kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: Stajyer Maaşları

Stajyer Maaşları

Öncelikle herkese iyi akşamlar

İktisat bölümünden yeni mezun oldum ve smmm stajyer sınavlarına hazırlanmaya başladım. İnternetten yaptığım araştırmalarda bazı sorularıma net cevaplar bulamadım.

Staj yaparken Ankara gibi bir şehirde ortalama ne kadar maaş alınır ? İnternette 300 tl diyende var 2000 tl diyende var.

staj sınavını kazanıp mecburi olarak birilerinin yanında staj yapmak zorunda kalırsan bazı meslektaşlarımız bu durumu çok iyi suistimal edip 300 tl ye de üzerine para isteyerek de çalıştırmak isteyebilirler ama hali hazırda bir işte çalışıyorsan büyük ihtimal çalıştığın şirkette çalışan bir smmm yada şirketin çalıştığı bir smmm vardır o yüzden de staj sorunu bi şekilde halledilir.

Alıntı duff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi akşamlar

İktisat bölümünden yeni mezun oldum ve smmm stajyer sınavlarına hazırlanmaya başladım. İnternetten yaptığım araştırmalarda bazı sorularıma net cevaplar bulamadım.

Staj yaparken Ankara gibi bir şehirde ortalama ne kadar maaş alınır ? İnternette 300 tl diyende var 2000 tl diyende var.
    İşveren için önemli olan stajyer olup olmaman değildir. Ne kadar iş biliyorsun? önemli olan aslında budur. Staj yaparken ben 2.500 TL maaş alıyordum. Bir başka tanıdık ise 500 TL alıyordu. Benim 7 yıllık iş deneyimim vardı o ise yeni işe başlıyordu. İşin özü şudur. Bu mesleğe yeni giriyorsan eğer asgari ücreti bulursan kaçırma.

kesinlikle tecrübe önemli patronlar stajyer olmaya bakmıyor ne biliyorsun diye bakıyor kimisi hiç para vermiyor kullanmak istiyor o yüzden kendinizi geliştirdiyseniz maaş yüksek istersiniz ancak bilgisi olmayana malesef eziyet ediyorlar...

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bu olayın konusu"staj"olsa da,angarya yasak,bu olayda işci işveren ilişkisi doğmuyor mu,doğuyorsa stajyer sgortalı olmayacak mı,olacak ise en az asgari ücret ödenmeyecek mi?
    Sadegul bunu beğendi.

Benim maaşım yeni yıl ile 1.600,00 TL oldu. Ankaradayım. 10 yıllık tecrübem var. Stajım da 1 mayısta bitiyor.
    Maaşım o kadar az geliyor ki. 3 gündür işten çıkmayı düşünüyordum stajım biter bitmez.
    Ama şimdi belgeyi almayı beklesem mi demeye başladım.

bende stajım bitsin çıkmak özgür olmak istiyorum ama daha iki yılım var en iyi ihtimalle...

Cevaplarınız için çok teşekkürler açıkçası bu alanda hiç çalışmadım yani bilgim 0 eğer staj sınavını kazanırsam deneyimsiz olduğum için verilen ücretlere ses çıkaramam bir merak ettiğim konuda şu ben 500 liraya günde kaç saat çalışacağım

Şimdiden teşekkürler

Alıntı duff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkürler açıkçası bu alanda hiç çalışmadım yani bilgim 0 eğer staj sınavını kazanırsam deneyimsiz olduğum için verilen ücretlere ses çıkaramam bir merak ettiğim konuda şu ben 500 liraya günde kaç saat çalışacağım

Şimdiden teşekkürler
    500 lira yazdım ama sizde hemen kabul etmeyin eğer zamanınız varsa biraz daha fazla maaş veren bir iş bulmaya çalışın. Piyasada hiç para vermeyip sadece ssk sını yapan yerlerde var her ay ssk+1.300 lira maaş verende var. Birazcık o işyerinin kalitesine bağlı bu maaş politikası. Ayrıca saat olarak en az 8 saat çalışırsınız.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Değerli arkadaşlar,
    siz kimlerin yanında staj yapmak zorundasınız?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)