kamu işçi maaş

Konu: Ruhsatınızı almayı unutmayın...

Ruhsatınızı almayı unutmayın...

ruhsat almaya temmuzda hak kazandım ve henuz almadım ruhsatımı ama 3 gun once tesmerden bır zarf geldı 2012 ocak 31 almazsam hakkımın kaybolacagı hakkında.. aslında ben tesmerı arayıp sormustum bellı bır suresı yok yaptırımımız da yok ıstedıgınız zaman alabılırsınız demıslerdı gelen yazı benı cok sasırttı zaten almayı dusunuyordum ama boyle bır durum var!! bılgınız olsun..

Ynt: Ruhsatınızı almayı unutmayın...

hak kaybolmuyor, sadece dosyayı askıya alıyorlar, şuan mesala ruhsat edinme süreniz 1-2 gün ise askıya alındığında 1 hafta olur, değişen sadece bu..

Emin misiniz? Hak kaybolmuyor değil mi? işlemden kaldıracağız diyorlar...

Hak kaybolması diye bir şey yok. Sadece göz korkutmak için yapıyor olabilirler. Bu arada ben de temmuzda kazandım, eylülde başvuru yaparak tüm harç ve paralarını yatırdım, ekim de ruhsatım geldi. Ancak hala tören yapılacak diye ruhsat ve kimliğimi teslim etmediler. Bir ara gidip alıcam.

))) o ruhsata hak kazanacağım 1 dakika beklemem neden bukadar beklediniz onu anlamadım pardon

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

öncelikle gsgül arkadasım suan smmm ıle ılgılı hıcbırsey yapmıyorum kaldı kı unı dıplomam artı baska bır meslekte almıs oldugum 2. bır dıplomam var suan onları kullnıyorum.. ayrıca smmm ruhsatına ıhtıyac duymadım. senın anlayacagın smmm ruhsatını alırken b planı yapıp baska yone yatırımını saglayan kısılerdenım. canım ne zaman ısterse o zaman almayı dusunuyordum.. hatta aıdat odememek ıcın ozellıkle 2011 ın gecmesını bekledım. kafamda 2012 de bı ara almak vardı..

gelelım yazıya acıkca yazan twolf arkadasımın paylastıgı gıbı yanı sudur,

?......meslek ruhsatı almaya hak kazandığınız tespit edilmiş olup, sınav sonuç tebligatında belirtilmesine rağmen bugüne kadar odanıza ruhsat ve üyelik müracaatında bulunmadığınız anlaşılmıştır.
    ruhsat almaya hak kazanan meslek mensubu adaylarının ıllerınde bulunan odalara muracat ederek, ruhsat basvurusunda bulunmaları ve oda uyelık kaydı yaptırmaları ZORUNLUDUR...
    En geç 31.01.2012 tarihine kadar ruhsat müracaatında bulunup, oda kaydı yaptırmadığınız takdirde staj ve sınav dosyanız işlemden kaldırılacaktır.?

ben ılk okudugumda kesınlıkle hakkım gıdecek gıbı algıladım sıze de yazdım o yuzden sonra tekrar okudum ve yorumlarınıza baktım hak gıdecek demesece zorunludur kelımesını kullnmıs :S

ama oyle buyuk bır celıskı vardır kıııı o da sudur DD

altta bır not;
    31.01.2012 tarihine kadar müracat edenlere 2011 yılının ruhsat ücretleri uygulanacaktır..

hafıf bır korkutma ıle odemeyı alırız hesabı yapılmıs, yanı işlemden kaldırılacaktır yazmıslar ama hakkımız kalkmayacak arsıve kaldırılacak!! Alttakı nottan bunu cıkarıyorum ben.. para mı lazım turmoba yıne anlamadım kı.. bızzat aradıgımda bana ıstedıgınız zaman alabılırsınız bır yaptırımımız yok demıslerdı DDDDD neyse ben gıdıp alacagım defalarca gondereceklerınden emınım bu yazının benzerlerını.. bu gune kadar tonla para yatırdık bu onların yanında zaten devede kulak.. hah bıde bununla bıtmıyor daha kase var calısanlar lıstesı vs varrr daha coook borcumuz var turmoba anlayacagınız sankı o ruhsatı bız haketmedık onlar bıze kıralıyorlarmıs gıbı D

aynı yazı bana da geldi. ben de dün odaya (İstanbul) mail attım. Bugün beni cepten aradılar. yazıda geçen ifadenin yanlış anlaşılmaya müsait olduğunu , kazanılmış hakkın iptal edilemeyeceğini söylediler. Sadece 2012 rakamlarını ödersiniz dediler.

sevgili "kibelesr" o hırçınca belki inkaredeceğin imalı sözlerde nesi ne yani 1 dk düşünmem gider alırım demem neden sizi bukadar kızdırdıki ilk msjınızda "zaten almayı dusunuyordum " derken bana yazdığınız cevapta canım nezaman isterse diyor hatta birde amaaaan o belgede neki ?dercesine bir tavıra giriyorsunuz bu nedir anlamadım bu belge madem b planı kardeşim pazardan sebze mi alıyorsun bunu olmazsa şunu yaparım alayım bulunsun dedin rica ederim gerçekçi olun kimi kandırıyorsun b planına atılacak kadar kolay bir sınav sanki sakın evet kolay diyerek onca kişiyide aşşağlama boyutuna getirmeyin olayı canım canın nezaman isterse yada nezaman paran olursa git al belgeni yada türmoba hibe et okiiii

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)