kamu işçi maaş

Like Tree4Beğeni

Konu: Staja Giriş Sınavı Hakkında

Staja Giriş Sınavı Hakkında

Meraba,

29 Haziran 2013'te yapılacak olan Staja Giriş Sınavı'na katılmayı düşünüyorum. Bu sınavın zorluk derecesi nedir acaba? Sınav test mi oluyor yoksa klasik usulde mi? Sınava başvururken yatırdığımız paranın sadece 150TL'lik kısmı mı yanıyor sınavı geçemezsek?

Alıntı GKK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba,

29 Haziran 2013'te yapılacak olan Staja Giriş Sınavı'na katılmayı düşünüyorum. Bu sınavın zorluk derecesi nedir acaba? Sınav test mi oluyor yoksa klasik usulde mi? Sınava başvururken yatırdığımız paranın sadece 150TL'lik kısmı mı yanıyor sınavı geçemezsek?
    staja giriş sınavı kolay ile zor arası bir sınav ..sınav test oluyor. öncelikle dosya açtırıyorsunuz ve 900 tl idi biz girerken yatırıp 150 tl de sınav parası veriyorsunuz. sınavı geçemezseniz her sınav için 150 tl ödüyorsunuz.. ve verilen haklarda sınavı yine geçemezseniz dosyanız yanıyor ve tekrardan dosya açtırmak zorunda kalıyorsunuz..şimdiden başarılar
    GKK bunu beğendi.

Kaç hakkımız var peki?

Anladigim kadari ile henuz arastirma asamasindasin haziran sinavina cok zaman kalmadi bu kadar surede hazirlanip bu sinavi gecmek icin onceden ciddi bir altyapinin olmasi gerekli. tavsiyem Aralik donemine basvuru yapmandir. Can egrisi uygulanan bir sinav 120 soruda 80 uzerinde dogrunun olmasi gerekiyor her donem degisir can egrisinden dolayi Yeterince hazirlanmadan dosya actirma ki hakkin bitmesin maddi kulfeti + stres bildigim kaari ile bir dosya ile 9 sinava girebiliyorsun
    GKK bunu beğendi.

Kurum sınavlarına hazırlandığımdan alt yapım sağlam diyebilirim ancak müfredatlar bayağı farklı, son iki sınavı çözüp ona göre karar vermeyi düşünüyorum.
    Genel itibariyle mesleği önerir misiniz peki? İşin zorluğunu stresini bir kenara koyduğumuzda maddi gelir olarak uzman maaşından (3.000-3.500) fazlasını kazanmak çok zor mudur Ankara'da?

Ben stajyerim, bürom yok. Şahsi kanaatimi size aktarayım. Kazanç konusu birçok parametreye bağlı; iş-çevre-tecrübe vb.. diye uzar gider ama süreç çok zor. Nedenini ise stajın uzun olması ve stajyerken imkanların kısıtlı olması şöyleki ortalama bir hesap yaparsak; 3 yıl staj, sınavları da vermeniz 1 yıl sürse 4 yıl gibi bir zaman yapıyor. Burada sizin yaşınız ve beklentilerinizde çok önemli. Örneğin 35 yaşında iseniz büronuzu açmanız belki 40 yaşınızı bulacak bu süreçten evli olup olmadığınız hatta çocuğunuzun bile olup olmadığı önemli bence çünkü maddi imkanlar biryerde bizleri sendelettirebiliyor. Bunlar benim şahsi kanaatim di artıları - eksileri siz düşünün, saygılar
    cekmeceli ve GKK bunu beğendi.

Cevabınız için teşekkürler, birkaç sorum olacak, zamanınız olursa cevaplarsanız sevinirim.
    Bürom yok demişsiniz de stajyerken büro açma hakkımız oluyor mu?
    Gazi Maliye mezunuyum sınava başvurursam çıkacak sorular bu tarzda mı olacak? SBD Soru ve Cevapları
    Bir de smmm olunca mükelleflerin peşinden koşturmak gerekir mi yapılan işin ücretini almak için?

Stajyerken büro açamıyoruz ayrıca stajdan sonraki 2 yıl süre ilede staj yaptığımız meslek mensubunun müşterilerine hizmet veremezsiniz. Soru stillerini çıkmış sınav sorularından kestirebilirsiniz. Mükellef peşinden koşmaya gelince, tamamen karşı tarafın tutumuna bağlı, yaptığınız işe duydukları saygı ve ekonomik imkanla alakalı diye düşünüyorum

Sevgili arkadaslar bi sorunum var yardimci olursaniz sevinirim ismmo bir gunluk zorunlu egitimine katilamiyorum bazi nedenlerden dolayi ama mayis ayinda stajimi baslatabilir miyim bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

Alıntı Aysima44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaslar bi sorunum var yardimci olursaniz sevinirim ismmo bir gunluk zorunlu egitimine katilamiyorum bazi nedenlerden dolayi ama mayis ayinda stajimi baslatabilir miyim bu konuda bilgi verirseniz sevinirim
    Evet başlatabilsiniz. Bir sonraki zorunlu eğitime katılıp, sertifikanızı alırsınız. Gelemeyeceğine dair odanızı bilgilendirin ayrıca.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)