kamu işçi maaş

Like Tree4Beğeni

Konu: SMMM Yeterlilik Sınavında 7/7 Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

SMMM Yeterlilik Sınavında 7/7 Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

7/7 yapmış meslek mensuplarının yorumlarını bekliyorum.şimdiden teşekkürler

1. Kursa gitmek (****)
    2. Çok tekrar (**** 707 soru kitabı en az 5 kez tekrar)
    3. Geçmiş yıl sorularını çözmek
    4. Çıkmaz diye hiç bir konuyu es geçmemek...

Zira ben o hatayı yaptım... ve 6 dersi verdim.. Şimdi tek dersin sonucunu bekliyorum.

Alıntı _KAYA_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Kursa gitmek (****)
    2. Çok tekrar (**** 707 soru kitabı en az 5 kez tekrar)
    3. Geçmiş yıl sorularını çözmek
    4. Çıkmaz diye hiç bir konuyu es geçmemek...

Zira ben o hatayı yaptım... ve 6 dersi verdim.. Şimdi tek dersin sonucunu bekliyorum.
    Kursa gitmedim, temeliniz sağlamsa bence hiç gerek yok
    Çok tekrar yaptım
    Geçmiş yıl sorularını çözdüm
    Çıkmaz diye bende konu atladım hayatımın yanlışını yaptım.

ilk girişte 7 de 6 yaptım. Maliyet muhasebesinden 3 konuya hiç bakmamıştım ne tesadüftür sorulan iki sorununun ikiside bakmadığım 3 konu içindeydi.

Şimdi maliyet muhasebesi ile uğraşıyorum.
    STAJER NEHİR bunu beğendi.

Alıntı kara_eylül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kursa gitmedim, temeliniz sağlamsa bence hiç gerek yok
    Çok tekrar yaptım
    Geçmiş yıl sorularını çözdüm
    Çıkmaz diye bende konu atladım hayatımın yanlışını yaptım.

ilk girişte 7 de 6 yaptım. Maliyet muhasebesinden 3 konuya hiç bakmamıştım ne tesadüftür sorulan iki sorununun ikiside bakmadığım 3 konu içindeydi.

Şimdi maliyet muhasebesi ile uğraşıyorum.
    Sayın kara_eylül merhabalar bende 2012/2. dönemi için hazırlanıyorum. Temeliniz sağlamdan kastınız nedir? Mesela önceden çalışmaya başlamak gibi mi? Siz ne kadar süre önce çalışmaya başladınız? Günde ne kadar süre çalıştınız? Sözellere nasıl? Sayısallara nasıl çalştınız? Örneğin vergide nasıl bir teknik uyguladınız? Biraz daha detay bilgi verirseniz sevinirim...

arkadaşlar herkes kendini bilir başkalarına nasıl çalıştın ne yaptın demek le bu iş olmaz önce siz kendinizi sınav için söylüyorum iyice bir analiz edin yoksa yok **** yok kitap reklam bunlar başka bişey değil ben 2012/2 dönem ilk kez girdim soru formatları oldukça değişti özellikle dershaneler yalan oldu tabi sayısal derselrde konu öğrenemk açısından faydalı olabilir özellikle maliyet ama vergi olsun hukuk iyice değişti sanmıyorum bi fayda olsun dershanalerin bu derslerde meslek biraz format iyi olmuş en azından yapılabiliyo ama denetim analiz hep değişti 2011de tamam güzeldi 2012 de işler karıştı dershane sadece takviye olur yoksa boş

3568 sayılı Kanunun 6. md. gereğince staj süresinden sayılan hizmetim nedeniyle doğrudan SMMM yeterlik sınavına girme imkanım var ve ben de Mart 2013 döneminde sınava gireceğim. Şu ana kadar ciddi bir çalışma yapamadım ama bundan sonra çalışmayı planlıyorum. Nasıl bir çalışma programı yürütürsem başarılı olabilirim. Bir de bu yeterlik sınav komisyonu her yıl yeniden mi belirleniyor. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2012/2 dönem yeterlilik sınavında 7-7 yaparak 77 ortalama ile ruhsatımı aldım. Dershaneye gitmedim.Benim girdiğim dönemde denetim-vergi-analiz hatta finansal muhasebede bile dershaneler çuvallamıştı.Dershaneye gitmenin şart olduğuna kesinlikle katılmıyorum.Önce bütün derslere kitaptan çalıştım son 1 1.5 ay kala devamlı soru cevap yaptım. Staja başlama sınavınıda bir seferde kazanmıştım. Daha sonra büromu kurdum.Bu başarılarımı maalesef büromda tekrar edemiyorum. İnsanlar sen yenisin bu işi becerebilirmisin gibi şeyler söylüyorlar.Motivasyonum çok kötü bu aralar. Bu belgeyi gözünüzde çokta büyütmeyen piyasayı kapan zaten kapmış.Elbet verirsiniz 7-7 olmaz da 7-4 olur bir dahakine verirsin. Allahım emek eden herkesin emeklerini boşa çıkarmasın.Hepinize iyi şanslar.

Alıntı altairstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012/2 dönem yeterlilik sınavında 7-7 yaparak 77 ortalama ile ruhsatımı aldım. Dershaneye gitmedim.Benim girdiğim dönemde denetim-vergi-analiz hatta finansal muhasebede bile dershaneler çuvallamıştı.Dershaneye gitmenin şart olduğuna kesinlikle katılmıyorum.Önce bütün derslere kitaptan çalıştım son 1 1.5 ay kala devamlı soru cevap yaptım. Staja başlama sınavınıda bir seferde kazanmıştım. Daha sonra büromu kurdum.Bu başarılarımı maalesef büromda tekrar edemiyorum. İnsanlar sen yenisin bu işi becerebilirmisin gibi şeyler söylüyorlar.Motivasyonum çok kötü bu aralar. Bu belgeyi gözünüzde çokta büyütmeyen piyasayı kapan zaten kapmış.Elbet verirsiniz 7-7 olmaz da 7-4 olur bir dahakine verirsin. Allahım emek eden herkesin emeklerini boşa çıkarmasın.Hepinize iyi şanslar.

Öncelikle sizi tebrik ederim. Oldukça başarılı bir sonuç elde etmişsiniz. Peki nasıl başardınız? Hangi kaynaklardan istifade ettiniz? Sınava gireceklere önerileriniz neler olacaktır? Şimdiden teşekkürler.

Alıntı arzusenturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sizi tebrik ederim. Oldukça başarılı bir sonuç elde etmişsiniz. Peki nasıl başardınız? Hangi kaynaklardan istifade ettiniz? Sınava gireceklere önerileriniz neler olacaktır? Şimdiden teşekkürler.
    3568 sayılı Kanunun 6. md. gereğince staj süresinden sayılan hizmetim nedeniyle doğrudan SMMM yeterlik sınavına girme imkanım var ve ben de Mart 2013 döneminde sınava gireceğim. Şu ana kadar ciddi bir çalışma yapamadım ama bundan sonra çalışmayı planlıyorum. Nasıl bir çalışma programı yürütürsem başarılı olabilirim. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı stajyeradayi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın kara_eylül merhabalar bende 2012/2. dönemi için hazırlanıyorum. Temeliniz sağlamdan kastınız nedir? Mesela önceden çalışmaya başlamak gibi mi? Siz ne kadar süre önce çalışmaya başladınız? Günde ne kadar süre çalıştınız? Sözellere nasıl? Sayısallara nasıl çalştınız? Örneğin vergide nasıl bir teknik uyguladınız? Biraz daha detay bilgi verirseniz sevinirim...
    Temelden kastım şu, üniversitede öğrencilik döneminde dersleriniz iyi ve bu dersleri o zamanlar çok iyi kavradıysanız ama aradan geçen zaman size bu konuları unutturmuş bile olsa, siz bu dersleri çok iyi kavradığınız için kitabı bir kez okuduğunuzda hemen bilgiler aklınızda yer ediyor ve anlamakta zorluk çekmiyorsanız bence sağlam temeliniz vardır demektir.

Ben çalışmalara ilk sınava girmeden 6 ay kala başladım, düzenli ve planlı çalıştım, hergün çalıştım. hangi gün hangi dersten hangi konuyu bitireceğimin planını yaptım. Ben günde ortalama 4-5 saat çalıştım.

Öncelikle eksik olduğum dersleri tespit ettim ve bunlara ağırlık verdim.

Sözel ve sayısal tüm dersleri yazarak çalıştım, iş yerinde bir sürü eşantiyon gelen ajanda vardı, 6 aylık dönem sonunda toplamda 14 tane büyük boy ajandanın tüm sayfaları yazılıydı.

Vergi en çok korktuğum sınavdı ama çok şükür ilk sınavda geçtim.

GİB sitesinde vergi ile ilgili ne kadar mevuzat varsa hepsini tekrar tekrar yazarak çalıştım, tüm ayrıntılarına varıncaya kadar yazdım. Mevzuata tam olarak hakim olunca çıkmış sorularıda yazarak defalarca çözdüm,
    STAJER NEHİR bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)