kamu işçi maaş

Like Tree5Beğeni

Konu: 2013/2.Dönem Yeterlilik Meslek Hukuku Hk.

2013/2.Dönem Yeterlilik Meslek Hukuku Hk.

Meslek Hukukundan sınava giren arkadaşlar düşünceleri .Özellikle ters köşe yaptıran ''Rapor Türleri'' sorusu

Alıntı ibrahimxxxxxxxxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meslek Hukukundan sınava giren arkadaşlar düşünceleri .Özellikle ters köşe yaptıran ''Rapor Türleri'' sorusu
    Merhaba 2009/2. Dönem sorusu ve cevabını kopyalıyorum. Ben bu şekilde cevapladım. Ancak ****nın cevabı farklı ben soruyu bu şekılde algılamıştım. Umarım puan verirler.

3568 sayılı meslek yasamızın Çalışma Usul ve Esasları hakkındaki yönetmeliği gereğince; meslek
    mensubunun denetimi sonucunda oluşacak görüşüne göre denetim raporları;
    a) Olumlu Rapor; denetim faaliyetinin bitiminde meslek mensubunun olumlu görüşünü ihtiva eden
    rapordur.
    b) Şartlı Denetim Raporu; meslek mensubunun denetimi sırasında karşılaştığı denetim kapsamındaki
    sınırlamalar ile denetlenmesini istediği halleri ihtiva eden rapordur.
    c) Olumsuz Rapor; meslek mensubunun, denetimi sırasında incelenen yerlerin ve kuruluşların gerçek
    durumunu yansıtmadığı kanaatine varması sonucu düzenlediği rapordur.

Arkadaşlar bende ilk önce böyle yaptım sonra sorunun farklı bi tarzda sorulduğnuu farkettim yanlış hatırlamıyosam defterlerin belgelerin vs hakkındaki rapor türleri gibisinden bişiydi sonra sildim bu 5 maddelik olanı yazdım galiba doğruymuş yazdığım ama dileğim bu stresi çeken herrkkessiinnn bu sınavları vermesi...

1-Denetim Görüşünün Rapar Türleri farklı
    2-Defte, belge, inceleme ve tasdik tipi Rapor Türleri farklı

Burdan bu soru yanlış cevaplanıyor ..yanlış cevaplamaya puan verilir mi .verseler iyi

ben sorunun cevabının denetim görüşü rapor türleri olduğunu sanmıyorum.çünkü soruda Meslek mensuplarınca tutulacak defter ve kayıtları ile bildirim mecburiyeti hakkındaki yönetmelik gereğince, meslek mensuplarının düzenleyecekleri rapor türleri nelerdir. Sadece başlıklar halinde halinde yazınız.diyor.o yüzden cevap
    Özel standart raporu,Tasdik raporu,Özel amaçlı rapor,Yardımcı rapor,Özel mevzuatla istenen diğer raporlar olacak
    ibrahimxxxxxxxxxx bunu beğendi.

Alıntı mervere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2009/2. Dönem sorusu ve cevabını kopyalıyorum. Ben bu şekilde cevapladım. Ancak ****nın cevabı farklı ben soruyu bu şekılde algılamıştım. Umarım puan verirler.

3568 sayılı meslek yasamızın Çalışma Usul ve Esasları hakkındaki yönetmeliği gereğince; meslek
    mensubunun denetimi sonucunda oluşacak görüşüne göre denetim raporları;
    a) Olumlu Rapor; denetim faaliyetinin bitiminde meslek mensubunun olumlu görüşünü ihtiva eden
    rapordur.
    b) Şartlı Denetim Raporu; meslek mensubunun denetimi sırasında karşılaştığı denetim kapsamındaki
    sınırlamalar ile denetlenmesini istediği halleri ihtiva eden rapordur.
    c) Olumsuz Rapor; meslek mensubunun, denetimi sırasında incelenen yerlerin ve kuruluşların gerçek
    durumunu yansıtmadığı kanaatine varması sonucu düzenlediği rapordur.
    sorunun cevabında da belirttiğin gibi 3568 sayılı meslek yasamızın Çalışma Usul ve Esasları hakkındaki yönetmeliği gereğince diyor.soru öyle sorulmadığı için bu cevap yanlış.ben de cevabı bu şekil yaptım ama yanlış maalesef

2 cevabıda doğru saysınlar o zaman kimse üzü,lmesin. yeter valla bu stres. meslek gerçekten çok zordu. kaç kişi tasdik özel amaçlı ... vs raporu biliyordu sınava girerken. hocada bakınca çoğu kişi böyle algılamış olumlu olumsuz şartlı diye bence onlarada puan verecektir.

Alıntı canan_ieu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 cevabıda doğru saysınlar o zaman kimse üzü,lmesin. yeter valla bu stres. meslek gerçekten çok zordu. kaç kişi tasdik özel amaçlı ... vs raporu biliyordu sınava girerken. hocada bakınca çoğu kişi böyle algılamış olumlu olumsuz şartlı diye bence onlarada puan verecektir.
    RAPOR TÜRLERİ
    Özel standart raporu,
    2. Tasdik raporu,
    3. Özel amaçlı rapor
    4. Yardımcı rapor
    5. Özel mevzuatla istenen diğer raporlar da İlgili hükümlere göre düzenlenir.

Meslekte O Son Sorunun Soruluşu nasıldı öyle...... Şekli ve süresi? Şekli hani tamam da Geçici Olarak Meslekten Alıkoyma Süresi En Az 6 ay En fazla 1 yıl mı....

benim rapor ve tedbir sorum yanlış arkadaşlar. sizce bırakır mı hoca? tecrübeli arkadaşlar ne düşünüyorsunuz ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)