor.
    made by gkn....

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

Ynt: aralık 2011 vergi mevzuatı

İstanbul odasının sitesinde torba yasa teşvikleri mevcut. Ana sayfadaki intro slaytında.

Ynt: Aralık 2011 vergi mevzuatı

arkadaşlar yaa sizde de oluyormu bilmiyorum ama şu ergiyi okuyorum okuyorum sanki anlamıyorum....üff galiba sıkıldım artık ders çalışmaktan...valla bütün özetleri çıkardım elimde kagıt dolaşıyorum sürekli...ara ara gaza gelip çok güzel çalışıyorum ama genelde de istemiyerek çalışıyorum olsun bitsin artık şu sınavlar ..zaten 2 dersim kaldı maliyettle vergi ..vergiye ilk kez giricem umarım daha önceki çıkmış sorular tarzında gelir bazen soruları çok zorluyorlar..birde uygulamalara çok bakmadım zaten konuyu bilirsen uygulamasınıda yaparsın diye düşünüyorum..yaa herşeydende önemlisi insanda şansda olucak...bazen çok hakim olduğun konulardan çıkıyor bazende bütün kitaba çalışıpta bu da çıkmaz deyip bi konuya bakmamışsın ondan çıkıyor..umarım herkes emeklerinin karşılığını alırr...bide şun anladım yaş geçtikçe ders çalışmakta zorlaşıyor

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

aman kanunu bilmek uygulama hesaplarını yapabileceğin anlamına gelmez dikkat et.

Alıntı tealight Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar yaa sizde de oluyormu bilmiyorum ama şu ergiyi okuyorum okuyorum sanki anlamıyorum....üff galiba sıkıldım artık ders çalışmaktan...valla bütün özetleri çıkardım elimde kagıt dolaşıyorum sürekli...ara ara gaza gelip çok güzel çalışıyorum ama genelde de istemiyerek çalışıyorum olsun bitsin artık şu sınavlar ..zaten 2 dersim kaldı maliyettle vergi ..vergiye ilk kez giricem umarım daha önceki çıkmış sorular tarzında gelir bazen soruları çok zorluyorlar..birde uygulamalara çok bakmadım zaten konuyu bilirsen uygulamasınıda yaparsın diye düşünüyorum..yaa herşeydende önemlisi insanda şansda olucak...bazen çok hakim olduğun konulardan çıkıyor bazende bütün kitaba çalışıpta bu da çıkmaz deyip bi konuya bakmamışsın ondan çıkıyor..umarım herkes emeklerinin karşılığını alırr...bide şun anladım yaş geçtikçe ders çalışmakta zorlaşıyor
    konuyu ne kadar bilirsen bil mutlaka uygulamalara çalış arkadaşım. uygulama çözmek çok farklı.
    konuyu bilmek de önemli ama mutlaka sayısal soru çöz.
    bu arada bende senin gibiyim. çalışıyorum, tamam anladım diyorum. ama bir an geliyor
    sanki hiç bir şey bilmiyormuşum gibi geliyor.
    ben uygulama örneklerini son hafta çalışmayı düşünüyorum. ancak toparlarım bu hafta sözelleri.
    bu arada benim mart son hakkım. inşallah bu sefer halledebilirim.
    tek dersten dosya yakmam inşallah.
    ama bazen öyle saçma sapan yerlerden soruyorlarki gelde çıldırma (örnek:temmuz 2011)

kursa giden arkadaşlar varsa,hocaların soru tahminlerini yazmalarını rica etsek de, bizlerde bu dertten
    kurtulsak değil mi???

ohh be rahatladım bende sadece ben okuyorum okuyorum ama hiçbir şey bilmiyormuşum gibi geliyor sanıyordum
    meğer başka arkadaşlarda öyle imiş
    inşallah çok kolay sorarlar
    yada kolay demeyelim de kullanılan konularda sorarlar
    gaibin zuhru gibi kıyıdan köşeden sormamalarını dilerim
    zira ben hala onun ne oldugunu anlayamadım

Alın bendende o kadar. Ben soru cevap şeklinde çalışıyorum ama çok sıkıcı bi ders ya. Bide uygulamalara bencede mutlaka çalışılmalı. Uygulama sorularında muaflıklar ve istisnalar önem taşıyor kanunlarla pekiştirmek lazım. Kıyıdan köşeden soru gelecekte emeklerim boşa gidecek diye ödüm patlıyor ama o kadar sıkıldım ki artık ne olucaksa olsun da bitsin diyorum.

birde bu torba yasası hukuk dersinin sgk kanunu kapsamında olan değil mi ben mi yanlış hatırlıyorum.

Alıntı semyıl Nickli Üyeden Alıntı
    birde bu torba yasası hukuk dersinin sgk kanunu kapsamında olan değil mi ben mi yanlış hatırlıyorum.

evet hukuk dersi sgk kanunu kapsamında. isteyen olursa mail adreslerine gönderebilirim. tesmerin kursunda hocamız sınava girmeden mutlaka okuyun bilginiz olsun demişti

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)