kamu işçi maaş

Konu: İslam çankayanın kitabınıboş yerealdım

İslam çankayanın kitabınıboş yerealdım

merhaba arkadaşlar ben 2013 martta ilk kez yeterliliğe girecem.internetten bütün dersleri kapsıyor diye islam çankayanın muhasebecilerin el kitabını satın aldım. kitap 2008 basımı. aralıktaki vergi sınavına baktım sorularla kıtabın yakından uzaktan alakası yok.bu kitaplar evde boş yere yer kaplıyor 2 cilt. benim bulunduğum şehırde bır tane üniversite kitapları ve sınavlara hazırlık kitapları satan yer var.onlara bu 2 cilti size satsam diye demelı miyim. eğer kitabı almazlarsa kendimi çok kötü hissederim.çünkü mali müşavirlıkle satıcılığın uzaktan yakından alakası yok.bir daha yüzüne bakamam kitapçının.bu kitabı sobada yakmalımıyım yada nereye satabılırım ben 70 tl ye aldım
    teşekkür ederim
    saygılarımla

Ynt: İslam çankayanın kitabınıboş yerealdım

flower bence kitabın iyisi kötüsü olmaz sadece her geçen gün sınavlar daha da zorlaşmakta.elindeki kitap emin ol çak güzel ve kapsamlı bir kitap.sadece onda zemin oluşturup diğer yayınlarıda okuyarak bu binayı dikeceksin.bence olaya bu pencereden bak.sayg.

Taner arkadaşa katılıyorum. Mali müşavirliğin konusu o kadar geniş ki, herşeyi içerebilen tek bir kaynak yok ve mümkün de değil ne yazık ki. Üstelik başlıkları olmasa da, içeriğinde sürekli bir değişim söz konusu. Bir kaynağın her şeyi içermesi mümkün olmadığı gibi, bir kişinin her şeyi bilmesi de mümkün değil. Aslında müşavir olacak kişinin bazı konularda, bilgiyi nereden bulması gerektiğini bilmesi yeterli. Fakat bu sınavları da geçmek gerek. Çeşitli nedenlerle, hiç bir meslekte olmayan aslında haksız bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte çalışmanın önemi olduğu kadar, şansın da önemi var. Ne kadar çalışsanız, ne kadar bilgili olsanız, hatta YMM olsanız, öyle bir soru gelir ki bilemezsiniz. Ayrıca sizi bırakmak isteyen her şekilde bırakır. Onun için umutsuzluğa kapılmadan, elinizden geldiğince ve çok kaynak ile sistemli bir şekilde çalışarak dersleri verebilirsiniz. Kendinize yeterince güvenmiyorsanız bütün sınavlara da aynı anda girmek zorunda değilsiniz.
    Sonuç olarak kötü kitap yoktur, ama herşeyi içeren mucize bir kitapta yoktur. Birinde olmayan bilgi diğerinde olabildiği gibi tersi de mümkündür. Mümkün olduğunca çok kaynaktan ve internetten güncel bilgi ve mevzuata ulaşmaya çalışmalısınız.
    Kolay gelsin.
    [color=blue][B]Başıma bir şey gelecekse de, ATATÜRK'ü seviyorum..[/B][/color]

çok teşekkür ederim arkadaşlar

saygılarımı sunarım
    iyi çalışmalar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)