kamu işçi maaş

Like Tree30Beğeni

Konu: Smmm Olmak İstiyorum, Yol Gösterir misiniz ?

Smmm Olmak İstiyorum, Yol Gösterir misiniz ?

Üniveristenın Muhasebeb ve Vergi uygulamaları bölümünden mezunun daha bugun oldum hersey bıttı İş arıyorum Bazı sıkıntılarım var kendıme guvenım tam ama sıkıntı cekıceme ınanıyorum ney nasıl olucak ws gıbısınden Aradıgım ıs on muhasebe elemanı olarak arıyorum bırde Maas konusu sızce ne kadar olmalı tecrubelı arkadaslarım yazarsa eger bılgıleneyım.Ana amacım smmm belgesı almak bu sure zarfında 2 yıldı acıkdan ısletme bolumunu bıtırecegım su onumdekı 2 yıllık sure ıcersınde kendını gelıstırmek ıstıyorum Askerlıgımı tecıl ettırıp lutfen bana akıl verırmısınız arkadaslar yasım 24.
    efsane678 bunu beğendi.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Öncelikle hayırlı olsun, Allah gönlüne versin.
    Alınmayacaksan da ilk tavsiyeyi ben vereyim o zaman, ilk önce yazını düzelt.

Alıntı ilker118 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üniveristenın Muhasebeb ve Vergi uygulamaları bölümünden mezunun daha bugun oldum hersey bıttı İş arıyorum Bazı sıkıntılarım var kendıme guvenım tam ama sıkıntı cekıceme ınanıyorum ney nasıl olucak ws gıbısınden Aradıgım ıs on muhasebe elemanı olarak arıyorum bırde Maas konusu sızce ne kadar olmalı tecrubelı arkadaslarım yazarsa eger bılgıleneyım.Ana amacım smmm belgesı almak bu sure zarfında 2 yıldı acıkdan ısletme bolumunu bıtırecegım su onumdekı 2 yıllık sure ıcersınde kendını gelıstırmek ıstıyorum Askerlıgımı tecıl ettırıp lutfen bana akıl verırmısınız arkadaslar yasım 24.
    Ön muhasebe yapıp smmm olmak sana hiç birşey katmaz. Yılların boşa gider. Smmm olacaksan yaptığın işi bileceksin. Bileceksin ki yarın personelini yönlendirebilesin.
    Smmm olacaksan ofiste başlayacaksın. Evrak toplayacaksın ticaret odasını öğreneceksin. Vergi dairesiyle savaşmayı bileceksin. Asgari olur maaşın 1-2 sene belgeyi aldığında kapasitende varsa 3000 lik adam olursun. O zaman gidersin şirkete ver bakalım 5000 dersin alırsın firmanın sorumluluğunu.
    Ama yok para lazım dersen tabi ön muhasebe yap derim ama yılların boşa gider. Memur ol daha iyi...

Smmm olmak istiyorsan önünde iki kulvar bir çevren varsa ileride büro açabilirsin bunun için SMMM olana dek büroda çalışabilirsin ,çevren yoksa Kurumsal bir şirkette asgari ücretle bile olsa işe başla derim.Küçük şirketlerde çalışmanı tavsiye etmem ya Kurumsal bir şirkette çalış.( Kü.ük şirkette başlangıçta örnek 1500-2000 TL bile verseler bence Kurumsal şirketi tercih et) Küçük şirketle öğreneceklerin ve hayatının ileriki dönemlerinde ulaşabileceğin imkanlar sınırlıdır. Kurumsal şirkette kullanılan programlar , çalışan personel bile elittir. İster istemez sende diğerleri ile bir kaç yıl içinde aynı seviyeye gelirsin. İleriki dönemlerde maddi sorunları daha az yaşarsın. Hayatını daha rahat ve güvenli sürdürebliirsin.

Tercih senin yolun açık olsun.
    netlook01 ve efsane678 bunu beğendi.

kardeşim sana tavsiyem muhasebecilikten uzak dur , dil öğrenip pazarlamacılık yap emin ol pişman olmayacaksın

öncelikle muhasebecilerin şiirini oku sonra kararını ver

Muhasebecinin ŞiiriBeynimi aktife, Yüreğimi pasife aldım.

Tutkularımı, vadesi geçmiş ertelenmiş Diğer Yükümlülüklere.

Düşlerimi, sayım ve tesellüm fazlalarına…

Düşüncelerime reeskont uyguladım.

Korkularımı geçmiş yıllar zararlarına,

Kaygılarımı gelecek yıllara ait Gider tahakkuklarına.

Alışkanlıklarımı, borç ve gider karşılıklarına.>

Dostlarımı özkaynaklara yazdım.

Dostluklarımın bitenini Birikmiş amortismanlara.

Seni hiçbir hesaba yazamadım.

O kadar hesapsız ve kitapsızsın ki (aman size dediğimi sanmayın ilker 118 şiir işte

Beynimle yüreğim arasında Virman yapıp
    duruyorum.
    netlook01 bunu beğendi.

muhasebecilik yapmak isteyenlere genel olarak olumsuz yorumlar yapılıyor bende ön muhasebe ve genel muhasebe bir arada küçük sayılabilcek bir firmadayım bence olayın özü muhasebeyi sevmek ve iş yapmak isteği olması rabbim hepimizin gönlünce versin inşallah
    netlook01 ve efsane678 bunu beğendi.

Alıntı rebel2013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön muhasebe yapıp smmm olmak sana hiç birşey katmaz. Yılların boşa gider. Smmm olacaksan yaptığın işi bileceksin. Bileceksin ki yarın personelini yönlendirebilesin.
    Smmm olacaksan ofiste başlayacaksın. Evrak toplayacaksın ticaret odasını öğreneceksin. Vergi dairesiyle savaşmayı bileceksin. Asgari olur maaşın 1-2 sene belgeyi aldığında kapasitende varsa 3000 lik adam olursun. O zaman gidersin şirkete ver bakalım 5000 dersin alırsın firmanın sorumluluğunu.
    Ama yok para lazım dersen tabi ön muhasebe yap derim ama yılların boşa gider. Memur ol daha iyi...
    Bende rebel hocama katılıyorum gir bir ofise 4-5 ay çalış ama sadece masada oturup fatura girmeyi öğrenip bırakma sgk-vergi dairesi-ticaret odası-noter vs işleri öğren Allah'ın izniyle çok başarılı olursun. Bu arada bir an önce okulu 4'e tamamla ve smmm staj başlama sınavına başvur ve ilk seferde kazanacağına inan.Önüne bak ve hep kendini geliştir mevzuat oku vs. Not pazarlamacı ol diyen arkadaş sen niye pazarlamacı olmadın acaba ? hem arkadaş smmm olmak istiyor ne pazarlamacısı bu mesajımdan sonra bana pazarlamanın güzelliklerinden bahseden bir yazı yazma lütfen
    Stajyer SMMM Muhammed ENGENÇ

Alıntı efsane678 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende rebel hocama katılıyorum gir bir ofise 4-5 ay çalış ama sadece masada oturup fatura girmeyi öğrenip bırakma sgk-vergi dairesi-ticaret odası-noter vs işleri öğren Allah'ın izniyle çok başarılı olursun. Bu arada bir an önce okulu 4'e tamamla ve smmm staj başlama sınavına başvur ve ilk seferde kazanacağına inan.Önüne bak ve hep kendini geliştir mevzuat oku vs. Not pazarlamacı ol diyen arkadaş sen niye pazarlamacı olmadın acaba ? hem arkadaş smmm olmak istiyor ne pazarlamacısı bu mesajımdan sonra bana pazarlamanın güzelliklerinden bahseden bir yazı yazma lütfen

işveren parayı harcayana değil paraya artı değer kazandırana maaş verir, benimkisi sadece arkadaşa bir tavsiyeydi.
    bengeldim44 bunu beğendi.

muhasebe sabır işidir ötesi kişinin karakterine ve nasibine bağlıdır muhasebeyi sevmeden ve sabretmeden yapabilmek mümkün değildir benim şahsi yaşadıklarıma göre bunu söylüyorum...
    herkesin görüşü başkadır bu doğaldır ...
    efsane678 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)