kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By morena
  • 1 Post By ayk_byk

Konu: Yeterlilik Ders Bölme

Yeterlilik Ders Bölme

Merhaba arkadaşlar, aralık döneminde ilk sınavıma gireceğim.
    Biliyorsunuz ki 8 dersten sınava gireceğiz.
    Bir takım sebeplerden ötürü maksimum 2 sınavda tüm dersleri verip ruhsatı almam lazım
    Size danışmak istediğim şu;
    Dersleri bölerek mi hazırlanayım yoksa allah ne verdiyse hepsine saldırıp hangisini verirsem kardır diye mi hareket edeyim?
    Örneğin bana ilk sınavda 6 derse odaklanıp zor olan vergi ve maliyeti diğer sınava bırakmak mantıklı geliyor. Hani hem odaklanma açısından hem de daha kolay olur diye düşünüyorum. Hepsine birden odaklanmaya çalışmak normalde verebileceğim bir sınava yeterince odaklanamama problemi yaratabilir ya da zor olan derse yeterince ağır çalışmadığım için onu da geçemememe sebep olabilir diye düşünüyorum. Emin değilim.
    Fikirleriniz benim için çok önemli çünkü bir an önce planımı ona göre yapmalıyım

bence gözünde çok büyütme ve bütün dersleri vermeye çalış. evet emek isteyen bir süreç ama daha zamanında var. bol bol soru çöz ve bütün dersleri vermeye çalış. benim hatamdan dlayı 1 dersim kaldı ilk sınavımda onada itiraz ettik bakalım sonuç ne olacak. yani biraz gayret edersen bence tek seferde vermemen için bir sebep yok. başarılar dilerim.
    Açık Bir Yalanı Ulaşılmaz Bir Gerçeğe Yeğ Tutmak Bu Olsa Gerek !

Alıntı mkarakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence gözünde çok büyütme ve bütün dersleri vermeye çalış. evet emek isteyen bir süreç ama daha zamanında var. bol bol soru çöz ve bütün dersleri vermeye çalış. benim hatamdan dlayı 1 dersim kaldı ilk sınavımda onada itiraz ettik bakalım sonuç ne olacak. yani biraz gayret edersen bence tek seferde vermemen için bir sebep yok. başarılar dilerim.
    sağolun bu aralar full çekebilir miyim diye ufak bir kararsızlık içerisine düştüm. hırslansam da hepsini birden tek seferde vermeye çalışsam mı diye. açıkçası korkuyorum çünkü malum sınav zor ve ders çok. ama full çekmek o kadar da zor değilse buna yönelmeyi düşünüyorum
    dersanem 10 eylülde başlayacak ve henüz eğitim almadığım için soru çözemiyorum ya da kafamı karıştırmamak için herhangi bir şey okumuyorum

Merhaba arkadaşım, Derslerin hepsine saldır derim. Verebildiğini çıkartmış olursun dersleri bölüp hiç bakmamazlık etme, çünkü sınavda şans faktörü diye bir şey de var. Kendimden örnek vereyim Vergi mevzuatı dersine topu topu yarım gün çalıştım. O kadar geniş kapsamlı ki ona ayıracağım vakit de diğer derslere çalışırım diye düşündüm. Hatta sınava girmeyi bile düşünmüyordum. Son dakika karar verip belki kolay soru çıkar hemde o heyecanı yaşayayım diye sınava girdim. Ve iyikide sınava girmişim sorular o kadar kolay geldi ki şaşırmamak elde değil 15 dakika da soruları cevaplayıp 90 aldım. Tam tersi bir durumla da karşılaşabilirsin. Örneğin; maliyet muhasebesi dersinde sınavdan çıkan kişilerle konuştuğumda hepsi ters köşe olduklarını söylediler. Soruların zorluğundan bahsettiler. Özetle; Sen bütün derslere kendini vererek zamanında çalış. Allah kolaylık versin. Hakkında hayırlısı olsun.

Alıntı talcid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım, Derslerin hepsine saldır derim. Verebildiğini çıkartmış olursun dersleri bölüp hiç bakmamazlık etme, çünkü sınavda şans faktörü diye bir şey de var. Kendimden örnek vereyim Vergi mevzuatı dersine topu topu yarım gün çalıştım. O kadar geniş kapsamlı ki ona ayıracağım vakit de diğer derslere çalışırım diye düşündüm. Hatta sınava girmeyi bile düşünmüyordum. Son dakika karar verip belki kolay soru çıkar hemde o heyecanı yaşayayım diye sınava girdim. Ve iyikide sınava girmişim sorular o kadar kolay geldi ki şaşırmamak elde değil 15 dakika da soruları cevaplayıp 90 aldım. Tam tersi bir durumla da karşılaşabilirsin. Örneğin; maliyet muhasebesi dersinde sınavdan çıkan kişilerle konuştuğumda hepsi ters köşe olduklarını söylediler. Soruların zorluğundan bahsettiler. Özetle; Sen bütün derslere kendini vererek zamanında çalış. Allah kolaylık versin. Hakkında hayırlısı olsun.
    teşekkür ederim ben de öyle yapacağım. tek sınavda hepsini verme duygusunu allah hepimize yaşatır umarım. heves de ettim ne yalan söyleyeyim. belki şansım yaver gider de birdaha sınav stresi yaşamam
    talcid bunu beğendi.

merhaba; öncelikle tüm stajyerlerin çıktığı bu zor yolda en kısa sürede belgelerini alabilmelerini can-ı gönülde arzu ederim.

ben ilk sınavıımda 6 dersi geçtim. 1 dersten 45 aldım. 2.sinde o dersten 100 aldım.

bu sınavdan şans faktörünün etkisini hafife almamak lazım.

ayrıca zaman planlaması yapıp tüm dersleri çalışabilirsin. henüz bol bol vakit var.
    sınava 1 ay kala da soru çözmeye odaklanırsan tüm dersleri geçmen kolaylaşır.

Allah yardımcın olsun.
    morena bunu beğendi.
    Yorumlarım şahsi fikirlerimdir. Hukuki sorumluluk yoktur.

Arkadaşlar çok haklı şans faktörü çok önemli bu sınavda. Zaten sistemi çözmeye çalışırken geçebileceğin derslerden de olma ve kesinlikle ders bölme gibi bir hataya düşme.bölen arkadaşım soruları görünce pişman olmuştu. 2016/3 ilk girdigim dönemdi ve o sınavda maliyeti verdim. Sonraki donemde soruları görünce daha da şükrettim geçebildigim için.Ama tavsiyem bütün derslere asıl yapabildiğin kadar. Kalırsa da durumuna göre bir yol çizersin kendine.
    Sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum...

Alıntı Zilan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok haklı şans faktörü çok önemli bu sınavda. Zaten sistemi çözmeye çalışırken geçebileceğin derslerden de olma ve kesinlikle ders bölme gibi bir hataya düşme.bölen arkadaşım soruları görünce pişman olmuştu. 2016/3 ilk girdigim dönemdi ve o sınavda maliyeti verdim. Sonraki donemde soruları görünce daha da şükrettim geçebildigim için.Ama tavsiyem bütün derslere asıl yapabildiğin kadar. Kalırsa da durumuna göre bir yol çizersin kendine.
    Sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum...
    Teşekkür ederim hepsine birden girişeceğim inşallah olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)