kamu işçi maaş

Konu: SMMM Sınav Uygulamalarına Dava Açacak Arkadaşların Dikkatine !..

SMMM Sınav Uygulamalarına Dava Açacak Arkadaşların Dikkatine !..

Gruplar halinde birden fazla dava açmayı amaçlıyoruz. Bir dava için ortalama asgari maliyet kişi başı ortalama 300 TL'dir.

Dava dosya no belli olduktan sonra arkadaşlar uyap yargı sistemine kayıt olup dava ile ilgili gelişmeleri takip edebilirler.

Dava sürecine dahil olmak ve detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar lütfen turmobdava@gmail.com adresine mail gönderiniz.

Davalar İstanbul'da açılacaktır.Diğer şehirlerdeki arkadaşlara izlenilmesi gereken yol hakkında bilgi verilecektir.

Ynt: SMMM Sınav Uygulamalarına Dava Açacak Arkadaşların Dikkatine !..

Smmm yeterlilik sınavının her döneminde muhakkak stajı yananlar olacaktır bunda hemfikiriz ancak hocanın cevap kağıdını belli olmayan bir şekilde değerlendirip hiç hakedilmeyen puanlar vererek 2 yıl bekleme süresine tahammül edemiyorum. Daha önceki yazılarımda da bundan şikayetçi olduğumu defalarca söyledim. Şimdi bunu uygulamaya geçiriyorum ve bu yolda ilgili araştırmayı yapıp dava konusunda bize yardımcı olan tekderssonhak üstada tşk ederim.

Bu dava da ben de sizinleyim ! turmobdava@gmail.com adresine mail attım umarım en kısa zamanda diğer arkadaşlar da biraraya gelerek bu davada daha güçlü oluruz.

Av.Ömer Kaya
    Bilgi ve İrtibat için : 0 533 661 55 13
    Dava dosya no belli olduktan sonra arkadaşlar uyap yargı sistemine kayıt olup dava ile ilgili gelişmeleri takip edebilirler.

bu davada neden dosya yakan arkadaşların tümü davaya taraf olmak zorundalar.(çok özür diliyorum bilgi eksikliğim olabilir.) bir kişinin açacağı yönetmeliğin iptali davası sonucunda dava kazanılırsa zaten yönetmelik iptal olacak ve bundan herkes faydalanacak. neden stajyerleri bir araya getirmeye çalıştığımızı anlamış değilim. sadece öğrenmek için soruyorum. ben efsane hocayla beraber hareket edip hem sınav kağıdıma karşı dava açacağım hem de yönetmeliğin iptali için dava açacağım. bu arada bugünkü maliyet muhasebesi sınav sorularını görünce içimden geçenleri bir bilseniz. bize bunları yapanları vicdanları ile başbaşa bırakıyorum. bir de bu kolay sorulara rağmen forumda yazılanları okuyunca dosya yakan ama artık maliyetin piri olan arkadaşlara üzülmemek içten değil. türmob hangi meslek mensuplarının örgütü olduğunu düşünüyor acaba. allah onları elime düşürmesin...

Sevgili arkadaşım hiç kimse hiç bir şey için taraf olmak zorunda değil ! Sadece öğrenmek için sorduğunu kabul ederek kısaca açıklamak istiyorum; Bizim kimseyi bir yere toplamak gibi bir derdimiz yok sizin tercihinize saygılıyız ama biz kimsenin yolunacak kaz olmasına da razı değiliz.Ne söylemek istediğimi gayet iyi anlayan arkadaşlar var burada.

Evet bir kişinin açmış olduğu dava neticesinde iptal kararı çıktığında diğer kişilerde yararlanabilir doğru ancak bu davada özellikli başka bir durum var ki bunu yazamam kusura bakmayın zira bizim dayanaklarımız bizim dava sürecinde izleyeceğimiz yöntem birileri tarafından çalınıyor.

Sonuç olarak sizde diğer tüm insanlar gibi özgürsünüz istediğiniz yerde istediğiniz kişilerle dava açabilirsiniz.Umarım bazı gerçeklerle tanıştığınızda çok geç olmaz....

hiç art niyetsiz tamamen bilgi amaçlı sordum. taraf kelimesi yanlış oldu galiba özür dilerim. toplu açmaktaki amacımız ne onu öğrenmek için sordum. yoksa en baştan beri gayretlerinizi çalışmalarınızı forumdan takip ediyorum. bende sizinle aynı fikirdeyim yolunacak kaz olmadığımızı düşünüyorum. bende dava açacağım ama nasıl bir yol izleneceği konusunda net bir fikrim oluşmadı ve az zamanımız kaldı. bana özelden msj. atabilirmisiniz en azından tanışalım sizinle yola çıkacak isek konuşalım.

tekderssonhak üstad linkte belirtilen Av.Ömer Kaya (0533 661 55 13 ) arıyarak açacak davayla ilgili bilgiler aldım, açılacak davada izlenecek yol ve yapılması gerekenlerden, verilecek dosya bedeline kadar herşeyi anlattı ve diğer avukatların istedikleri paradan cok cok altında bir bedel olan 300 TL ödeyerek bu davanın açılacağını söyledi. ilginize tekrardan tşk ederek bu dava da olmak isteyen arkadaşları da duyarsız kalmasın diyorum ve birlikten güç doğar sizlerde biran önce yanımızda olun lütfen.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Kişi başı 300 Tl ise bu rakkam çok yüksek. 100 kişi olsa
    100*300=30,000 yapar.
    Böyle bir dava toplam 2-3 bin liraya yapılır. Sizlerin zor durumda olmasından yararlanıyor olmasın bu avukat.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Avukatlık ücret bedelinin altında fiyat vererek avukatlık kanununa göre haksız rekabete neden olunmasının yanında gerekli ücret alınmadığı için işi tüm yönleriyle takip açısından ilerde sorunlar olacaktır.
    Bireyler bazında özel durumlar varsa kazanılabilecek bir dava olabilsede genel açıdan bakıldığında konu itibariyle kazanılması imkansıza yakın bir davadır.
    Yinede hak kaybı olduğunu düşünenler sonuna kadar hakkını aramaya devam etmelidirler.
    Umarım olumlu sonuç alınır.
    CPA<br />CIA<br />CMA<br />MA

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Kişi başı 300 Tl ise bu rakkam çok yüksek. 100 kişi olsa
    100*300=30,000 yapar.
    Böyle bir dava toplam 2-3 bin liraya yapılır. Sizlerin zor durumda olmasından yararlanıyor olmasın bu avukat.
    Sayın Güroy siz dosyaların nasıl açılacağı hakkında bilgi sahibi olmadığınızdan sanırım böyle bir yorum yapıyorsunuz.Biz davaların ne kadar olacağını gayet iyi biliyoruz zor durumda olan arkadaşlar üzerinden "fırsatçılık" yapanların kimler olduğunu da biliyoruz.;Hesabı da yanlış yapıyorsunuz ben size doğru hesabı söyleyeyim tüm arkadaşlar bilgi sahibi olmuş olurlar böylelikle evet kişi başı maliyet yaklaşık 300 TL; Hukuk terminolojisinde mecburi dava arkadaşlığı ve ihtiyari dava arkadaşlığı kavramları hakkında bilginiz var mı ? Özetle her bir dava dosyasını bedeli 2100 TL'dir.Ortak açılacak dosyalarda kişi başı maliyeti düşürmek adına 7 kişilik gruplar halinde davalar açılıyor.

100 Kişi *300TL gibi bir hesaplama yapmak yerine 2100 TL / 7 Kişi gibi bir hesaplama yapmanız gerekiyor.Yine de bir yanlış anlaşılmayı düzeltmeye fırsat verdiğiniz teşekkür ederiz.

Ayrıca Kişi başına 300+750 TL gibi rakamlar toplayan birileri var ortalarda bunu da benim ikaz etme zorunluluğum doğdu aman dikkatli olun sevgili arkadaşlar.Daha önceki yazılarımdan birinde belirttiğim gibi meslektaşlarımızın yolunacak kaz olarak görülmesine gönlümüz razı değildir.

Son olarak çekincesi olan arkadaşlarımız var ise elbette "bireysel" olarak hareket etme konusunda özgürlerdir.

Alıntı stajyerzade Nickli Üyeden Alıntı
    Avukatlık ücret bedelinin altında fiyat vererek avukatlık kanununa göre haksız rekabete neden olunmasının yanında gerekli ücret alınmadığı için işi tüm yönleriyle takip açısından ilerde sorunlar olacaktır.
    Bireyler bazında özel durumlar varsa kazanılabilecek bir dava olabilsede genel açıdan bakıldığında konu itibariyle kazanılması imkansıza yakın bir davadır.
    Yinede hak kaybı olduğunu düşünenler sonuna kadar hakkını aramaya devam etmelidirler.
    Umarım olumlu sonuç alınır.
    Değerli arkadaşım davanın kazanılmasının "imkansıza yakın" olduğu konusunda hukuki dayanak ve öngörülerinizi merak ediyorum açıklarsanız bizleri aydınlatmış olursunuz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)