taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree22Beğeni

Konu: Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler.

Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

merhabalar,
    arkadaşlar bende kafama takılan birşey sormak istiyorum. 2006/ ocak ayında smmm stajım başladı. 2006/nisan ayında 1. e use cd si geldi. 2006/ağust.2. e use cd si geldi. Ancak ben yoğunluktan daha 1. cd ye bile doğru dürüst bakamadım. bu durumun bir sakıncası varmı yani, 1.cd şu sürede bitmeli 2. cd şu sürede bitmeli diye. bu konuda bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

selam ve saygılarımla

Ben yinede sınav komisyonuda bulunacakların ders kipatlarını alıp bunlara çalışmak gerektiğini düşünüyorum.Sonra ise bir lokal kitap ile bunu pekiştirmek daha da iyi olabilir.
    İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Alıntı elvinseda Nickli Üyeden Alıntı
    selamlar herkese s.m.m.m. yeterlilik sınavlarına hazırlık kaynak isimleri arıyorum daha önce sınav komisyonunun kitaplarından çalışmam söyledi ama henüz hiç bir isime ulaşamadım bu konuda yardımcı olabilirseniz bilgilerimizi paylaşmaktan yanayım çok teşekkür ederim şimdiden kolay gelsin

Alıntı kafsin Nickli Üyeden Alıntı
    BEN SADECE:
    ARİF KOCAMAN - HUKUK
    YURDAKUL ÇALDAĞ- MALİYET MUHASEBESİ OLARAK BİLİYOUM.

EĞER BAŞKA Bİ KAYNAK BULURSANIZ SİZDE YAZIN.
    vergi hukuku kazım yılmaz

vergi kazım yılmaz
    denetim ömer duman
    hukuk arif kocaman
    maliyet yurdakul caldağ

bu kaynaklardan çalışarak bir de ankara odasının kursuna katılarak 80 ortalama ile sınavları vermiştim ankarada ikamet eden arkadaşlarımızın kursa katılmaları tavsiyemdir ayrıca elimde 15 sayfalık hukuk notları vardı arif kocaman'nın kitabının özeti niteliğinde sadece iki gün çalışarak 93 almıştım bu notları bilgisayar ortamına aktarabilirsem burda sizlerle sunmaya çalışırım çok zor bir sınav değil kesinlikle iyi bir plan yapıp bir dersi bitirip diğerine başlamak yerine haftayı iki üç derse bölüp bilgilerinizi unutmadan çalışmanız tavsiyem olur..

kayamert kardes o notları bizede ulastırabilirsen sevinirim. murat2004@hotmail.com

Alıntı kayamert Nickli Üyeden Alıntı
    vergi kazım yılmaz
    denetim ömer duman
    hukuk arif kocaman
    maliyet yurdakul caldağ

bu kaynaklardan çalışarak bir de ankara odasının kursuna katılarak 80 ortalama ile sınavları vermiştim ankarada ikamet eden arkadaşlarımızın kursa katılmaları tavsiyemdir ayrıca elimde 15 sayfalık hukuk notları vardı arif kocaman'nın kitabının özeti niteliğinde sadece iki gün çalışarak 93 almıştım bu notları bilgisayar ortamına aktarabilirsem burda sizlerle sunmaya çalışırım çok zor bir sınav değil kesinlikle iyi bir plan yapıp bir dersi bitirip diğerine başlamak yerine haftayı iki üç derse bölüp bilgilerinizi unutmadan çalışmanız tavsiyem olur..
    eğer böyle bir hizmeti bize sunarsanız size minnet kalırız.
    İyilik yap denize at. Balık bilmezse Halık (Allah) bilir.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Alıntı kayamert Nickli Üyeden Alıntı
    ayrıca elimde 15 sayfalık hukuk notları vardı arif kocaman'nın kitabının özeti niteliğinde sadece iki gün çalışarak 93 almıştım bu notları bilgisayar ortamına aktarabilirsem burda sizlerle sunmaya çalışırım .
    Eğer notları bana kargo ile göndeririseniz ben notları tarayıp pc ortamına atıp, paylaşım sitelerinden birine upload edip , download linkini paylaşıma açabilirim. Biraz karışık oldu galiba.

Eğer notları bana ulaştırırsanız kargo yolu ile ben arkadaşların notlara internetten ulaşmalarını sağlayabilirim.

sm yim smmm sınavlarına katılıyorum...

selamlar...
    ben süleyman tellioğlu sm 'yim ve diyarbakır merkez'deyim,smmm sınavlarına girmeyi düşünüyorum,buradaki oda bu konuda herhabgi bir kurs açma imkanı olmadığından dolayızor durumda kalıyoruz.Bu konuda yardımlarınızı ve ders notlarınızı bekliyoruz.Teşekkürler...

saygılarımla...
    olu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde..

Re: islam çankaya

Alıntı kafsin Nickli Üyeden Alıntı
    tesmerin çıkmış sorular kitabı daha basit geçmiş. sınavda da tesmer in cevap ları gibi cevap isteniyormuş.
    Tavsiyen üzerine Tesmer'in kitabını aldım. Dediğin gibi -özellikle m.muhasebesini basit cevaplamışlar. İyiki kitabı almışım. İlk defa sınava gireceğim için ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. İslam Çankaya'nın kitabındaki gibi cevaplamaya kalksam 3 ders saati yetmez zaten.

Bu arada İ.Çankaya'nın kitabı- tabiki -öğretmeye yönelik olduğu için kapsamlı cevaplanmış. Ama en azından sınav sorularının çözümünde tesmerin istediği gibi çözümleseydi yada sınavda istenen "budur" deseydi yeterli olurdu.

Tesmer'in kitabına gelirsek; özellikle G.Hukuk-V.Hukuku-M.Hukukunda ipin ucu kaçmış. Sanırım uğraşmak istemediklerinden cevaplara kanunun tam metinlerini koymuşlar.

Sınavda böyle istediklerini hiç zannetmiyorum.
    (Cevaplamanın mümkünatıda yok zaten )
    şinden nefret eden SMMM Adayı

ben hiç dersaneye gitmeden islam çankayanın kitabıyla 7 dersin 3ünü(meslek finansalmuhasebe denetim) ilk girşte verdim. hukuk ve maltabloları odadan aldığım kitaplarla, maliyet muhasebesini yurdakul çaldağın kitabı(kesinlikle tavsiye ederim) sayesinde verdim. geri kaldı vergi mevzuatı. 18 kasımda gireceğim son çare bu dersten kursa gidiyorum. Sıvava girecek herkese başarılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)