kamu işçi maaş

Sonuç: Tesmerin yeni uygulamaya koydugu E-Use Zorunlu eğitimini nasıl karşıladınız?

Katılımcı sayısı
18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • a) Olumlu

5 27,78%
  • b) Olumsuz

13 72,22%

Konu: Tesmer E-Use Zorunlu Eğitim

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

Tesmer E-Use Zorunlu Eğitim

Slm Arkadaşlar...

01.01.2005 tarihinden sonra stajını başlatan meslek mensubu adayları bildiginiz üzere Tesmer E-Use Zorunlu eğitim uygulamasına mükelleftir.

Bu uygulama hakkında fazla bilgi sahibi olmamız nedeniyle endişelenmekteyiz. Malum kafamızda çok soru işaretleri var..

Bu konu hakkında bilgi alışverişi yapmamızın faydalı olacağını düşünüyorum..

Bu uygulama hakkında yorumlarınızı bekliyorum..

konsilyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konsilyer Guest

ben use ye para vereceğime 300 ytl ye önce şunu belirteyim ben sınavı ilk girişte kazandım staj sınavına hazırlık cd lerini almaya gerek görmedim çünkü dersler sayısal dan öte sözel ve sözel dersler okunarak yapılabilecek şeyler tekrar okumaktan öte ne verecek ki cd ler bana neyse ben ona 300 ytl vereceğime
    yılmaz özbalcı gv,kv,vuk,kv =+-150
    mali tablolar analizi=nalan akdoğan= +-45
    sosyal güvenlik mevzuatı = ? +-40
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx=+-65
    en az 6 kitap ki bunlar üzerinde pazarlık edip sayı daha da yukarı çekilebilir ne diyim ben şimdi bu cd ler bana ne verecek neden böyle yapılıyor zaten üniversite okurken kredi aldım 3 ayda bir aldığım maaşın birini krediye veriyorum, bide bu çıktı, sınav içinde iyi kötü masraf ettik, e arada bi kitap alıyoruz, dergi alıyoruz, cd alıyoruz neyse sonuç olarak gereksiz bir şey en azından benim için istemiyorum verecekleri cd leri bedava verseler almam ama para ile zorunlu şekilde veriyorlar umarım oda yönetiminden okuyup da muhalefetten stajımı iptal etmezler ancak ilerde benim yaşıtlarım oda yönetimine gelirse çok gaddar olacaklar bunları hatırladıkça ben çektim onlar da çeksin mantığı ile umarım aksi olur ama kaçınılmaz sanki bu

mevlutozarslan Guest

Gözüken o ki şu son yıllarda SMMM stajını daha zor hale getirdiler..

1-2 sene önceki staja başlatma sınavlarıda çok daha basitti.. 100 soru 60 nı yap. Sınavı kazandın.. Şimdi 120 soru.. Alan içi , alandışı. sorularda standart sapmalar var vb....

Bende sınavı ilk girişte kazandım ayrıca ama kolay olmadı 3-4 kitap bitirdim..

Malum bir de yapılan masraflar...

Birde staj esnasında zorunlu eğitimler türedi..

Artık SMMM olmak zor ; kanatimce daha da zorlaştıracaklar..

konsilyer Guest

göreceksiniz ilerde bu sınavlarda ingilizce de soracaklar, sorsunlar meslekte standart yükselsin zor da sorsunlar geçekten hak eden yapsın benim bunlardan bir şikayetin yok ancak zorunlu satılan cd lere karşıyım deselerki smmm olduktan 1 yıl sonra alacaksın tamam derim ancak daha staja yeni başlamışız zorla bi yer bulmuşuz aldığımız ücret belli amaç ne bilmiyorum gerçi biliyorum ama başına gelen anlıyor sanırım ama çalışmalarını taktirde takip ediyorum seminerler, cd ler, yayınlar vb... ancak mümkünse zorunlu olmasın zaten artık belli bir donanıma sahip olmayana staj hakkı vermiyorlar ilerde yeterlilik ile yine ölçecekler zaten yeterliliği yani ellerinde imkan da var ölçmek için o halde illede bu zorunlu set neden? ben bunun yerine kaç kitap alırım ki ne zamandır alıcam alamıyorum sayın özbalcının kitaplarını, umarım bu setler onun yerini tutar

mevlutozarslan Guest

zorunlu eğitim hadi neyse de yeterlilik sınavına bi de ingilizceyi eklerlerse halimiz harab walla :cry:

yanlız ciddi ciddiye getirmeyi düşünüyolarmış..

konsilyer Guest

Alıntı mevlutozarslan Nickli Üyeden Alıntı
    zorunlu eğitim hadi neyse de yeterlilik sınavına bi de ingilizceyi eklerlerse halimiz harab walla :cry:

yanlız ciddi ciddiye getirmeyi düşünüyolarmış..
    inan hiç şaşırmadım

mevlutozarslan Guest

ancak yeterlilik sınavlarına ingilizce yi getirseler bile yazılı bi sınav olucagını zannetmiyorum..

Büyük bir ihtimal test yaparlar.. Yoksa yanlış mı düşünüyorum?

konsilyer Guest

Alıntı mevlutozarslan Nickli Üyeden Alıntı
    ancak yeterlilik sınavlarına ingilizce yi getirseler bile yazılı bi sınav olucagını zannetmiyorum..

Büyük bir ihtimal test yaparlar.. Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
    ingilizce şartı ileride getirilir ancak bu bizi kapsamaz diye düşünüyorum, ingilizce sınavını da ben olsam klasik yaparım ama sanırım test yaparlar

mevlutozarslan Guest

Konsilyer arkadaşım...

size Tesmer in E-use egitim cd leri geldi mi?

Geldi ise inceleme fırsatı buldunuz mu? bize bilgi verebilir misiniz?

konsilyer Guest

henüz elime ulaşmadı sabırsızlıkle bekliyorum, ancak ekran görüntülerini gördüm gelsin daha kapsamlı incelerim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)