kamu işçi maaş

Konu: Biri Yevmiye Defteri Kayıt Örneği Yapabilir mi ?

Biri Yevmiye Defteri Kayıt Örneği Yapabilir mi ?

Arkadaşlar herkese merhaba kısmetse 2013 haziran döneminde ilk kez yeterlilik sınavına gireceğim. Sizlerde takdir edersinizki artık herşey bilgisayar vasıtasıyla olduğundan dolayı yevmiye defteri görmediğimi söyleyebilirim. Mümkünse bana yardımcı olabilirmisiniz? Boş bir yevmiye defteri üzerinde birkaç kayıt yaparak paylaşma şansınız olurmu? Çünkü şekil şartından kalmak istemiyorum. Ne nereye yazılır, şeklen uymam gereken şeyler nelerdir? Bir şekilde burda paylaşırsanız sevinirim. Belki benim durumumda olan arkadaşlarda olabilir... Şimdiden teşekkürler...

Alıntı stajyeradayi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba kısmetse 2013 haziran döneminde ilk kez yeterlilik sınavına gireceğim. Sizlerde takdir edersinizki artık herşey bilgisayar vasıtasıyla olduğundan dolayı yevmiye defteri görmediğimi söyleyebilirim. Mümkünse bana yardımcı olabilirmisiniz? Boş bir yevmiye defteri üzerinde birkaç kayıt yaparak paylaşma şansınız olurmu? Çünkü şekil şartından kalmak istemiyorum. Ne nereye yazılır, şeklen uymam gereken şeyler nelerdir? Bir şekilde burda paylaşırsanız sevinirim. Belki benim durumumda olan arkadaşlarda olabilir... Şimdiden teşekkürler...
    Finansal muhasebe sınavında cevap kağıdı veriliyor.sütunlara dikkat etmek gerekiyor.küçük kutucuklar var.şuan hatırladığım kadarıyla en küçük kutucuğa cevap no yazılıyor yanına hesap kodu onun yanında hesap numarası tutar.ama tavsiyem kursa giden bir arkadaşınız varsa onlardan bu cevap kağıdı formatını isteyin ve bakın.böyle yazarak çok sağlıklı olmaz kanısındayım.

bilgisayardan yevmiye defteri çıktısı alın, ona uygun yazın.

-------------------------01.01.2012 ----------------------------
    153 ticari mallar 100
    191 indirilecek kdv 18

320 satıcılar 118
    satıcılardan veresiye mal alınması
    ---------------------------- --------------------------
    SMMM

burda yevmiye kaydı yapıyorum ama; sutünlar kayyor. aşağı yukarı yevmiye kaydı aynıdır. bir finansal muhasebe kitabından yardım al. yada tesmerin sitesinden soruların cevap anahtarına bakıver. ordaki şekle göre çizersin kağıda. zaten verilen kağıt, defter gibi kareli çizgili. verdikleri kağıda yevmiye maddeleri cuk diye oturuyor.
    SMMM

Arkadaşlar ben bi örnek buldum kendi mantığımca da iki adet kayıt yaptım. (Yazıların kötü oluşuna aldırmayın acelece yazıldı, olması gekenler olması gerektiği yerdemi diye merak ediyorum.) Birde sütunları numaralandırdım yanlış yaptıysam tarif etmeniz için rahatlık olsun diye örneğide taratıp paylaşım sitesine ekledim. Link veriyorum, admin arkadaşlardan ricam linki silmemeleri (reklam değil eğitim amaçlı çünkü) şimdiden teşekkürler... Link: Download file Resim (174).jpg - UpFile.vn
    Konu stajyeradayi tarafından (17.Haziran.2013 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Aşağıdaki linkte örnek soru ve cevaplar(2013 SMMM yeterlilik Finansal Muhasebe) var, yevmiye kayıtlarında tarih ve açıklama kısmı yok sadece, bunlar eksik olduğunda puan kırılıyor diye biliyordum ama tesmer verdiği cevap kağıdında kendisi de önemsememiş bu konuyu sanırım.

http://www.tesmer.org.tr/sorular/dat..._2013_1_01.pdf

Alıntı stajyeradayi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bi örnek buldum kendi mantığımca da iki adet kayıt yaptım. (Yazıların kötü oluşuna aldırmayın acelece yazıldı, olması gekenler olması gerektiği yerdemi diye merak ediyorum.) Birde sütunları numaralandırdım yanlış yaptıysam tarif etmeniz için rahatlık olsun diye örneğide taratıp paylaşım sitesine ekledim. Link veriyorum, admin arkadaşlardan ricam linki silmemeleri (reklam değil eğitim amaçlı çünkü) şimdiden teşekkürler... Link: Download file Resim (174).jpg - UpFile.vn
    Arkadaşlar linkteki örneğe bakıp yevmiye kaydının doğru olup olmadığı hakkında birşeyler söylerseniz sevinirim. Tedirginim

Yevmiye defteri kayıt düzenini mutlaka uyun,

ben 2012 temmuz ikici dönem sınavında ilk defa yeterliliğe girdim fakat yevmiye maddleri kayıt düzenini hiç uymadım,

cevaplarımı kontrol ettiğimde tüm yevmiye maddelerim doğru, gelir tablom doğru, sadece bilançoda eksiklikler vardı

fakat 50 aldım.

ben 80 üzeri bekliyordum, tüm maddelerim doğru, fakt yevmiye düzenini hiç uymadım.

2010 yılı 1-2-3.dönem tesmer cevap anahtarı sınav kağıdı şeklinde yayınlanmış sanırım o örnek olabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)