kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: Yeterlilik Sınavı Kazananlar İçin Harçlar Ve Belgeler.

Yeterlilik Sınavı Kazananlar İçin Harçlar Ve Belgeler.

ankara odası için gerekli belgeler.
    ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER
    Stajını bitirip meslek mensubu unvanı alan adaylar, Oda kütüğüne üye olmak zorundadırlar.
    Bunun için gerekli evraklar:

Üye Olmak İçin Gerekli Olan Evraklar
    • TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi
    • Banka Dekontu (TÜRMOB’a yatan ücret)
    • Veraset ve İntikal Vergi Dairesine yatırılacak 517,50 TL makbuzu
    • 9 Adet Resim
    • 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti (Noter/Muhtar Onaylı)
    • 1 Adet Savcılıktan iyi hal kağıdı
    • 1 Adet Diploma Fotokopisi (Noter)
    • 1 Adet İkametgah Belgesi
    • Sigortalı çalışanlardan ; SSK işe giriş bildirgesi
    • Çalışmayanlardan ; SSK , BAĞ-KUR ve vergi dairesinden kaydı olmadığına dair yazı
    • Oda Kayıt Ücreti 940 TL'dir. 2013 Maktu Aidat Ücreti 240 TL'dir. (Oda veznesine aynı gün ödemeniz gerekmektedir)

odanın aldığı ücret: 940+240
    veraset ve harçlar: 517,50
    türmob harcı: 1210
    noter ve fot mas: 100 tl
    toplam: 3.007.50 TL

BU ANKARA ODASI İÇİN DİĞER ODALAR NEDİR BİLMİYORUM.

Teşekürler...

Teos'ta Sınav sonuç ekranına bastağımda hata veriyor ancak notları görebiliyorum... Sizde durum da aynı mıdır?

Bende sadece notları görüyorum. sonuç belgesi hata veriyor...

Bende de hata veriyor
    TEOS OTOMASYON SİSTEMİ

İŞLEMİNİZİ YAPARKEN BİR SORUN OLUŞTU.

Lütfen aşağıdaki sorunu kontrol edip düzeltiniz veya aşağıdaki kodu teos@tesmer.org.tr adresine iletiniz.

Başarılı olunan bir dosyaya ait bir tebligat alınır.

İstanbul;

İSTENİLEN EVRAKLAR:

1. TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa Odamızdan temin edebilirsiniz).

2. 8 Adet Resim

3. 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. 1 Adet İkametgah Belgesi

5. 1 Adet Cumhuriyet Savcılığından Sabıkasızlık Belgesi (Resmi Kurum İçine alınacak)

6. Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
    2013 Maktu Aidat Ücreti : 265 TL’ dir.
    (Ödemeyi, Oda veznesine aynı gün kredi kartıyla veya nakit olarak yapabileceğiniz gibi, Ek-1’deki Kredi Kartı ile Aidat ÖdemeTalimatı Formunu doldurarak ta yapabilirsiniz).
    İş Bankası Kurtuluş Şubesi (1032) 445 559 no’lu hesap. (Yeni kayıt olacak üyeler için geçerlidir).
    Aynı gün Odamız veznesinden Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Maximum kartla ödeme yapabilirsiniz)
    Not: Serbest Muhasebeci iken sınavla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan meslek mensupları Oda kayıt ücreti ödemeyeceklerdir.
    7. TÜRMOB Ödenti Belgesi (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).
    (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan banka hesap numaralarına yatırabileceğiniz gibi, aynı gün Odamızdan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. (Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank Kredi Kartlarına 6 taksit uygulanır ).
    8. Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Oda’ya gelmeden yapmak istiyorsanız “ Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı” Formu’nu doldurabilirsiniz.
    9. “Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı”nızı , “Üye Kayıt Başvuru”nuzu, “Ruhsat-Kimlik Başvuru”nuzu, " Oda’nın web sitesinden (http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr) formları indirerek yapabilirsiniz.

10. 6322 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, 31.05.2012 tarihinde kabul edilerek 15.06.2012 tarih 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bu Kanunun 18. ve 20.maddeleri uyarınca 492 sayılı Harçlar Kanunu’nda değişiklik yapılarak “Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsatları” harca tabi tutulmuş, 6322 sayılı bu Kanun uyarınca da, 16.06.2012 tarih 28325 sayılı Resmi Gazete’de “Harçlar Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 67)” yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
    Bu kapsamda, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsat harçları söz konusu belgelerin alınmasından önce, belgeleri vermeye yetkili birimin bulunduğu yerdeki süreksiz yükümlülüklere bakan vergi dairesine ödenecektir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
    Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır. Harç makbuzu diğer evraklarla birlikte Oda’ya teslim edilecektir. Harç makbuzu olmadan ruhsat başvurusu alınmayacaktır.

Toplam: 3.407,50 TL

Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
    sınav sonuç belgesinde :1600 tl (ruhsat bedeli+inş. bedeli+eğitim fonu+yard.dayn.fonu+kimlik)
    serbest büro faaliyetinde bulunacaklardan 170,00 tl KAŞE BEDELİ
    ruhsat harcı 450,00 TL
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL

Şimdi ben burda şunu anlamadım . smmmm ruhsat harcı(vd ye ödenecek=, ruhsat harcı ve ruhsat bedeli bunlar mnedir yaaaaa

Alıntı oz_duman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul;

İSTENİLEN EVRAKLAR:

1. TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa Odamızdan temin edebilirsiniz).

2. 8 Adet Resim

3. 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4. 1 Adet İkametgah Belgesi

5. 1 Adet Cumhuriyet Savcılığından Sabıkasızlık Belgesi (Resmi Kurum İçine alınacak)

6. Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
    (Ödemeyi, Oda veznesine aynı gün kredi kartıyla veya nakit olarak yapabileceğiniz gibi, Ek-1’deki Kredi Kartı ile Aidat ÖdemeTalimatı Formunu doldurarak ta yapabilirsiniz).
    İş Bankası Kurtuluş Şubesi (1032) 445 559 no’lu hesap. (Yeni kayıt olacak üyeler için geçerlidir).
    Aynı gün Odamız veznesinden Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Maximum kartla ödeme yapabilirsiniz)
    Not: Serbest Muhasebeci iken sınavla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan meslek mensupları Oda kayıt ücreti ödemeyeceklerdir.
    7. TÜRMOB Ödenti Belgesi (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan tutarlar).
    (TÜRMOB sınav sonuç belgesinde yazılı olan banka hesap numaralarına yatırabileceğiniz gibi, aynı gün Odamızdan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. (Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank Kredi Kartlarına 6 taksit uygulanır ).
    8. Bundan sonraki süreçte aidat ve benzeri ödemelerinizi zaman kaybetmeden ve Oda’ya gelmeden yapmak istiyorsanız “ Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı” Formu’nu doldurabilirsiniz.
    9. “Kredi Kartı İle Aidat Ödeme Talimatı”nızı , “Üye Kayıt Başvuru”nuzu, “Ruhsat-Kimlik Başvuru”nuzu, " Oda’nın web sitesinden (http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr) formları indirerek yapabilirsiniz.

10. 6322 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”, 31.05.2012 tarihinde kabul edilerek 15.06.2012 tarih 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Bu Kanunun 18. ve 20.maddeleri uyarınca 492 sayılı Harçlar Kanunu’nda değişiklik yapılarak “Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsatları” harca tabi tutulmuş, 6322 sayılı bu Kanun uyarınca da, 16.06.2012 tarih 28325 sayılı Resmi Gazete’de “Harçlar Kanunu Genel Tebliği (Seri No: 67)” yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
    Bu kapsamda, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsat harçları söz konusu belgelerin alınmasından önce, belgeleri vermeye yetkili birimin bulunduğu yerdeki süreksiz yükümlülüklere bakan vergi dairesine ödenecektir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
    Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır. Harç makbuzu diğer evraklarla birlikte Oda’ya teslim edilecektir. Harç makbuzu olmadan ruhsat başvurusu alınmayacaktır.

Toplam: 3.407,50 TL

Oda Kayıt Ücreti 405 TL’dir.
    sınav sonuç belgesinde :1600 tl (ruhsat bedeli+inş. bedeli+eğitim fonu+yard.dayn.fonu+kimlik)
    serbest büro faaliyetinde bulunacaklardan 170,00 tl KAŞE BEDELİ
    ruhsat harcı 450,00 TL
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL

Şimdi ben burda şunu anlamadım . smmmm ruhsat harcı(vd ye ödenecek=, ruhsat harcı ve ruhsat bedeli bunlar mnedir yaaaaa
    yanlış hatırlamıyorsam 2012 haziran ayında meclis kanun çıkardı smmm ve denetçi ruhsatları ilk defa alacaklar için harç getirildi. harç avukatlardanda alınıyor. bu harcı veraset ve harçlar alıyor. direkt devlete ödenecek. mecburi bu yatırılmadan ruhsat verilmiyor.

3 ayrı yerde ruhsat bedeli,ruhsat harcı yazıyor ya ondan sordum nedir bu ya diye. gereksiz olduğunu anlatmak istedim. yoksa biliyoruz ki bu rakamlar ödenmeden hiç birşey olmayacak

Sayın Döneri;

*"Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
    Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır."

Sınav sonuç belgesinde de 6322 sayılı 20.md ye istinaden 450,00 tl smmm ruhsat harcı olarak ilgili vd ye yatırılacak diyor.

şimdi 517,50+450,00 tl mi yatıracağız.

bilgi verirsen sevinirim.

Bunlar tatlı telaşlar çok uzun bir süreydi bittiğine hala inanamıyorum
    KUBİL ve _KAYA_ bunu beğendi.

Alıntı oz_duman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Döneri;

*"Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsat Harcı 517.50 TL.
    Bu harç Hisar Veraset Vergi Dairesi’ne yatırılacaktır."

Sınav sonuç belgesinde de 6322 sayılı 20.md ye istinaden 450,00 tl smmm ruhsat harcı olarak ilgili vd ye yatırılacak diyor.

şimdi 517,50+450,00 tl mi yatıracağız.

bilgi verirsen sevinirim.
    bende merak ediyorum yarın odayı arayacam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)