kamu işçi maaş

Konu: Staj Yeri

Staj Yeri

merhaba arkadaşlar
    Bir arkadaşım staj yaptığı yer ile ilgili bir sorunla karşılaştı. sorun : şirketin kapı numarası bir şekilde 2005 yılından önce değişmiş.fatura kaşe vergi dairesi ve ssk bildirgesinde kapı no 103 gözüküyor. Ticaret gazetesinde 101 gözüküyor. Bunun düzeltilmesi için 2006 Haziran ayında genel kurulda karar alınmış. Değişiklikle ilgili gazete ve faaliyet belgesi odaya teslim edilmiş. Arkadasım Eylül 2005 te bu şirkette stajer olarak çalışmaya başlamış. Oda stajın iptalinin söz konusu olduğunu söylemiş. Oda ilk staj evrakları verilirken uyarıda bulunmamış. Tek bir iş yeri var ve sadece işverenin ihmalinden kaynaklanan bir sorun. stajın iptali söz konusu olabilir mi?
    Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Staj Yeri

Uygulama yönünden bir bilgim yok ancak kapı nosundan ötürü staj iptal edilecekse hiç staj yapmayalım.

Staj Yeri

odaya uygun bir yolla izah edilebilir kolaymı staj iptal etmek bir kapı numarası yüzünden

Staj Yeri

merhaba arkadaşlar.
    ben aranıza yeni katıldım. işletmeyi bitirdim ve 2007 deki ilk smmm lik staja başlama sınavına girmek istiyorum. sınava kadar da dershaneye gidip hazırlanmayı düşünüyorum. bir de islam hocanın kitabını duydum onu edinip ordan da çalışmayı düşünüyorum. hep düşünüyorum diyorum çünkü izmir tesmer' e gideceğim ve ben izmire 80 km uzaktayım üstelik bi şirkette güzel bi işim var.bir de zaten dershane kasımda başlıyor.
    bu sınavı kazanacağız başka yolu yok sizlerin bilgi ve tecrübesinden yararlanmak isterim. sizce geleceğe yönelik planlarım olumlumu? yapmam gereken başka şeyler varmı?

turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

!!!

Bu tür durumlar bir çok Meslek stajeri arkadaşımızın başına geliyor yıllar önce bende karşılaştım Şirketin bağlı olduğu Ticaret sicil memurluğundan veya SSk müdürlüğünden şirket adına kayıtlı şube olmadığına dair yazı alırsanız sorun çözülür. İşverenlerden kaynaklanan bu gibi ihmallikler stajın iptali için yeterli değildir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)