kamu işçi maaş

Konu: Kurslar Hakkında Bilgiler... Özellikle ****

KEMALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KEMALİST Guest

Kurslar Hakkında Bilgiler... Özellikle ****

Kursa giden, gitmekte olan arkadaşlarım hangi kursa gidiyorsunuz...

Başarı durumları nasıl?

Ynt: Kurslar Hakkında Bilgiler... Özellikle ****

merhaba ben başlatma sınavları için gitmiştim ****ya hiç verim almadım kendim çalışarak halletim staj başlatmayı şimdi temmuzda yeterliliğe gireceğim kursa gitmeyi düşünmüyorum evde halledebilirim gibime geliyor.

Ynt: Kurslar Hakkında Bilgiler... Özellikle ****

Çevremden duyduklarıma da dayanarak, mucize bir kurs olmadığına inanıyorum. Bunun yanında, bir kursa başarılı veya başarısız da denemez. Örneğin bir önceki Maliyet sınavında bütün kurslar başarısız veya son Maliyet sınavında bütün kurslar başarılı diyebiliriz. Bütün bu sınavlarda gelecek bütün sınav sorularının konularını, sınava giren bütün arkadaşlar biliyor zaten. Üniversitede bunları ders olarak gördüler ve geçtiler ki bugünlere geldiler. Bundan sonra yapılacak olan; bu gördüklerini hatırlamak için çalışmak, değişmiş olan mevzuat ve uygulamaları öğrenmek (ki mesleğin içinde olanlar bunların çoğunu farkında olmadan öğreniyor) , bir de geçmiş sınavlarda ne sorulmuş onlara bakmak. Bence bu pozisyona gelmiş bir meslek mensubu adayının kendi çabası, bu sınavları vermek için yeterli.
    Kursların şöyle bir faydası var. Eğer bir arkadaş kendi başına bir çalışma sistemi geliştiremiyor ve çalışmaya yeterli vakit ayıramıyor ise, bu kurslar, o kişilere bir çalışma disiplini sağlıyor. Fakat bazı sınavlarda görülüyor ki, yalnızca kursa gitmek de bir fayda sağlamıyor. Ekstra çaba şart.
    Sonuç olarak başarının sırrı; çalışmaya, sınav sorularını hazırlayan ve cevapları puanlayan kişinin niyetine ve şansa bağlı. Kurs çok gerekli olmadığı gibi, gidilmesinin bir zararı da yok. Bir kerede hepsini vereceğiz şeklinde de çok kasmaya gerek yok. Erteleme haklarını doğru planlayabilmek de önemli.
    Herkese kolay gelsin.
    [color=blue][B]Başıma bir şey gelecekse de, ATATÜRK'ü seviyorum..[/B][/color]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)