kamu işçi maaş

Like Tree8Beğeni

Konu: Ruhsata Hak Kazandıktan Sonra ???

Ruhsata Hak Kazandıktan Sonra ???

Arkadaşlar dün itibariyle mali müşavir olduğumu öğrendim..

Bildiğiniz gibi 2.000 TL civarı maliyeti var ruhsatın..

Şuan ücretli bir işyerinde çalışıyorum.. Şuanda (Yaklaşık 1 yıl kadar) belgeye ihtiyacım yok... Bu sebeple almak istemiyorum...

Sorularım ;

1-İlk aşamada belgeyi almasak bile bir bedel yatırılması gerekmektemidir ?

2-Herhangi bir zaman sınırlaması var mı?

3-1 yıl sonra gidersem sorunsuz belgemi alabilirmiyim ??

Bilen arkadaşların cevapları için şimdiden teşekkürler..

sayın kıvanç sınavı verdiğin için tebrik ederim. ruhsat işine yaramayacaksa ilk etapta, istediğin anda ve zamanda harçları yatırıp ruhsatını alabilirsin sadece her yıl zam gelir bu zamlardan etkilenmiş olursun dezavantajın bu olur. paran varsa almanızı tavsiye ederim. kolay gelsin

kıvanç benimde vergi ve maliyet kaldı vergi son 3 hak maliyet son iki hak nerden çalıştın sen bu derslere
    SMMM KIVANÇ bunu beğendi.

Kıvanç ben de aynı durumdayım. Bugün istanbul odasını aradım. hiçbir zaman sınırlaması olmadığını, elimizdeki sonuç belgesiyle istediğimiz zaman ruhsat başvurusu yapabileceğimizi ve o günün şartlarındaki bedellerle ödeme yaparak ruhsatımızı alabileceğimizi söylediler.
    SMMM KIVANÇ bunu beğendi.

Alıntı smmmdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıvanç ben de aynı durumdayım. Bugün istanbul odasını aradım. hiçbir zaman sınırlaması olmadığını, elimizdeki sonuç belgesiyle istediğimiz zaman ruhsat başvurusu yapabileceğimizi ve o günün şartlarındaki bedellerle ödeme yaparak ruhsatımızı alabileceğimizi söylediler.
    Sn. Deniz,

Çok teşekkür ederim cevabınız için...
    smmmdeniz bunu beğendi.

Evet arkadaşım bende sınavı verdim, bu sabah odaya gittim tam 2.950 TL maliyeti var. Aslında banada lazım değil ama ben yinede alıcam , odaların verdiği eğitimlerden yararlanmak için odaya kayıt olmak şart. Ve burası Türkiye yarın öbür gün bazı işlerde ruhsatınız olduğu süre önemli olabilir onun için şartları zorlayıp ruhsatı alıcam.

Alıntı doneri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıvanç benimde vergi ve maliyet kaldı vergi son 3 hak maliyet son iki hak nerden çalıştın sen bu derslere
    Vergide uygulama sorusunu doğru çözerseniz bir iki de sözel cevap verirseniz vergiden çok rahat geçersiniz. Bu sebeple bol bol uygulama çözün. Maliyet ise bol soru çözmek önemli. Ayrıca çeşitli kaynaklara bölünmemek çok önemli.. Tek ve doğru kaynaktan çalışmanızı tavsiye ederim...

Alıntı Onur_Smmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşım bende sınavı verdim, bu sabah odaya gittim tam 2.950 TL maliyeti var. Aslında banada lazım değil ama ben yinede alıcam , odaların verdiği eğitimlerden yararlanmak için odaya kayıt olmak şart. Ve burası Türkiye yarın öbür gün bazı işlerde ruhsatınız olduğu süre önemli olabilir onun için şartları zorlayıp ruhsatı alıcam.
    Haklısınız ancak belgeye hak kazandığınız süre zaten belli o yönden bir sıkıntı yok bence.. Ama eğtim mesele önemli tabi..

Alıntı SMMM KIVANÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergide uygulama sorusunu doğru çözerseniz bir iki de sözel cevap verirseniz vergiden çok rahat geçersiniz. Bu sebeple bol bol uygulama çözün. Maliyet ise bol soru çözmek önemli. Ayrıca çeşitli kaynaklara bölünmemek çok önemli.. Tek ve doğru kaynaktan çalışmanızı tavsiye ederim...
    Vergide Murat YILDIZ'ın notları bence çok faydalı. Maliyettede kıvançın dediğigibi bol çözüm yapman lazım.
    kahra76man bunu beğendi.

Alıntı SMMM KIVANÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız ancak belgeye hak kazandığınız süre zaten belli o yönden bir sıkıntı yok bence.. Ama eğtim mesele önemli tabi..
    Şimdi Smmm oldukmu yoksa ruhsatı alıncamı Smmm olucaz
    smmmdeniz bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)