taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree13Beğeni

Konu: Euse Suse V4 Yenilenmiş Sorular Ve Cevaplarını Tüm Bölümleri Paylaşa Bilirmiyiz?

Arkadaşlar susev4 9.bölüm cevapları olan var mı?

4. bölüm için;

Gelir Vergisi Kanunu çerçevesinde, 2015 takvim yılında, tam mükellefiyete tabi olan bay A’nın Hollanda’da bulunan gayrimenkulünü kiraya vermekten dolayı elde ettiği kira geliri 20.000 TL, Türkiye’deki serbest meslek faaliyetlerinde elde ettiği net geliri 30.000 TL ve Türkiye’de bulunan işyerini kiraya verme sonucunda elde ettiği işyeri kira geliri 100.000 TL’dır. Bu çerçevede temel olarak bay A tarafından beyan edilecek gelir aşağıdakilerden hangisi olacaktır?
    A) 30.000 T
    B) 50.000 TL
    C) 20.000 TL
    D) 100.000 TL
    E) 150.000 TL

TMS 2 Stoklar standardına göre, aşağıdakilerden hangisi ticari mal stoklarının maliyetine dahil edilmez?

A) Depolama alanı için ödenen kira bedeli
    B) İlk edinme sırasında katlanılan gümrük vergisi
    C) İlk edinme sırasında katlanılan nakliye bedeli
    D) Ticari malın alış bedeli
    E) İlk edinme sırasında katlanılan nakliye sigortası

AS Üretim İşletmesi'ne ait bazı bilgiler aşağıdaki gibidir:
    Güvenlik Marjı
    120.000 TL.
    Güvenlik Marjı Oranı
    %25
    Katkı Oranı
    %40
    Bu bilgilere göre, işletmenin satış tutarı ne kadardır?
    A) 480.000 TL.
    B) 300.000 TL.
    C) 800.000 TL.
    D) 400.000 TL.
    E) 360.000 TL.

Sipariş maliyet sisteminde kullanılan sipariş maliyet kartının temel fonksiyonu nedir?
    A) Mamullerin üretilmesinde izlenen adımları belirlemek
    B) Mamul miktarını belirlemek
    C) Giderleri mamul partileri itibariyle izlemek
    D) Sorumluluk merkezlerini belirlemek
    E) Üst yönetimi bilgilendirmek

Şirket finansal tablolarındaki bir yönetim iddiasında Oya çıkabilecek önemli bir yanlışlığın, işletme dinamikleri tarafından zamanında önlenememesi veya tespit edilerek düzeltilememesi riski aşağıdakilerden hangisidir?
    A) Kontrol riski
    B) Tespit edememe riski
    C) İş riski
    D) Denetim riski
    e)yapısal risk

Denetçinin bir müşterideki ilk denetimi, takip eden denetimlerinden daha fazla zaman alır. Bunun sebebi aşağıdakilerden hangisi olabilir?
    A) Müşterinin yapısı, faaliyetleri, iç kontrolü tanıdık değildir ve bunlar üzerinde dikkatlice durulmalıdır.
    B) İlk denetimlerde daha az denetçi çalıştırılır.
    C) İlk denetimlerde daha fazla banka mutabakatı alınır.
    D) Denetim şirketleri ilk denetimlerde daha çok tecrübesiz denetçileri görevlendirirler.
    E) İlk denetimlerde müşterinin önceki denetçilerine danışılır.

Aşağıdakilerden hangisi analitik prosedür değildir?
    A) Brüt kar marjının önceki yıllarla karşılaştırılması ve önemli farklılıkların araştırılması
    B) Kar marjlarının önemli bir farklılık var mı diye sektör ortalamasıyla karşılaştırılması
    C) Alacak bakiyeleri için borçlulardan mutabakat alınması ve farklılıkların araştırılması
    D) Aylık performans raporlarını inceleyerek gelir ve giderlerde önemli sapmalar olup olmadığına bakma
    E) Ticari alacakların büyüme hızıyla satışların büyüme hızının karşılaştırılması

Muhasebe mesleği için yeni standartların uygulama zorunluğu hangi çevre faktörü kapsamında değerlendirilir?
    A) Yasal Çevre
    B) Ekonomik Çevre
    C) Teknolojik Çevre
    D) Kültürel Çevre
    E) Rekabet Çevresi

Aşağıdakilerden hangisi örgütsel vatandaşlık davranışının boyutları arasında ifade edilmez?
    A) Vicdanlılık
    B) Meta etik
    C) Diğerkamlık
    D) Nezaket tabanlı bilgilendirme
    E) Centilmenlik

Bugün peşin bedelle 15.000 TL’ye satılan bir ticari malı senet karşılığında kredili olarak satan satıcının; piyasa faiz oranlarının sırasıyla ve yıllar itibariyle %3, %5, %7, %9 olacağı varsayımı altında 4 yıl vadeli bir bir senet düzenlerse, bu senedin tutarı kaç TL olmalıdır?
    A) 11.892 TL
    B) 11.054 TL
    C) 11.620 TL
    D) 11.121 TL
    E) 11.329 TL

Peşin bedelle 10.000 TL’ye satılan bir ticari malı; aylık faiz oranların %2 olduğu koşullarda, 8 ay kredili satan satıcının, ay sonlarında ödeneceği varsayılan taksitlerin her biri için en az kaç TL istemesi gerekir?
    A) 1.402 TL
    B) 1.634 TL
    C) 1.365 TL
    D) 1.863 TL
    E) 1.927 TL

Bir ticari malın; faiz oranlarının 4 yıl boyunca %9 olarak gerçekleşeceği varsayımı ile 4 yıl vadeli olarak satılması durumunda her yıl sonunda ödenecek taksitlerden birin tutarı 2.624 TL olarak belirlenmiş ise, bu ticari malın peşin satış fiyatı aşağıdakilerden hangisidir?
    A) 8.400 TL
    B) 8.700 TL
    C) 8.500 TL
    D) 8.300 TL
    E) 8.600 TL

Bir ticari malın; faiz oranlarının 3 yıl boyunca %11 olarak gerçekleşeceği varsayımı ile 3 yıl vadeli olarak satılması durumunda her yıl sonunda ödenecek taksitlerden birin tutarı 3.478 TL olarak belirlenmiş ise, bu ticari malın peşin satış fiyatı aşağıdakilerden hangisidir
    A) 8.200 TL
    B) 8.800 TL
    C) 8.000 TL
    D) 8.400 TL
    E) 8.600 TL

Arkadaşlar ,

Ben 5.bölümü bitirdim ancak halen 6.bölüm açılmadı

6.bölüme tıkladığımda tanıtım videosu çıkıyor ?

beni sınavlardan geçirene ne isterse verecem not: para olarak

soruların büyük çoğunluğu internette yok malesef. internette soruya konu veya cevapta yer alan terimlerin anlamlarını aratıp ona göre yanıt vermeyi veya ilgili derslere girip arama yapmanızı öneririm. derslerden bir çok cevaba ulaştım.
    Konu virman tarafından (11.Ağustos.2017 Saat 16:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

iyi günler 8. ve 9. bölümlerin cevaplarını paylaşabilecek kimse var mı?
    mehtapbozkaya bunu beğendi.

üstad haftaya odaya gideceğim bir türlü geçemedim 3 kere denedim iyice zorlaştırdılar bu işi mail atabilir misin ? sadikoglu_mehmet@windowslive.com

Susev4 4.bölüm cevapları olanlar varsa alabilir miyim 😂

cevapları atabilirmisiniz

Alıntı ts1987li Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7.bölümü bitirdim ben .iş güçten zar zor vakit bulup yapacak bişe yok dedim ve çalıştım derslere.sanki bir sene sonra çalışmıcaz gibi zorla çalıştırdılar bu sistemi yaparak.7.bölüm cevapları hepsi var ben de.isteyene yollarım.
    cevapları atabilirmisiniz rica etsem
    iluna ve mehtapbozkaya bunu beğendi.

merhabalar

Alıntı ts1987li Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7.bölümü bitirdim ben .iş güçten zar zor vakit bulup yapacak bişe yok dedim ve çalıştım derslere.sanki bir sene sonra çalışmıcaz gibi zorla çalıştırdılar bu sistemi yaparak.7.bölüm cevapları hepsi var ben de.isteyene yollarım.
    ben istesem acaba bana yollayabilirmisiniz cvpları ceylan.demir00@gmail.com bu adrese yollarsanız çok memnun olurum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)