kamu işçi maaş

Like Tree206Beğeni

Konu: Mart 2014 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

Mart 2014 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

Evet arkadaşlar acısıyla tatlısıyla bir sınavı daha geride bırakmış bulunuyoruz.2013 yılında girmiş olduğum sınavlardan edindiğim tecrübe şu şekilde.Maliyet ve Denetim hocasının dengesi yok sizi en fazla zorlayacak 2 ders bunlar.vergi zor bir ders ama hocanın notu iyi.güzel bir çalışmayla verilebilir.analiz dersinde sözelleri ihmal etmeden güzel yorum yaparsanız çok rahat geçersiniz.temel hukukta hiçbir sıkıntı yok 5 günlük çalışma yeterli.meslek hocasıda istikrarlı ya notu kıt ya sorular kasıntı oluyor.finansal muhasebede kağıt düzeniniz iyiyse ve yevmiye maddelerinin çoğunu doğru yaparsanız geçmemeniz için bir neden yok.inşallah 2014te bu işi bitirip kurtuluruz

not:çok fazla farklı kaynaktan çalışmayın.gereksiz zaman kaybı ve yetiştirememe telaşı oluyor.farklı kaynaklardan maliyet için yararlanabilirsiniz.diğerlerinde gerek yok

not 2:sözel derslere çalışırken sizde benim gibi okuyorum ama aklımda birşey kalmıyor diyorsanız.birinciyi anlamadan okuyun.ikinciyi önemli yerleri çizerek okuyun.daha sonra çizdiğiniz yerleri yazın.en son olarak da yazdığınız yerleri okuyun.artık o okumanın bir sınırı yok.ne kadar tekrar o kadar iyi

not 3:not isteyenler ve not paylaşacaklar bu adresi kullanabilirsiniz smmm_yeterlilik@hotmail.com şifre:smmm12345
    Konu sidarta_77 tarafından (19.Şubat.2014 Saat 12:54 ) değiştirilmiştir.

Sn. sidarta 77 arkadaşa katılıyorum. Meslek için ben hocanın bu derse biraz daha ilgi gösterilmesi mesajını verdiğini düşünüyorum...
    sorundegil86 bunu beğendi.

sınav tarihi martın ortası olacak değil mi?

15 mart diye hatırlıyorum...

pekı arkadaşlar smmm yeterlilik için kaynak öneriniz nedir not çıkartıyormusunuz derslere çalışırken ve finansal muhasebede acaba tek düzen hesap planını verıyorlarmı cevap kâğıdında acaba?

****nın dışında pek düzenli kaynak yok diyebilirim. Not çıkarırsanız faydanıza olur. Finansal muhasebede hesap planı veriyorlar. Hesapların işleyişine hakimseniz bol bol monografi çözün derim. Şahsi önerimdir...
    efsane678 bunu beğendi.

Denetimle ilgili düşünceleriniz nedir.Kgk tebliğlerine çalışıcakmısınız.Yoksa bu sınavda komisyon değişiyor bir daha olmazmı dersiniz.

Alıntı betul77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denetimle ilgili düşünceleriniz nedir.Kgk tebliğlerine çalışıcakmısınız.Yoksa bu sınavda komisyon değişiyor bir daha olmazmı dersiniz.
    denetimden tebliğle ilgili meryem.a arkadaşımız not paylaşımında bulunacaktı.gerçi kendisi dersleri geçti ama buradaki arkadaşlara bu konuda yardımcı olacağını düşünüyorum

Alıntı ismailavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı arkadaşlar smmm yeterlilik için kaynak öneriniz nedir not çıkartıyormusunuz derslere çalışırken ve finansal muhasebede acaba tek düzen hesap planını verıyorlarmı cevap kâğıdında acaba?
    Ben ilk sınava ****'nın notlarıyla hazırlandım ve girdiğim 5 sınavı da verdim çok şükür. Çok fazla kaynak özellikle sözel derslerde insanı boğuyor. Sana tavsiyem eğer arkadaşlarından edinebilirsen sözel dersler için ****'nın ders notu adında özetlenmiş kitaplarından çalış. Ortak kaynak paylaşımı yapılan mail adresinde bu notlar mevcut. Finansal Muhasebe de tek düzen hesap planı veriliyor, o ders için acizane sana verebileceğim tavsiye bol bol monografi çöz, zamanı iyi kullan... Yevmiye maddeleri ve kebirler doğru olursa geçersin inş.
    efsane678 bunu beğendi.

Ben açıkçası komisyonun değişeceğini umuyorum. daha yumuşak bir sınav olması lazım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)