kamu işçi maaş

Konu: Bir Stajyer Ne Kadar Maaş Alır?

Bir Stajyer Ne Kadar Maaş Alır?

Arkadaşlar Bir Stajyerne kadar Maaş alır?
    2.5 yıl önce özel sektörde muhasebeye asgari ücret ile başladığımda 3 sene sonraki maaşim bir memur maaşi kadar olur diye düşünüyordum şimdi bir memur ort.3000 tl alirken ben 2000 tl alıyorum bu fark nasıl kapanacak?
    Ocakta 250 zam yapsalar ve staj sınavını kazanıp başka bir şirkete başvursam ,başvuruda 250 tl de ben koysam 2500 maaş istesem mantıklı olur mu ?
    stajer olmanın bir forsu olur mu sizce?Yoksa işi gücü bırak kpss ye çaliş mı dersiniz?
    Konu reghull tarafından (27.Haziran.2017 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

01/2016 tarihinde stajımı başlattım , stajer olmanın forsu olmaz hatta bazı dezavantajları da var stajı bir şekilde iyi veya kötü bitirme zorunluluğunu iş veren bildiğinden dolayı maaş konusunda çok büyük bir beklentin olmasın sadece sana artı yönü iş anlamın da biraz daha öncü olursun oda tabeki sana kalmış anlayacağın belgeyi alana kadar maddi olarak artı kazanç bekleme .

Alıntı b.alkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    01/2016 tarihinde stajımı başlattım , stajer olmanın forsu olmaz hatta bazı dezavantajları da var stajı bir şekilde iyi veya kötü bitirme zorunluluğunu iş veren bildiğinden dolayı maaş konusunda çok büyük bir beklentin olmasın sadece sana artı yönü iş anlamın da biraz daha öncü olursun oda tabeki sana kalmış anlayacağın belgeyi alana kadar maddi olarak artı kazanç bekleme .
    sizin maaş nasıl bir artiş oldu mu stajı kazandıktan sonra

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Genel olarak forumdaki benzer konulara baktığınızda görebileceğiniz üzere,
    meslekte kademe atlamanızın olmazsa olmaz şartı olan staj sürecinde maalesef meslektaşlarınızın büyük çoğunluğu yüksek maaş yerine dip maaş ödemeyi tercih ediyorlar sanki.
    Bir başka şirkete staj için başvurduğunuzda , şu anda almakta olduğunuz rakamı da bulamamanız ihtimali oldukça yüksek .

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel olarak forumdaki benzer konulara baktığınızda görebileceğiniz üzere,
    meslekte kademe atlamanızın olmazsa olmaz şartı olan staj sürecinde maalesef meslektaşlarınızın büyük çoğunluğu yüksek maaş yerine dip maaş ödemeyi tercih ediyorlar sanki.
    Bir başka şirkete staj için başvurduğunuzda , şu anda almakta olduğunuz rakamı da bulamamanız ihtimali oldukça yüksek .
    en temizi kpss ye mi çalişsam daha iyi olur

ben 2013 mayıs ayında stajımı başlattım şuan bitirdim ve tek dersten itiraz sonucunu bekliyorum. yani teoride halâ stajyerim. ilk başlangıç maaşım 1.500 TL idi ve kurumsal bir firma olmasa 30 yıla dayanan bir geçmişi var. staj süremi burada tamamladım ve hala devam etmekteyim. bugün itibariyle 2.700 maaş + agi + 300 tl nakit olarak yemek parası ve şirkette prim sistemi de var bende dahilim sisteme 3 aydan 3 aya yaklaşık 1.500 TL de prim almaktayım. stajyer olmama rağmen bence gayet iyi bir maaş diye düşünüyorum. biraz şans biraz kendini sevdirme ve biraz da işe olan sevgi. kpss'ye girsem bu kadar maaş alacağımı düşünmüyorum. ve ayrıca patron dört gözle belgemi almamı bekliyor şirketin bünyesinde mali müşavir olmam için. mali müşavirimize de aylık 1.000 TL ödeme yapıyoruz.

Alıntı smtyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2013 mayıs ayında stajımı başlattım şuan bitirdim ve tek dersten itiraz sonucunu bekliyorum. yani teoride halâ stajyerim. ilk başlangıç maaşım 1.500 TL idi ve kurumsal bir firma olmasa 30 yıla dayanan bir geçmişi var. staj süremi burada tamamladım ve hala devam etmekteyim. bugün itibariyle 2.700 maaş + agi + 300 tl nakit olarak yemek parası ve şirkette prim sistemi de var bende dahilim sisteme 3 aydan 3 aya yaklaşık 1.500 TL de prim almaktayım. stajyer olmama rağmen bence gayet iyi bir maaş diye düşünüyorum. biraz şans biraz kendini sevdirme ve biraz da işe olan sevgi. kpss'ye girsem bu kadar maaş alacağımı düşünmüyorum. ve ayrıca patron dört gözle belgemi almamı bekliyor şirketin bünyesinde mali müşavir olmam için. mali müşavirimize de aylık 1.000 TL ödeme yapıyoruz.
    hocam prim sistemi nedir,firmanız hangi sektörde?

firma bazı firmaların bölge distribütörlüğünü yapıyor. Toptancı tarzı çalışıyor. prim sistemi de çalışan hiçkimseye haksızlık olmasın herkes faydalansın diye patron beni ve ön muhasebecimizi de dahil etti.
    tamamen patronun insiyatifiydi. yoksa ben de hiç bi muhasebecinin prim aldığını duymadım )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)