kamu işçi maaş

Konu: 03 Mart 2007 Staj Başlama Sınavına Katılmayı Düşünenler...

03 Mart 2007 Staj Başlama Sınavına Katılmayı Düşünenler...

Şimdiden çalışmaya başlamak lazım..

benim ilk girişim odaya dün kayıt yaptırdım kurs için nasıl çalışacağım bilmiyorum bugüne kadar hep plansız programsız hep sona bırakarak çalıştım ama şimdi daha dikkatli olmam lazım

sınava girecek arkadaşlara iki kere sınava girmiş biri olarak tavsiyem çok düzenli çalışmalısınız son ana bırakılarak çalışılacak bir sınav değil bana göre çünkü sorumlu konular çok fazla ve mümkünse dersaneye giderek disiplinli ve düzenli çalışmalıyız tabi herkesin kapasitesi ve bilgi birikimi farklıdır ama çok çalışılması gereken bir sınav

Arkadaşlar bence çok abartılacak bir sınav değil! Sadece hukuk derslerinde biraz ezber gerekiyor! Diğer dersler zaten bildiğimiz uyguladığımız konular! Ancak üzülerek söylemem gerekirse odamız akademik bir oda olmadığı sürece, kaliteli ve donanımlı kişileri ayırt edebilecek bir sistem kurulmadığı için maalesef bu sorulara bile zor diyen kişilerle aynı ünvanı paylaşacağız.
    Örneğin maiyet muhasebesindeki soruları yanlış yapan bir kişiyle aynı mesleği paylaşmayı hakettiğimi düşünmüyorum. Maalesef foruma maliyet muhasebesi sorularının cevaplarını yanlış veren arkadaşlar oldu! O kadar kendinden eminki soruların cevabını uzun uzun yazmış! Ama baştan sona yanlış!
    O arkadaş büyük ihtimalle amcasının ofisinde veya bir şirkette ön muhasebede çalışıyor! İnsanları küçümsemek değil ama sizde takdir edersiniz ki odamızın eğitim seviyesi ve saygınlığı her geçen gün eksiliyor

ders notları ve soru kaynakları..

ders notlarını ve soru kaynaklarını paylaşıma sunabilecek var mı? Hangi yardımcı kitaplar öneriliyor? Kurs şart mı? Bu sınav 4 mart değilde sanırım 3 mart olmalı ( cumartesi )

Alıntı serkan3507 Nickli Üyeden Alıntı
    Örneğin maiyet muhasebesindeki soruları yanlış yapan bir kişiyle aynı mesleği paylaşmayı hakettiğimi düşünmüyorum. Maalesef foruma maliyet muhasebesi sorularının cevaplarını yanlış veren arkadaşlar oldu! O kadar kendinden eminki soruların cevabını uzun uzun yazmış! Ama baştan sona yanlış!
    O arkadaş büyük ihtimalle amcasının ofisinde veya bir şirkette ön muhasebede çalışıyor! İnsanları küçümsemek değil ama sizde takdir edersiniz ki odamızın eğitim seviyesi ve saygınlığı her geçen gün eksiliyor
    maliyet muhasebesindeki soruları yanlış yapan bir kişiyle aynı mesleği paylaşmayı hakettiğimi düşünmüyorum. zaten soruları yanlış yapanla aynı mesleği paylaşamazsınız yanlış yaparak doğrusunu öğrenecek, genel anlamda ama yazdıklarınız doğru nitelikte haklı olduğunuz taraflar mutlaka var.
    Bu yazdıklarınıza şunu ekleseydiniz takdir ederdim.
    Açık öğretim fakültesi mezunlarına neden SMMM veriliyor asıl sorun bu bende meslekte kaliteyi düşüren ve SMMM sayısını arttıran asıl unsur budur.
    SBF yada İİBF mezunu ile aynı denklik olacak sey değil açıkçası kabul edilemez.
    AÖF li arkadaşlarımdan özür dilerim ama sezarın hakkı sezara verilmeli.
    Ama lisans mezunlarının hepsi aynı fikirdedir kanımca, herkes şapkasını önüne koysun asıl haksızlık burada ticaret lisesi ve önlisansa SM veriyorsun dışarıdan AÖF de tamamlıyor SMMM veriyorsun saçmalık.
    saygılarımla,

11 kasım staja başlama sınav sonuçları açıklanmıştır..

başlık..

AÖF meselesi

Merhaba;
    Aöf mezunları genelde ticaret lisesi mezunudur. Ve işin çekirdeğinden yetişmiştir. Ticaret lisesi gibi genel kültür dersleri düşük bir liseyi bitirip açıköğretimi bitirebilen birinin bence SMMM olma hakkı vardır. Bence sırf örgün işletme bitirmiş muhasebe ile hiç sıfır ilgisiz insanların SMMM olması yanlıştır diyorum bir AÖF'li olarak.
    Teşekkürler
    Herkese saygılar ve sevgiler.

sayın meslektaş ne kadar önyargılısınız size şunu belirtmek isterim ki aöf mezunları normal bir üniversite mezunundan %90 başarısı yüksektir sizde biliyorsunuzdur ki okulun verdiği eğitimle mali müşavir olunmuyor bu işin içinde bulunmakla olunuyor aöf mezunları hem okuyup hem çalıştıkları için bu işi daha iyi biliyorlar iş başvurusunda bunlar açıkca gözüküyor marmara üniversitesinin işletme bölümünden mezun olmuş arkadaş daha mal alış kaydını yapamıyor bu mudur haksızlık bu mudur eğitim

Alıntı meslektaş Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı serkan3507 Nickli Üyeden Alıntı
    maliyet muhasebesindeki soruları yanlış yapan bir kişiyle aynı mesleği paylaşmayı hakettiğimi düşünmüyorum. zaten soruları yanlış yapanla aynı mesleği paylaşamazsınız yanlış yaparak doğrusunu öğrenecek, genel anlamda ama yazdıklarınız doğru nitelikte haklı olduğunuz taraflar mutlaka var.
    Bu yazdıklarınıza şunu ekleseydiniz takdir ederdim.
    Açık öğretim fakültesi mezunlarına neden SMMM veriliyor asıl sorun bu bende meslekte kaliteyi düşüren ve SMMM sayısını arttıran asıl unsur budur.
    SBF yada İİBF mezunu ile aynı denklik olacak sey değil açıkçası kabul edilemez.
    AÖF li arkadaşlarımdan özür dilerim ama sezarın hakkı sezara verilmeli.
    Ama lisans mezunlarının hepsi aynı fikirdedir kanımca, herkes şapkasını önüne koysun asıl haksızlık burada ticaret lisesi ve önlisansa SM veriyorsun dışarıdan AÖF de tamamlıyor SMMM veriyorsun saçmalık.
    saygılarımla,
    öncelikle şunu belirteyimki senin kadar dar görüşlü bir muhasebeciye ilk defa rastlıyorum. ben dikey geçişle 4 yıllığı açıköğretim den tamamlayan biri olarak ve 3 yıldır bu işin içinde bil fiil çalışan biri olarak eğerki mali müşavirlik yapamıyacaksam, sizin gibi muhasebenin m sinden anlamayan sadece işletme vs. okuyup sınavla bi yerlere gelebileceğini sanan insanlar bu işi yapacaksa ülkemizin vay haline...
    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)