kamu işçi maaş

Like Tree7Beğeni

Konu: 2 Farklı Yol.. Ve Büyük Bir Kararsızlık İçerisinde Olmak

Ortaklardan çok profesyonellerce idare edilen kurumsallaşmış şirket olursa iyi olur bu tür şirketlerin şahıs şirketlerine göre piyasada daha çok itibari oluyor .Böyle bir firmada staj bile işe yarıyor.Koç finansta staj yapan bir öğrenci
    gittiği yerde bu firmanın dünyada bilinirliği nedeni ile kabul gördü.Kurumsallaşmış firmalarda gerçek muhasebe yapılıyor
    ortklarca idare edilen firmalarda ise nabza göre şerbet verilip önce firma menfeati gözetiliyor diye gözlemliyorum.
    şeref aydemir ve metsmmm bunu beğendi.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Büyük kurumsal firmalar her zaman iş hayatında iyi referans olurlar. Yalnız muhasebe değil her branşta böyledir.
    şeref aydemir bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Söylediğiniz gibi iş görüşmelerinde çok dikkat çekiyor nerelerde çalıştığınız. Kurumsal firmalar önemli bir referans ve buralarda çalışan kişiler daha kolay iş bulabiliyor.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sn.Hasan bey ve sn.Nizam beyin görüşlerine ziyadesiyle katılıyorum,her branşta da(istisnalar hariç) bu böyledir,aynı zamanda kurumsal firmalarda,hakeden için yükselme imkanı da mümkün.

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın Arkadaşlar,

Stajına yeni başlamış bir arkadaşımızın büyük bir firmada mesleğine devam etmesi daha iyidir. Firmanın gücünü taşır ve gerçekten ciddi bir kurumsa (özellikle imalat varsa) disiplin ve ciddiyeti de öğrenir. Kurumsal nitelik ve beceri gelecek ve bilgi birikimi açısından daha yararlıdır. Ve çağ kariyerden önce gelir çağıdır, acı ama gerçek.
    nguroy bunu beğendi.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı ksimkesyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

..............Kurumsal nitelik ve beceri gelecek ve bilgi birikimi açısından daha yararlıdır. Ve çağ kariyerden önce gelir çağıdır, acı ama gerçek.
    Katılıyorum.
    "çağ kariyerden önce gelir çağıdır.."(güzel bir tanımlama)
    tabi İstisnalar hariç,"kariyer" ile "gelir" de,birbiriyle orantılı olsa gerek.

7 yıl hayatın bitmiş hemde boşa bitmiş

5 yıldır bürolarda çalışıyordum. Öğreneceklerim var diye fakat yoğun mesailer, atarlı patronlar, az maaşlar çok yıprattı. Kurumsal bir şirketten teklif gelince başladım ve gördüm ki kurumsal şirketlerde muhasebe işleyişi çok daha iyi. Neyin ne zaman olacağı belli.Resmi tatiller, zamlar ve diğer şeyler. Büroda ise patronun ağzına bakıyorsun. Gerçekten de büro patronları ego tatmin yolunda olduğu için sıkıntı oluyor.

Şimdi 2 aydır şirketteyim ve iyi ki geçiş yapmışım. Yaş 30. Hayata bundan sonra yön vermek çok zor olsa gerek.
    nguroy bunu beğendi.

Alıntı Z!F!R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 yıldır bürolarda çalışıyordum. Öğreneceklerim var diye fakat yoğun mesailer, atarlı patronlar, az maaşlar çok yıprattı. Kurumsal bir şirketten teklif gelince başladım ve gördüm ki kurumsal şirketlerde muhasebe işleyişi çok daha iyi. Neyin ne zaman olacağı belli.Resmi tatiller, zamlar ve diğer şeyler. Büroda ise patronun ağzına bakıyorsun. Gerçekten de büro patronları ego tatmin yolunda olduğu için sıkıntı oluyor.

Şimdi 2 aydır şirketteyim ve iyi ki geçiş yapmışım. Yaş 30. Hayata bundan sonra yön vermek çok zor olsa gerek.
    Hakkinizda hayirlisi olsun bende 7 .yilima gircem buroda. artik sirkete gecme dusuncesindeyim..

Bürolarda veya küçük şirketlerde patronun veya mükellefin dediği oluyor, ama büyük şirketlerde mevzuata göre olması gereken neyse o oluyor. her şeyde düzen var. hesaplarda görünen neyse o. yok vergin çıktı fatura bul, yok geçici fazla çıktı biraz daha düşür.böyle durumlar yok. ama yinede bu işte kral büroda çalışanlar. hangi şirket olursa olsun. büroda ki rahatlık şirketlerde yok. şirketlerde çok çalıştım. büro rahatlığı hiçbirinde yok.
    Konu enus11 tarafından (21.Ocak.2015 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.
    nguroy bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)