kamu işçi maaş

Konu: Yeterlilik Finansal Muhasebe Sınavı Hakkında

Yeterlilik Finansal Muhasebe Sınavı Hakkında

selamlar

bu sınavda hesap isimlerini kısaltarak yazmamız sorun teşkil eder mi? yani 760 nolu hesabı kısaltarak yazsak, mesela paz. sat dağ. hesabı diye. kaydı doğru yapmış olsak bile, puan verilmeyecek mi? tesmerin cevap anahtarında da kısaltılarak kullanılmış bazı hesaplar. 2013/1 sınavı cevap anahtarında mesela birçok hesap kısaltılarak kullanılmış.

kısaltmalar anlaşılır durumdaysa çok problem olmaz.ben de kısaltma yapmıştım ama ilk iki kelimeyi tam yazıp diğerlerinde kısaltma yapmıştım Genel Üretim Gid.Yans.Hes. şeklinde

ben kısaltma hiç yapmadım. büyük harfle yazdım hepsini düzgün olsun diye ama zamanı zar zor yetiştirdim.

Alıntı rotten1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar

bu sınavda hesap isimlerini kısaltarak yazmamız sorun teşkil eder mi? yani 760 nolu hesabı kısaltarak yazsak, mesela paz. sat dağ. hesabı diye. kaydı doğru yapmış olsak bile, puan verilmeyecek mi? tesmerin cevap anahtarında da kısaltılarak kullanılmış bazı hesaplar. 2013/1 sınavı cevap anahtarında mesela birçok hesap kısaltılarak kullanılmış.
    Mümkün mertebe kısaltma yapmamak gerekiyor.hep öyle diyorlar çünkü furumda da.

şimdi ben sırf kısaltma yaptım diye kalacak mıyım yani? yevmiye kayıtlarına 0 puan mı verecekler?

Alıntı rotten1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi ben sırf kısaltma yaptım diye kalacak mıyım yani? yevmiye kayıtlarına 0 puan mı verecekler?
    Hayır tabiki sıfır puan vermezler ama çok bariz kısaltmalar yaptıysan puan kırarlar malesef.

arkadaşım sakin ol lütfen ben herkesin dediğinede pek kulak asmıyorum. hocaların bu kadar insafsız olabileceklerini düşünmüyorum. bence nasıl biliyomusun ilk kez girdim sınava 7 sinden ama tahminimce şöyle. hoca bakıyo kağıda mesela denetimde ilk 3 soru doğru veriyo 60ı geçiyo halbuki biz 100 lük kağıt verdik diye parçalıyoruz kendimizi. ama hoca madem geçiyo gerisini okumayım diye olabilir. hoca açısından bakınca daha binlerce kağıt var. şimdi ortalamaya takılan arkadaşlar köızabilir bana ama bencede yanlış ancak hocaların puanlama sistemş öyle . değilse üniversitedeki gibi aaa gidişatı doğru burdan 5 puan sorunun yarısına kadar daha çözmüş burdanda 10 puan daha tarzı bir puanlama yapmıyorlar bence.değilse 100 lük kağıt verdim hoca 60 vermiş mantığının arkasında başka bir gerekçe göremiyorum ben. maliyetten önceki yıl sorusunun aynısı vermiş nasıl çözemediniz yok artık tarzı yorumda bulunan arkadaşlarada şöyle demek istiyorum ben vergiden 100 lük kağıt verdim bana göre en kolayı vergi sınavıydı ozan bingölün sitesine baksaydınız çıkabilecek soru olarak vergi ziyaı özel matrah ve amme alacakları vardı. nasıl yapamadınız yok artık mı demeliyim bende ? saçma tamamen bu tarz yaklaşımlar. maliyete çoookkkk çalıştım ben ama son sınavımdı 7 . sınavımdı ilk kez girdsim aşırı bir korkuyla girdim ve resmen sınavda kitlendim. aklıma aaa bu 2009- 2. dönem soruları Allah ım inanamıyorum tarzı bir modda başlamadım sınava. herkesin duygu durumu yan faktörleri farklı farklıdır. o nedenle lütfen biraz daha dikkatli yorumlarda bulunalım.

odanın kursunda da hocanın finansal için dediği: kısaltma yapıcaksanız analaşılabilir kısaltma yapın idi. mümkünse yanlış bile olsa gelir ve bilançoyu doldurun idi. kapanış kaydını yapamadınız mı vakit mi yetmedi o zaman boş bir yevmiye çizin altına kapanış kaydı yazın. hoca sizin kapanış kaydı yapılması gerektiğini bildiğinizi ama vaktinizin yetmediğini anlasın idi. sınav sonucu açıklanana kadarda derse bakmayacağım ben . meslek ve maliyete. nasılsa eylül ekim kasım var . 3 ayda elbet daha kapsamlı çalışırız.

Sınava ilk kez girdiysen bu kadar kesin konuşma bence.bizler defalarca girmiş kişileriz.tabiki kulak asılması gereken yorumlar yapıyoruz burada.isteyen kendine pay çıkarır istemeyen çıkarmaz kişiye göre değişir bu.bütün cevaplar okunmuyor demişsin yanılıyorsun boşuna mı sınav sonuçlarının açıklanması 2 ayı buluyor.tabiki cevapların hepsini okuyorlar.okunmasa insanlar nasıl 78 yada 95 gibi puanlar alıyorlar.finansal muhasebeden ise tabiki kısaltma yaptı diye sıfır verecek halleri yok ama puan kırıyorlar.bunu da bildiğimiz için söylüyoruz sınav geçmiş deneyimlerimizden.

yorumumu bir daha okursanız kendi düşüncem dedim ve kesin bişey demedim . aksine 100 bekleyipte 60 alan arkadaşlar için başka bir gerekçe aklıma gelmiyor dedim. ve puanlamanında yanlış olduğundan bahsettim. kesin konuşan arkadaşları siz dikkate almamışsınız.kesin konuşan ben değilim. kendimce yapılan yorumlara tepki gösterdim daha ılımlı olunması için. iyi günler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)