kamu işçi maaş

Konu: Sınav dosyası hakkında

Sınav dosyası hakkında

merhaba arkadaşlar .hepinize saygılar selamlar.
    2009 mayıs ayında stajımı başlattım.staj yerimi zor da olsa buldum.sigortamı ve stopajımı cebimden ödedim ve mujhasebe bürosunun tozunu yuttum hala da yutmaktayım.buraya kadar herşey normal sayılır.çok şükür mart 2012 sınavına kayıt olma zamanım geldi.odadan evrak listesini aldım ve evrakları tamamladım.ancak meslek mensubu faaliyet belgesini alacaktım ki bna yanında staj yaptığım meslek mensubunun aidat borcu olduğunu ve bu belgeyi ancak bu borcun tamamı yada bir kısmın ı ödersem yada ödetirsem verebileceklerinin söylediler.zat ı muhtereme benim stajer olduğumu ve çok zor şartlar altında staj yaptığımı maaş almadığımı söyledim ama nafile.bu borç anladığım kadarı ile yüksek .şimdi sizden yardım bekliyorum.30 aralık a kadar dosyamı tamamlamam gerekiyor.yardımlarınızı bekliyorum.şaşırdım kaldım.lütfen yardımcı olun.saygılar.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: sınav dosyası hakkında

Bir kısmını ödemesini rica minnet ettiniz mi?
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

etmedim etsem de ne fark eder ki adam mecbur mu hemen ödemeye sanırım kimsenin bir fikri yok bu konuda.gene de teşekkür ederim.

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

Bu stajyerlere yapılan zulm, everesti aştı arkadaş adamlar sınır tanımıyor.

Hangi odadasınız?

Sevim Canyakmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevim Canyakmaz Guest

sn. miranda

meslek mensubunun odaya borcu, stajyerin işlemini engellememeli..
    Seminerlerde oda başkanlarımız atıp tutuyorlar, habire... stajyerlerimizin elinden hepimiz tutucağız diye..

Bu durumunuzu sözlü yerine yazılı şekilde önce bağlı olduğunuz tesmere, ondan sonrada bağlı olduğunuz oda yönetimine hatta başkana iletin.

Böyle bir durumda hak kaybı yaşanmamalı.
    Yinede olumsuzluk devam ederse; Bağlı olduğunuz oda ve tesmer şubesine; Kendinizin bizzat bu durumu Birliğe şikayet edeceğinizi iletin...
    Tüm bu gelişmelerden sonuç alamazsanız, hak kaybı olursa dava açmanızı öneririm.

allah yardımcınız olsun ben de çok çektim evrak toparlmakta çalıştığım şirket maddi anlamda sıkıntılıydı denetiminde staj yaptığım mali müşavirin parasını ödemediler oda makbuz göndermedi zorla biraz para göndertip aldım evrağı bu sefer de sözleşmede ki rakamla tutmuyor dediler onun içinde meslek mensubundan dilekçe aldım 2 sene olan stajımı evrak yüzünden 3 sene de bitirdim bu staj olayını meslek mensubunun 2 dudağı arasına bırakılmaması lazım herşeyi ile saçma sapan bi durum

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

Alıntı aegkacar Nickli Üyeden Alıntı
    allah yardımcınız olsun ben de çok çektim evrak toparlmakta çalıştığım şirket maddi anlamda sıkıntılıydı denetiminde staj yaptığım mali müşavirin parasını ödemediler oda makbuz göndermedi zorla biraz para göndertip aldım evrağı bu sefer de sözleşmede ki rakamla tutmuyor dediler onun içinde meslek mensubundan dilekçe aldım 2 sene olan stajımı evrak yüzünden 3 sene de bitirdim bu staj olayını meslek mensubunun 2 dudağı arasına bırakılmaması lazım herşeyi ile saçma sapan bi durum

Mali müşavirin ücretini zorla stajyere tahsil ettirt. (ki makbuz alabilsinler)

Mali müşavirin yatırmadığı aidatı zorla stajyerden iste. (ki faaliyet belgesi alabilsinler)

Stajyerler kendi sigortalarını ödemek zorunda kalsınlar. (ki sanki köle stajyer)

Sonra biz burada kendimizi paralayalım meslek şöyle meslek böyle diye.

Hep söylüyorum 10 000 kere yazdım bir 10 000 kere daha yazarım.

Bizim mesleğin stajyerlik aşaması düzensiz. Oradan başlayan hukuksuzluk ve acayip uygulamalar taaa gelip denetime kadar dayanıyor.

Burada ne zaman stajyer forumunda böyle sorunlar yazılmayacak bizlerde yan tarafta bağımsız denetim forumunda kahrolmayacağız.

mesele budur.

O ne öyle saçmaklık ya hangi hakka hangi hukuka sığar. hakkınızı sonuna kadar arayın..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)