kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: Denetim Sınavı İtiraz Dilekçesi (ÖRNEK)

Denetim Sınavı İtiraz Dilekçesi (ÖRNEK)

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI
    YÖNETİM KURULU’NA
    TESMER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ ANKARA’YA İLETİLMEK ÜZERE
    2013/3 Dönem Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Yeterlilik Sınavı Muhasebe Denetimi dersi 1. Sorusu *Bağımsız denetiminde Kalite Kontrol Standardı 1e (Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayımlanan Kalite Kontrol Standardı 1’uluslar arası Kalite Kontrol Standardı 1) göre;
    a) Kalite Kontrol sistemi hangi hususlarda makul güvence sağlar? Maddeler halinde yazınız (10 puan)
    b) Kalite Kontrol sisteminin unsurlarını maddeler halinde sayınız. Açıklama yapmayınız (30 puan)

2. Soru; Bağımsız Denetim Standardı 210 a (Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayımlanan Bağımsız Denetim Standardı 210’uluslar arası Denetim Standardı 210) göre; Denetim sözleşmesinin yapılması aşamasında; ön şartlar kapsamında yönetimin üstleneceği sorumluluklar nelerdir? Maddeler halinde yazınız. (30 puan)

1.Soruya konu olan Kalite Kontrol Standardı: 1-2 Ekim 2013 Tarihli resmi gazetede; 2. Soruya konu olan standart ise 4 Kasım 2013 Tarihli resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren standartlardır.
    Tesmer tarafından yapılan önceki dönem sınavlarda iki sınav arasında çıkan yasal düzenlemeler hakkında internet üzerinde (………….düzenlemelerden sorumlu değilsiniz şeklindeki açıklamalar mevcuttur) 7 dersten oluşan yoğun bir sınav programına hazırlanırken Ekim ve Kasım aylarında yayınlanan en güncel konular hakkında doğrudan Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayınlandığı şeklinde cevap istenecek tarzda soru sorulması bizlere 70 puanlık bir mağduriyet oluşturmuştur.
    Önceki yıllardaki sınav uygulamalarında yer alan temel hukuk, vergi hukuku sınavlarında emsal görülebilecek yeni yasal düzenlemelerden sorulan soruların bir kez daha gözden geçirilerek mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum.

Ad Soyad :
    T.C. Kimlik no :
    Bağlı olunan ODA :
    Oda Sicil Numarası :
    İMZA :

smmm_yeterlilik@hotmail.com'da da mevcut dilekçe örneği word ortamında bilgilerinize.

Sesimizi duyuralım arkadaşlar.

Başka bir arkadaşın dediği gibi, bu ders salt Bağımsız Denetim değildir. Bu ders MUHASEBE DENETİMİ dersidir.

Ayrıca smmm_yeterlilik@hotmail.com mail adresine de yolladım. Oradan çekebilirsiniz dilekçeyi. Şifresi: smmm+1234
    Odalarımıza fakslayalım.

Arkadaşlar bu dilekçeyi odamızamı göndereceğiz yoksa tesmer veya türmoba mı?Bence burda bır karışıklık var.Bence birlik olup tek bir yerden itirazlarımız yapmalıyız.

Tesmer'e iletilmek üzere Odaya gönderiyoruz. Facebook yeterlilikle ilgili kişi bunu yapıyor. Dilekçe de ona göre zaten. İsteyen tesmere ve türmoba ek olarak gönderebilir. Hatta konuyu BİMER'e taşıyan bile var.

Arkadaşlar ben az önce fax ile ilettim. Başlıkları değiştirerek;

- İZMİR SMMM Odası
    - TESMER (Ankara)
    - TÜRMOB (Ankara)

Bilgilerinize.

TESMER
    fax: (312) 475 60 07
    mail: iletisim@tesmer.org.tr
    TÜRMOB
    fax: 0312 232 50 73
    mail: turmob@turmob.org.tr
    Ankara SMMMO
    fax: (0 312) 231 71 17
    mail: asmmmo@asmmmo.org.tr
    İstanbul SMMMO
    fax: (212) 343 47 80
    mail: ismmmo@ismmmo.org.tr
    baskanlik@ismmmo.org.tr
    staj@ismmmo.org.tr
    egitim@ismmmo.org.tr
    İzmir SMMMO
    fax: (232) 4468130-4419567
    mail: izsmmmo@izsmmmo.com

Arkadaşlar bende dün mailleri atmıştım bugunde başlıkları değiştirerek attım

İstanbul SMMMO
    TÜRMOB
    TESMER

Sabah İSMMMO yu aradım. Konu ile ilgili yapılan herhangi bir işlem olmadığını söylediler. Kimse gönderi yapmadımı ?

Alıntı Z!F!R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI
    YÖNETİM KURULU’NA
    TESMER TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ ANKARA’YA İLETİLMEK ÜZERE
    2013/3 Dönem Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Yeterlilik Sınavı Muhasebe Denetimi dersi 1. Sorusu *Bağımsız denetiminde Kalite Kontrol Standardı 1e (Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayımlanan Kalite Kontrol Standardı 1’uluslar arası Kalite Kontrol Standardı 1) göre;
    a) Kalite Kontrol sistemi hangi hususlarda makul güvence sağlar? Maddeler halinde yazınız (10 puan)
    b) Kalite Kontrol sisteminin unsurlarını maddeler halinde sayınız. Açıklama yapmayınız (30 puan)

2. Soru; Bağımsız Denetim Standardı 210 a (Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayımlanan Bağımsız Denetim Standardı 210’uluslar arası Denetim Standardı 210) göre; Denetim sözleşmesinin yapılması aşamasında; ön şartlar kapsamında yönetimin üstleneceği sorumluluklar nelerdir? Maddeler halinde yazınız. (30 puan)

1.Soruya konu olan Kalite Kontrol Standardı: 1-2 Ekim 2013 Tarihli resmi gazetede; 2. Soruya konu olan standart ise 4 Kasım 2013 Tarihli resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren standartlardır.
    Tesmer tarafından yapılan önceki dönem sınavlarda iki sınav arasında çıkan yasal düzenlemeler hakkında internet üzerinde (………….düzenlemelerden sorumlu değilsiniz şeklindeki açıklamalar mevcuttur) 7 dersten oluşan yoğun bir sınav programına hazırlanırken Ekim ve Kasım aylarında yayınlanan en güncel konular hakkında doğrudan Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayınlandığı şeklinde cevap istenecek tarzda soru sorulması bizlere 70 puanlık bir mağduriyet oluşturmuştur.
    Önceki yıllardaki sınav uygulamalarında yer alan temel hukuk, vergi hukuku sınavlarında emsal görülebilecek yeni yasal düzenlemelerden sorulan soruların bir kez daha gözden geçirilerek mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum.

Ad Soyad :
    T.C. Kimlik no :
    Bağlı olunan ODA :
    Oda Sicil Numarası :
    İMZA :
    evet gayet güzel bir dilekçe bende şimdi ismmo ya faks çekiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)