kamu işçi maaş

Konu: Mahkeme Sonuçları

Mahkeme Sonuçları

az önce avukatım aradı 21 puan vermişler ve puanım kırk olmuş arkadaşlar.öce 16 oldu.sonra 19 iuan ise 40.

bilginize.

Ynt: Mahkeme sonuçları

Bu ne puanı?
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

sınav sonuçlarına dava açmıştım.bilirkişinin bana verdiği puan.

40 puana üzüldüm. 50 ye tamamlasalar ne olurdu sanki. 19 puan 40 oluyorsa 50 de olabilirdi. Sizinde tek dersten son hakkınızdı sanırım. Bilirkişilerin bunu gözardı etmemeleri gerekir. Hakimde bilirkişilere göre karar veriyor zaten. Gerçekten üzüldüm ama hayırlısı olsun diyelim. En azından yapmış olduğunuz masrafları karşı taraftan alabileceksiniz.

mahkeme masraflarını alabilirsiniz derken anlamadım.bilirkişi ücreti ve dava açma masraflarınımı kasdediyorsunuz.avukat bana 15 gün içinde 2.kez bilirkişi incelemesi isteyebiliriz dedi.bu bilirkişi ücreti 1250 tl olcakmış.karar veremedim az da bir süre var.bi sonuç çıkar mı bilmiyorum.bilirkişi ücret lerini farklı olmasının nedeni bilirkişinin ünvanına göre belirleniyormuş.2.ez üniversite öğretim görevlileri incalayeceklermiş.şimdi 2.kez itirz etsem mi iblemedim.fikri olan varsa memnun olurum.

melek hanım ders hangisiydi merak ettim son hakkınızmıydı oda önemli tabi iki yıl bekleyeceksem ben bu yola girdiysem sonuna kadar devam ederdim bide kagıdımdan eminsem hiç düşünmez sonuna kadar giderdim tabi bilirkişi ücreti biraz fazla ama iki yılda belge fazlasıyla bu parayı kazanır cesaretinizden ve azminizden dolayı sizi kutluyorum insallah hakkınız olan puanı alırsınız

Umarım ikinci bilirkişi incelemesinde geçer notu alırsınız.

19, 21 , 40 diye her bakan farkılı not verdiği bir sınav değerledirmesinin saçmalığını gösteriyor. TÜRMOB un işini ne kadar ciddiye aldığının kanıtıdır.

İnşallah geçer not alırsınız.

Birde sizin dava kaçıncı idaredeydi.

Mahkeme masraflarını alabilirsiniz derken Dava açma masraflarını ve bilirkişi ücretini geri alabilirsiniz demek istedim.19 puanınız 20 puan bile olsaydı masraflarınızı geri alabilirdiniz. Cünkü mahkeme idareyi haksız sizi haklı bulmuş oluyor.İkinci kez bilirkişi incelemesi konusunda kağıdınızdan eminseniz isteyin. 19 puan 40 puan oluyorsa neden 50 puan olmasın.Hayırlısı ile 50 puan alırsınız umarım.

benim dava ankara 12.idare mahkemesinde idi.maliyet muhasbesinden vermiştim.

Alıntı MELEK Nickli Üyeden Alıntı
    benim dava ankara 12.idare mahkemesinde idi.maliyet muhasbesinden vermiştim.
    Teşekkür Ederim.

Benim de Ankara 3'üncü idare de. Ancak henüz bir gelişme yok. En son Türmob'tan savunma istediler.

40 veriliyorsa 50 vermemek için hiçbir sebep yok. İkinci kez bilirkişi incelemesi isterseniz, İnşallah güzel sonuç
    alırsınız.

Ki TÜRMOB'ta temmuz daki ikinci sorunun hatalı olduğunu Aralık döneminde de kapsamına göre maliyet sorusu sorup DİG'lerini Sabit ve Değişken olarak ayırmamıştır. Bu durumda Temmuz sınavındaki tutumunu sürdürmeyerek hatasını kabul ettiğinin kanıtıdır.

Avukatını bunu mutlaka değerlendirmeli ve bilirkişi kesinlikle dikkate almalıdır.

Ayrıca hangi idare olduğunu bilmiyorum ancak bforumda bir arkadaşımız yazmıştı. TÜRMOBtan davalının cevağp kağıdı ile en az geçer not alan 3 kişininde cevap kağıdını istiyordu. Karşılaştırma yapıp yani eğer bu kişiler bu şekilde cevap verip 50 alıyorsa bu neden alamamış şeklinde en uygun değerlendirmeyi yapma yoluna gitmeleri, hak açısından son derece olumlu bir tutumdur.

Eğer bilirkişi sadece sizin cevap kağıdınızı değerlendirdi ise bence Avukatınız ikinci bilirkişi incelemesinde yukarıdaki gibi en az geçer not alanlar ile beraber değerlendirilmesini isteyebilirse bence olumsu sonuç alınabilir.

tabi sonradan böyle bir istekte bulunulabilirmi, hukuksal açıdan bunu bilmiyorum.

İnşallah güzel olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)