kamu işçi maaş

Konu: Sınav Hakkında

Sınav Hakkında

Sınav Dosyam normal durumda 2015/2 döneminde son. Şuana kadar maliyetten 3 kez sınava girdim 1 kez pas geçtim. Bu sınav için kasım dönemi harcını yatırdım. Ancak sınava girmesem hakkım yanar mı yoksa ikinci kez pas mı geçmiş olurum arkadaşlar? acil cevap bekliyorum bilen arkadaşlardan.

Alıntı Maliyetkabusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınav Dosyam normal durumda 2015/2 döneminde son. Şuana kadar maliyetten 3 kez sınava girdim 1 kez pas geçtim. Bu sınav için kasım dönemi harcını yatırdım. Ancak sınava girmesem hakkım yanar mı yoksa ikinci kez pas mı geçmiş olurum arkadaşlar? acil cevap bekliyorum bilen arkadaşlardan.
    Sınav harcını yatırıp sınava girmezseniz pas hakkınızı kullanmış olursunuz

Alıntı betul77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınav harcını yatırıp sınava girmezseniz pas hakkınızı kullanmış olursunuz

betul Hnm sizin düşünceniz nedir? Doğru dürüst çalışamadım ama maliyetin bu dönem kolay sorucağını düşünüyorum.Acaba şu 1 hafta kastırıp sınava girsem mi. Zaten sanırım ilave sınav hakkı tanındı şuanda dosyası devam edenlere.Ekstra 3 hakkımız mı var yoksa 5 mi?

merhaba
    benzer durum benim için vergide geçerli tek ders kaldı 4. defa gireceğim ve henüz çalışamadım. Bence sınava girin haklar artırıldı.

19.08.2014 tarihi itibariyle, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarına fiilen
    devam etmekte olan adaylar (2014/2. dönem sınavına katılmış adaylar dâhil),
    yönetmeliğin değişmeden önceki şekline göre belirlenmiş olan sınav süresinin ya da
    sınav hakkının bitiminden sonra açılacak, ilk 5 sınava daha diledikleri sınav
    konularından girebileceklerdir.

Sınav yönetmeliğindeki açıklama aynen bu şekilde geçiyor yani hakların bittikten sonra 5 defa daha sınav hakkı geliyor.

betul Hnm sizin düşünceniz nedir? Doğru dürüst çalışamadım ama maliyetin bu dönem kolay sorucağını düşünüyorum.Acaba şu 1 hafta kastırıp sınava girsem mi. Zaten sanırım ilave sınav hakkı tanındı şuanda dosyası devam edenlere.Ekstra 3 hakkımız mı var yoksa 5 mi?
    5 sınav hakkımız daha var diye biliyorum.Bende çok iyi hazırlanamadım ama sınava giricem.Benim birde vergi var.Daha önce ikisine de çok iyi hazırlanmıştım.Konular az çok aklımda ama yarım yarım.Ben yinede şansımı deniycem.Sınav saatinden önce gidip ****nın dağıttığı sorular oluyor onlara bakın.Birde bazen hocalar gelip ders anlatıyor.Hakkımızda hayırlısı

Alıntı alexdesouza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    benzer durum benim için vergide geçerli tek ders kaldı 4. defa gireceğim ve henüz çalışamadım. Bence sınava girin haklar artırıldı.

19.08.2014 tarihi itibariyle, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarına fiilen
    devam etmekte olan adaylar (2014/2. dönem sınavına katılmış adaylar dâhil),
    yönetmeliğin değişmeden önceki şekline göre belirlenmiş olan sınav süresinin ya da
    sınav hakkının bitiminden sonra açılacak, ilk 5 sınava daha diledikleri sınav
    konularından girebileceklerdir.

Sınav yönetmeliğindeki açıklama aynen bu şekilde geçiyor yani hakların bittikten sonra 5 defa daha sınav hakkı geliyor.

peki sistemde uzatmalar halen yapılmamış? teosda dönem aynı gözüküyor? Bizim mi odadan işlem yaptırmamız gerekecek? İlave 5 hakkı?

peki sistemde uzatmalar halen yapılmamış? teosda dönem aynı gözüküyor? Bizim mi odadan işlem yaptırmamız gerekecek? İlave 5 hakkı?

Bence sisteme pek takılmayın sınav sonuçları açıklanır kaç gün sonra teosa yüklerler.

Bir sonraki sınav döneminde yazarlar diye tahmin ediyorum.
    Belki de bu arada eski sitemdekileri mümkün olduğunca temizleyeceklerdir. Umarım...

Alıntı alexdesouza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sonraki sınav döneminde yazarlar diye tahmin ediyorum.
    Belki de bu arada eski sitemdekileri mümkün olduğunca temizleyeceklerdir. Umarım...
    İnşallah....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)