taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni

Konu: Büroda Maaşsız Staj

Alıntı mrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mali müşavirler içerisinde tabii ki iyi para kazanalar var ama benim söylemek istediğim,

"En kötü mali müşavir en küçük ilçede bile 6-10 bin arası kazanıyor" biraz iddialı bir yaklaşım olmuş.

Bunu böyle yazarsanız gençleri yanlış yönlendirir ,geri dönüşü olmayan kararlar almalarına yol açarsınız.

Bu mesleğe girmeyi düşünenler ve yahut şu an staj aşamasında olanlar,

meslek mensubu olduğunda gerçek rakamları görünce ciddi hayal kırıklığına uğrarlar.

Çünkü bu meslekte bahsettiğiniz gibi minimum kazanç ne yazık ki 6-10 bin arası değildir.

Kaldı ki bir insanın mesleğinden kazandığı parayı bindiği arabaya göre belirlemek çok yüzeysel bir değerlendirme olur.
    Her zaman söylediğim gibi üstadım.5 yılda benim gördüğüm durum bu.Şirketteki müdürler dahi 4 bin tl altında maaş almıyor.Bu söylediğim rakamların altını kazanan bu işi zaten yapmasın ve kendine mali müşavirim demesin bu kadar net söylüyorum.saygılarımla.

Merhabalar.Bugun itibariyle stajimi baska ofise aldirdim..sigortam odenecek ve baslangic icin 1200 lira verilecek.insallah ogrenme konusunda sorun yasamam.burada da gittigi yere kadar devam edip stajin son zamanlarinda da bir sirkete girme dusuncesindeyim.

iş ara.
    bir zaman sonra sana bu iş zor gelir kendini suçlarsın.

Alıntı malianestezi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Bugun itibariyle stajimi baska ofise aldirdim..sigortam odenecek ve baslangic icin 1200 lira verilecek.insallah ogrenme konusunda sorun yasamam.burada da gittigi yere kadar devam edip stajin son zamanlarinda da bir sirkete girme dusuncesindeyim.
    1200 lira? Kabul edilebilir gibi değil. Bunu teklif eden SMMM mi yoksa şirket mi?

Alıntı virman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1200 lira? Kabul edilebilir gibi değil. Bunu teklif eden SMMM mi yoksa şirket mi?
    Smmm ofisi hocam.sirket dusunmuyorum is tam ogrenene kadar.140 defteri olan bir mali musavir..acil deneyimli personel ihtiyaci vardi.malum ben de pek deneyimli sayilmam...sadece fatura isleyebiliyorum.o sebeple baslangic icin kosullar bu sekilde olustu.
    Acikca dedi zaten."ofisteki herkes herseyi biliyor.seni direkt onlarin maasiyla baslatmam onlara haksizlik olur.once bi seni yetistirip o duzeye getirmeliyiz" diye..

Acikcasi sigortami kendim odedigim bir burodan buraya gecmek beni rahatlatti biraz.en azindan sigortami odemiyor uzerine az da olsa biseyler aliyorum..malesef burolarin gercegi bu...kac ofisle gorustum bilemezsiniz.abartmiyorum 10 u gecmistir ama bundan daha iyi imkan sunan hic olmadi malesef...ha sirket buldum bulmasina ama on muhasebe yaparak meslegi ogrenemem.tek derdim isi mutfaginda ogrenmek.hem asgari ucret hem ofis olmuyor.en azindan tecrube yoksa asla olmuyor..
    Burada beni sevindiren nokta su.140 defter var.isler cok yogun.her turlu defter var.hem farkli defterler tutma imkanim oluyor(mesela eczane islemeyi merak ediyordum hep.burda yaptim) hem de eleman sayisi defter sayisina gore az oldugu icin el mahkum herseyi ogrenmek zorunda kaliyorsun.yani ogrenmeme gibi bir luksum yok.burasi beni cok hizli pisirecek.sirf bu yuzden bi muddet de burada disimi sıkacagım.

Alıntı Yaklaşım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş ara.
    bir zaman sonra sana bu iş zor gelir kendini suçlarsın.
    Is ara derken hocam? Zaten ofis degistirdim.son gonderimi okursaniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)