kamu işçi maaş

Konu: SMMM mi Memur mu?

SMMM mi Memur mu?

merhabalar
    memur olmak için mi uğraşmalı?
    smmm olmak için mi?
    liseden beri muhasebe okuyorum üniversite son sınıfa geçtim
    ilerde smmm olmayı çok istiyorum ama büromu şirket mi bana fayda sağlar
    ufkumu genişletir bilmiyorum
    memur olmak ta kolay değil özel çaba sarf etmek gerek
    siz olsanız hangisini hedef olarak belirlerdiniz?
    neden ? cevaplar için teşekkürler
    saygılar....

Ynt: SMMM mi Memur mu?

merhaba ben olsam memur olurum emin ol smmm olmak için daha çok çaba sarf etmen gerekiyor deneyim konuşuyor çok emek veriliyorsun bu işe başladın mı geri dönemiyorsun 3 yıl staj staj sürecinde 300 veya 400 kazanıyorsun ama giderleri çok fazla umurım size faydası olur

Bir bankaya gir daha iyi. Bilgin iyi ise şeflikten tutta md yardımcılığına kadar gidebilirsin.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

Bence herşeyden önce bakış açını değiştirmelisin arkadaşım. Bu başlıktan anladğım kadarıyla sen sadece para ve rahatlığını düşünerek meslek seçiminde bulunmak istiyorsun. Ama önce yaptığın işi sevebilmelisin yoksa mutluluk sana baya uzak olur onu arar durursun. Senin aklındaki sorulara kendimce cevap vericem. SMMM' de daha ziyade muhasebe mesleğiyle haşır neşir olucaksın. SMMM ise bu işteki profesyonel adın unvanın olacak. Türkiyenin en belirgin sorunu özellikle senin gibi genç insanların emeklerinin gençliklerinin sömürülmesidir. Eğer kendini iyi geliştirebilir prensiplerini oturtup yönetim yenetiğin ile birleştirebilirsen ve buna birazdan daha fazla sorumluluk katabilirsen iyi bir yerlere gelebilirsin. sorumluluk aldıkca herseyin senin kontrolune girdiğini zamanla 1. veya 2. adam olabilcek seviye ilerlersin. Ama gecenin gündüzünün birbirine karışacağına emin olabilirsin. Onemli olan sevdiğin işi yapmak. Severek yaparsan başarırsın da kazanırsın da. Bu yüzden kendi kendine memurluk mu smmm mi diye sorma neyi sevdiğini öğren

cevaplar için teşekkür ederim
    sermin48 , g705 ,ufukkk
    ancak para ve rahatlık değil derdim ben zaten muhasebenin içindeyim
    seviyorum mesleğimi 4 yıllık üniversite mezunu olunca staj başlatmaya girersem ve kazanırsam memur olmak için uğraşmam aynı şekilde olurda memurluk sınavını çok çabalıyıp kazanırsam smmm olmam yani kendime bi çizeyim istiyorum bunuda bu siteki muhasebeye yıllarını vermiş kişlere danışayım dedim
    muhasebeyi seviyorum smmm olmayı da inanın çok istiyorum ama sadece budaki stajyerlerin yazdıklarını okuyorum herşey git gide zorlaşıyor gördüğüm kadarıyla
    umarım anlatabilmişimdir kendimi
    şuan küçük bi firmada muhasebedeyim çıkıcam ve bundan sonraki girdiğm iş hedefime bi adım daha yaklaşmamı sağlasın istiyorum...
    saygılar.....

kesinlikle memurluk. özellikle bayan iseniz 2. bir seçeneği düşünmeyin.
    Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen kişidir.

cevabınız için teşekkürler
    prof67
    evet bayanım...

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Memur olursanız sabit mesai saatiniz olur. (Hatta geç gelip erken giderek kaytarabilirsiniz.) Rahat rahat yıllık izninizi kullanırsınız. "Bi tatile çıkayım dedim arayan arayana hay çıkmaz olsaydım" demezsiniz. Canınız çalışmak istemedi mi doktora çıkıp rapor alıverirsiniz. Yetiştirme derdiniz yok ki, işler bekler nasıl olsa. Hata/yanlışlık yaparsanız da fark etmez size ceza kesen olmaz.
    -/-
    SMMM olmak için 3 sene stajer olacaksınız. İlk giriş sınavından ruhsatı elinize alıncaya kadar epey bi para harcayacaksınız. Sonrasında bu götürünün kısa zamanda size getiri olarak dönmediğini, kendini amorti edemediğini görüp isyan edersiniz. Yanlış yapma sitresi yaşarsınız. (Demoklesin kılıcı vuk mük madde, sgk ipc) Rahatca hiç iş düşünmeden tatil yapamazsınız, hatta hiç tatil yapamazsınız.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı
    Memur olursanız sabit mesai saatiniz olur. (Hatta geç gelip erken giderek kaytarabilirsiniz.) Rahat rahat yıllık izninizi kullanırsınız. "Bi tatile çıkayım dedim arayan arayana hay çıkmaz olsaydım" demezsiniz. Canınız çalışmak istemedi mi doktora çıkıp rapor alıverirsiniz. Yetiştirme derdiniz yok ki, işler bekler nasıl olsa. Hata/yanlışlık yaparsanız da fark etmez size ceza kesen olmaz.
    -/-
    SMMM olmak için 3 sene stajer olacaksınız. İlk giriş sınavından ruhsatı elinize alıncaya kadar epey bi para harcayacaksınız. Sonrasında bu götürünün kısa zamanda size getiri olarak dönmediğini, kendini amorti edemediğini görüp isyan edersiniz. Yanlış yapma sitresi yaşarsınız. (Demoklesin kılıcı vuk mük madde, sgk ipc) Rahatca hiç iş düşünmeden tatil yapamazsınız, hatta hiç tatil yapamazsınız.
    elinize sağlık süper özetlemişiniz durumu eklenecek bişey yok daha bu yazıya....

Tatilmi ne tatili cumartesi gününden itibaren hanımında zoruyla 1 hafta tatil yapayım dedim hanımın kafa tatilde ben yarın vergi dairesinde memur peşinde haftaya tatilde artık geçicileri laptoptan bitirebilirsem mükelleflere gönderebilirim yani SMMM mi memurmu bugün devlet bi yasa çıkarsa belge karşılığı memuriyet dese gelirimin düşeceğini bilsemde direkt beş saniye bile düşünmeden kabul ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)