kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Vergi Çalışma Yöntemleri

Vergi Çalışma Yöntemleri

vergiye nasıl çalışıyorsunuz ?
    sabah okusam akşama unutuyorum bu ders naıl geçilir

sözel dersleri bir kere hiçbirşey anlamadan okuyorum.bir kere önemli gördüğüm yerleri çizerek okuyorum.çizdiğim yerleri okuyorum.son olarak çizdiğim yerleri yazıyorum.böyle yapabilirsin

Valla buna verilecek cevap ta zor çalışmakta zor Allah yardımcınız olsun. Tecrübe varsa eğer birazda bildiginiz konuların çıkmasıyla geçme ihtimaliniz artıyor

ben okuyup sonra tekrar bi göz geçirerek önemli yerleri not ediyorum , yoksa bende unutuyorum senin dediğin gibi

sürekli olarak okumaktan geçiyor sanırım.ne çalışacak istek var ne de akılda kalacak kafa.Allah sonumuz hayır etsin.
    umutbayrak3321, SemaAdnan ve silaynur bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,
    Mart 2014 Vergi Hukuku sınavında istisnalar için 2013 için açıklanan matrahlardan mi sorumlu olacağız?
    Bununla ilgili dersanedeki hocalar ne diyor veya herhangi bir yerde açıklanan bir bilgi var mı?
    Yardımcı oluırsanız çok sevinirim.

Alıntı ssggss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürekli olarak okumaktan geçiyor sanırım.ne çalışacak istek var ne de akılda kalacak kafa.Allah sonumuz hayır etsin.
    biraz da şans kısmet işi
    ben sınava girerken arkadaşlarla otururken örtülü sermaye soracaklar dedi arkadaşımız. Bende hemen açtım bi göz gezdirdim ordan çıktı. Sınıfta kitabı açtım basit usul sayfası denk geldi şöyle bir okudum ondan da sordular.

sınavı geçemedim diye kimse üzülmesin kısmetimizde varsa geçeriz.

Aynen katılıyorum. Birazda şans işi. 2013/2. dönemde ilk kez girmiştim. Ltd.Şti.Lerin amme alacaklarındaki sorumluluklarını sormuştu. Şans bu ki çok yakınımın bir ltd şti var ve amme borcuda vardı bu konuyu araştırmıştım o denk geldi hatırladığım kadarıyla yazmıştım, vergi ziyaı gelmişti zaten vergi ziyaı hakkında herkes iyi kötü birşeyler yazar. Özel matrah sormuşlardı dilim döndüğünce birşeyler yazmıştım. Birde uygulama sorusunada birşeyler yapmıştım sonuç olarak 55 alarak geçtim Allah'a şükür. Ama denetimci öylemi çıktı Vergi hocası her yazılana, bildiğini hissettirene birşeyler vermişken denetim hocası tam yapanlara bile vermemişti nasıl şey anlamadım gitti... Allah hepimizin yardımcısı olsun İnşallah...

Alıntı stajyeradayi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. Birazda şans işi. 2013/2. dönemde ilk kez girmiştim. Ltd.Şti.Lerin amme alacaklarındaki sorumluluklarını sormuştu. Şans bu ki çok yakınımın bir ltd şti var ve amme borcuda vardı bu konuyu araştırmıştım o denk geldi hatırladığım kadarıyla yazmıştım, vergi ziyaı gelmişti zaten vergi ziyaı hakkında herkes iyi kötü birşeyler yazar. Özel matrah sormuşlardı dilim döndüğünce birşeyler yazmıştım. Birde uygulama sorusunada birşeyler yapmıştım sonuç olarak 55 alarak geçtim Allah'a şükür. Ama denetimci öylemi çıktı Vergi hocası her yazılana, bildiğini hissettirene birşeyler vermişken denetim hocası tam yapanlara bile vermemişti nasıl şey anlamadım gitti... Allah hepimizin yardımcısı olsun İnşallah...
    vergiden baya gözüm korktu neredeyse bütün sorulara cevap vermişssinşz 55 almışssınız ki ben uygulamayı zaten yapamıyorum hepten yandık

Açıkçası sınavlara girmeden önce bana hangi dersten korkuyosun deseler vergi derdim. Çünkü mevzuat gerçekten geniş. Fakat vergi hocası iyi kötü bişey yazanlara not veriyor. Mesela benim uygulama sorum tam doğru değildi doğru olan noktaları da vardı. Ama not vermişki geçtim. Sizi anlıyorum şuan gerçekten zor bir ders ama tekrar tekrar okumaktan başka yapacak birşey yok. Sonuç olarak vergi hocası not konusunda insaflı diyebilirim. Fakat denetim ve maliyet hocaları gerçekten zor hocalar. 2013/2. dönemde maliyetten girdiğimde 2 soru sromuşlardı. 1. soru 40, 2. soru 60 puandı. İlk sorum gidişat doğru sadece sonuçta virgülden sonra bi sapma vardı rakamsal olarak komple çizmiş soruyu. İkinci sorumda ise sonuç doğru, gidişat doğru 50 vermiş, yani 10 puan kıracak biryer bulmuş. Denetim zaten tamamen felaket muhasebe denetimi başlığını okursanız anlarsınız

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)