Like Tree206Beğeni

Konu: Mart 2014 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

Bu arada Deha kursuna giden arkadaşı aradım, soru tahminleri için hocalar ne diyor diye.
    Vergi;
    İkmalen tarh , resen tarh,
    Gelir vergisinden problem gelir,
    Emsal kira bedeli uygulanmayan esaslar.

Meslek ;
    Birlik genel kurul , oda genel kurul,
    Meslek mensubu olabilmenin genel şartları,
    Disiplin cezaları,
    Haksız rekabet.

Denetim;
    Kanıt toplama altında olan tüm bilgiler önemli ,
    Görüş türleri sorulmaz,
    KGK soru gelmez demişler.

Maliyet muhasebesi tahminleri neler acaba ?? tek dersim son 2 hak panik yaptım çalışamıyorum (

Arkadaşım maliyet dersini verdiği için tahmin yapamadı. Ama bu sitede ki arkadaşların ağırlıklı tahminleri ;

- Safha maliyet
    - Sipariş maliyet
    - işçilik giderleri
    - matematiksel dağıtım
    - planlı dağıtım
    Allahu Teala yardımcımız olsun. Ben de aynı durumdayım . Panik halindeyim ve çalışamıyorum. Şubat ayının 28 çekmesine bile kırgınım
    netlook01 ve umutbayrak3321 bunu beğendi.

Ne diyelim mart sınavı inşallah çok zorlamaz ve hepimiz güzel sonuçlar alırız ... Başarı bizimle olsun.
    netlook01 bunu beğendi.

Alıntı neva-2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliyet muhasebesi tahminleri neler acaba ?? tek dersim son 2 hak panik yaptım çalışamıyorum (
    Sizinle aynı dertten muzdaribim .... Allah yardımcımız olsun...

kursa gidiyormusunuz ...en pis konu farklardı geldi.. bu snv da gelmez sanırım...

ben işçilik , safha , değişken maliyet , sipariş maliyet gelir diye tahmin ediyorum...

başarılar...

Alıntı silaynur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım maliyet dersini verdiği için tahmin yapamadı. Ama bu sitede ki arkadaşların ağırlıklı tahminleri ;

- Safha maliyet
    - Sipariş maliyet
    - işçilik giderleri
    - matematiksel dağıtım
    - planlı dağıtım
    Allahu Teala yardımcımız olsun. Ben de aynı durumdayım . Panik halindeyim ve çalışamıyorum. Şubat ayının 28 çekmesine bile kırgınım
    evet yaaa şubat 2 günümüzü yedi....

Alıntı silaynur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes ders çalışıyor , bir heyecan içinde. Benim içimden çalışmak gelmiyor, zorla çalışıyorum. Nasıl bir insanım ben ya Ezberlemekten nefret ediyorum. Artık bitsin bu hukuklar , formüller , yevmiye kayıtları ...
    ben öğrenim hayatım boyunca ders çalışmayı sevdim.. ama bu yeterlilik son noktası oldu.. bildiğin ders başına tiksinerek oturuyorum...

kitap okumayı , gönlümce tv seyredip kanal zaplamayı özledim... herşeyden çok oğlumla oynarken gerçek anlamda gülmek ve yorgun olmamak istiyorum...

ya normal insan olmak istiyorum... geçen gün senin okul neymiş ya .. bitmedi dedi birisi..

cevap bile vermedim... ( bu okul değil .. kocaman bir ruhsat ... çok önemli bir mesleğe geçiş diyemedim inancım kalmamış çünkü ) sustum !
    sorundegil86, abdull ve silaynur bunu beğendi.

Alıntı netlook01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben öğrenim hayatım boyunca ders çalışmayı sevdim.. Ama bu yeterlilik son noktası oldu.. Bildiğin ders başına tiksinerek oturuyorum...

kitap okumayı , gönlümce tv seyredip kanal zaplamayı özledim... Herşeyden çok oğlumla oynarken gerçek anlamda gülmek ve yorgun olmamak istiyorum...

Ya normal insan olmak istiyorum... Geçen gün senin okul neymiş ya .. Bitmedi dedi birisi..

Cevap bile vermedim... ( bu okul değil .. Kocaman bir ruhsat ... çok önemli bir mesleğe geçiş diyemedim inancım kalmamış çünkü ) sustum !
    aynı sekılde bende bıktım bu durumdan hwerkez soruyor oldunmu dıye cevap veremıyorsun alamadık ki ruhsatı ne dıyceksın hep sıkıntı hep sınkıntı
    netlook01 bunu beğendi.

Aynen ya , demek ki herkes bir şekilde bıkmış. Bana da aynı sorular geliyor " seni bildik bileli sınava giriyorsun , kaç yaşına geldin. şimdi sen ne oldun ? ".eşim gel memlekete gidelim annenleri ziyaret edersin diyor . Bense ders çalışmam lazım diyorum. Bu ne yaa...
    Artık istediğim zaman film izlemeyi ,kendime vakit ayırdığım zaman vicdan azabı çekmemeyi istiyorum. Meczup gibi dolanıyorum gece gündüz. Yanarım yanarımda en güzel zamanlarımı bu derslere verdiğime yanarım. sırf mali müşavir olmak için 4 sene üniv.oku +1 staja başlatma sınavı için didin + 9 cd yi sürekli enter la + 1 de yetmedi yeterlilikte cümle kurmaya çalış. ( test olaydı iyiydi) ahh kafam ahhh. tekstil firmasına gireydim de kompleci olaydım.

Bu arada geçen dönem dehaya giden arkadaşımdan 2 ders kitabını almıştım. Hoca çıkabilecek soruları işaretletmiş. Faydası olurmu bilmem ama yazayım genede ;

Vergi :
    Gelir Vergisi
    - Türkiye'de yerleşme
    - Yerleşme sayılmayan haller
    - Vergiden muaf esnaf
    - Asgari geçim indirimi
    - Basit usule tabi olmanın genel şartları
    - Ücretin Tarifi

Kurumlar ;
    Bölünme ve hisse değişimi

VUK
    - Vergi dairesi
    -İdarenin yardımı
    -İkmalen tarh
    -resen tarh
    -Tebliğin ilanla yapılacağı haller
    - Özel ödeme zamanları
    -Düzeltme yetkisi ve tarhiyat
    -Resen düzeltme
    -Büyük mağazalarda envanter
    - Tevsiki zaruri olmayan kayıtlar
    - Gider pusulası
    - İlk tesis ve taazzuv dierleri ve peştemallıklar
    - Karşılıklar
    - Uzlaşmanın konusu, kapsamı, komisyonlar ve şekli

KDV
    -Hizmet
    -Hizmet sayılan haller

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)