kamu işçi maaş

Konu: Arkadaşlar Maliyet Muhasebesi Ve Mali Analiz Geçer miyiz ?

Arkadaşlar Maliyet Muhasebesi Ve Mali Analiz Geçer miyiz ?

arkadaşlar maliyet muhasebesinden 1. soru 30 puan onu tam yaptım doğru. 2. soru haliyle mileti kastı benide ancak içerisindeki fifo stok kartını ve 1.dağıtımı ve tablosunu da yaptım sizce kaç puan alırım.
    birde analiz dersinden yorumu yaptım tabi dönem net karının yorumun pek yapamadım vaktim yetmedi. alacak devir hızını doğru buldum yanlız yorumu yanlış yaptım. birde sözelden 20 puan alırım diye düşünüyorum sizce geçer miyim?

bence 65 alırsınız

Alıntı esrasu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence 65 alırsınız
    esra su hanım hangisinden 65 alırım. maliyet mi analiz mi? her ikisindende ne olur sizce?
    maliyet muhasebesinden 1.dağırımı yaptım birde fifoyu yaptım stok kartını tam olarak düzenlemedim soruda sadece kullanılan için istediği için sadece kullanılan stok kartı yaptım. birde birinci soruyu tam yaptım ordan 30 puan banko ne olur arkadaşlar?

analize girmedim soruları bilmiyorum ben maliyetten 1. soru tamsa 2 tane 2. sorudaki maddelerden yaptıysanız 60-65 arası bir not verir diye düşündüm

ben birinci sorunda satın alma giderlerini ekleyeceğime çıkarmışım.
    ikinci soruda da, ücret ve fifo nun , dağıtım tablosuna temel olduğunu bilemedim. direk eldeki verilerle 1. ve 2. dağıtımı yaptım.
    50 verirler mi bu kağıda?

arkadaşlar maliyet sınavında ilk sorunun cevabını kaç buldunuz ?? ayrıca cenk arkadaşım maalesef aynı kaderi paylaşıyorum senınle bende aynen senın anlattığın sekılde cevapladım BENDE COK MERAK EDIYORUM ACABA 50 VERIRLER MI BU KAGIDA

Alıntı Muhasebe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar maliyet muhasebesinden 1. soru 30 puan onu tam yaptım doğru. 2. soru haliyle mileti kastı benide ancak içerisindeki fifo stok kartını ve 1.dağıtımı ve tablosunu da yaptım sizce kaç puan alırım.
    birde analiz dersinden yorumu yaptım tabi dönem net karının yorumun pek yapamadım vaktim yetmedi. alacak devir hızını doğru buldum yanlız yorumu yanlış yaptım. birde sözelden 20 puan alırım diye düşünüyorum sizce geçer miyim?
    Ümidinizi kırmak istemem ancak bu sınavda direk sonuca bakacaklardır. Çünkü kolaydı ve hatayı direk çizeceklerdir. Dolayısıyla maliyetten 40 alabilirsiniz. Analizde ise dikkat ettikleri nokta şu; hesaplama, neden ve sonuç ilişkisi... Siz sadece birini yapıp diğer neden-sonuç ilişkisini yazmadıysanız 1/3 puan alırsınız gibi düşünüyorum. Okuyanın insafına bırakmışsınız ne yazık ki!!! Geçen sınavdan dolayı biraz ön yargılı olabilirler. Başarılar...

Ben 1.soruyu doğru yaptım. 2.soruda da a şıkkında stok kartını yapmadım fakat sevk edilen mal ve stoktaki malı hesap ettim. c şıkkıydı yanılmıyorsam onda da 1.dağıtımı yaptım. Sizce geçebilir miyim?

Alıntı yavuzakbal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1.soruyu doğru yaptım. 2.soruda da a şıkkında stok kartını yapmadım fakat sevk edilen mal ve stoktaki malı hesap ettim. c şıkkıydı yanılmıyorsam onda da 1.dağıtımı yaptım. Sizce geçebilir miyim?
    arkadaşım 1. soru sonucunu kaç buldun satışların maliyetı ve faalıyet karını

Alıntı almina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 1. soru sonucunu kaç buldun satışların maliyetı ve faalıyet karını
    satışların maliyeti 195.000 buldum. brüt satışkarını 40.000 buldum.

Sonrasını tam hatırlayamıyorum. Faaliyet giderlerinide doğru yaptım diye hatırlıyorum (paz.sat ve gyg) ama faaliyet karı/zararı şeklinde son kısmı kaç yazdım sonraki sorunun kastırmasıyla pek dikkat etmemişim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)