kamu işçi maaş

Konu: SMMM Stajı ile ilgili

SMMM Stajı ile ilgili

ben açık öğretim fakültesinden yeni mezun oldum kasımdaki smmm staj başlama sınavına gireceğim arkadaşların dediği gibi islam çankayanın kitaına bakıyorum 3 lü set dediler ama tek bir kitabı var piyasa kurs olarakda türmobun kursu ticarii amaçlı diye duydum faydasını gören varmı murat açık öğretim ise çok para istiyor yol gözsterirseniz sevinirim

konsilyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konsilyer Guest

SMMM Stajı ile ilgili

ben tek seferde tek kaynakla kazandım islam çankaya, ben hazırlandığımda islam çankayanın kitabı tek ciltti , sanırım mayıs ayında ki baskından sonra iki cilt olarak satışa sunuldu bence tek başına yeterli bir kaynak sadece dikkatlice okumak lazım oadanın kursuna katılmadım yorum yapmak istemem ama belirtmeden geçmeyeyim cd lerini alıyorum odanın staj süresince zorunlu gayet güzel buluyorum uygulamayı çok teşekkür ederim düşündükleri için kaç cd di hatırlamıyorum ama gayet faydalı olacağına eminim o kadar cd 300 ytl

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

SMMM Stajı ile ilgili

dersaneye gitmeni tavsiye etmem.. geçen sene bu zamanlar özel bir dersanesinin 850 ytl SMMM kursuna gittim.. Ancak bana pek faydası olmadı... Kendi çabamla kazandım diyebilirim.. İşin ilginç tarafı sana ders anlatanlarda sınava giriyor ve kazanamıyor... ve siz bu kişilerle sınava hazırlanıyorsunuz..
    bu arada türmob un kursu daha ucuz şu sıralar 600 milyon civarı..

kitap olarak İslam Çankaya ve Murat Dersanesinin Staja Başlatma kitaplarını al.. İkisi en iyi kaynaklardır...

sana tavsiyem bol bol soru çöz....

SMMM Stajı ile ilgili

dershaneye felan gitmene gerek yok. islam çankaya nın kitabı gerçekten çok güzel ama benim hazırlandığım dönemde tek kitaptı ve o kitapta en büyük ağırlık finansal muhasebeye verilmişti. Hukuk, Mali tablolar analizi ve maliyet muhasebesi açısından çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. bu eksikliği de Türmob-tesmer yayınlarından faydalanarak giderebilirsin. Bana söyklediklerinde pek kulak asmamıştım ama şimdi ben sana söylüyorum bence hedefin mali müşavirlik olmasın sınava kendini hazır hissettiğinde müfettişliktede şansını dene çünkü emin ol aylık sabit net gelirinin olması çok çok çok daha iyi. başarılar

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

SMMM Stajı ile ilgili

Alıntı nihaldn Nickli Üyeden Alıntı
    dershaneye felan gitmene gerek yok. islam çankaya nın kitabı gerçekten çok güzel ama benim hazırlandığım dönemde tek kitaptı ve o kitapta en büyük ağırlık finansal muhasebeye verilmişti. Hukuk, Mali tablolar analizi ve maliyet muhasebesi açısından çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. bu eksikliği de Türmob-tesmer yayınlarından faydalanarak giderebilirsin. Bana söyklediklerinde pek kulak asmamıştım ama şimdi ben sana söylüyorum bence hedefin mali müşavirlik olmasın sınava kendini hazır hissettiğinde müfettişliktede şansını dene çünkü emin ol aylık sabit net gelirinin olması çok çok çok daha iyi. başarılar
    NİHAL HANIM..

ben SMMM stajeriyim.. Müfettişlik veya Hesap uzmanlıgı gibi sınavları kazansam ve bu meslegi icra etmeye başlasam SMMM stajımın durumu ne olur...? Stajımı devam ettirebilir miyim? Bilginiz var mı acaba?

Ynt: SMMM Stajı ile ilgili

NİHAL HANIM,STAJ BAŞLATMA SINAVI İLE MÜFETTİŞLİK SINAVLARINA AYNI ŞEKİLDE Mİ HAZIRLANMAK LAZIM,YOKSA AYRI KİTAPLARMI ALMAK GEREKİYOR?BEN ŞUAN İSLAM ÇANKAYANIN KİTABINDAN SMMM STAJ BAŞLATMAYA HAZIRLANIYORUM.YANLIŞ BİLMİYORSAM KPSS SINAVIYLA KAZANILIYOR MÜFETTİŞLİK DEĞİLMİ?TEŞEKÜRLER

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Öncelikle büyük harfler kullanmazsanız forum kurallarını riayet etmiş olursunuz.

Müfettişlik, denetmenlik, uzmanlık vb... sınavları için öncelikle KPSS sınavlarında genel de KPSSP49 dan en az 80 puan almak gerekmekte, bu puan açılacak kurum sınavı için gazetelerde açıklanmakta. KPSS sınavı sadece kurum sınavlarına girebilmek için bir önkoşuldur, eğer kurum sınavına kabul edilirseniz başarılı olmanız halinde sırasıyla test, klasik ve mülakat sınavlarına tabi tutulursunuz, bu sınav konuları hukuk, iktisat, işletme(pek çıkmaz), maliye, muhasebe dallarında yapılır, alanların içeriği yine kurumun ilanında belirtilir ki kısaca yazmak gerekirse
    anayasa huk, icra iflas, medeni, borçlar, ticaret, idare,
    mikro, makro, ulusarası, türkiye ekonomikisi, para banka
    kamu maliyesi, bütçe, vergi hukuku,borçlanma,
    genel muhasebe, maliyet muhasebesi,mali tablolar analizi,

SMMM sınavlarında ise
    staja başlama sınavlarında sosyal güvenlik mevzuatı, iş hukuku ek olarak gelmekte diğer hukuk bölümleri genel hatları ile sorulmakta KPSS sınavı veye kurum sınavlarındaki kadar ayrıntılı gelmemekte

Kısaca kurum sınavları ile SMMM sınavları ağırlıkları bakımından ayrılmaktadır
    SMMM yeterlilik sınavlarında ki konular
    genel muhasebe
    maliyet muhasebesi
    mali tablolar analizi
    vergi hukuku
    meslek hukuku
    genel hukuk
    muhasebe denetiminden oluşmaktadır.

peki sonuç olarak ne dersiniz islam çankayadan çalışmaya devammı edelim yoksa kpss için ayrı bir kitapmı alalım ogün bey saygılar...

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

smmm için islam hoca
    kpss sonu A grubu kadrolar için ders başına ayrı kaynak
    tabi öğrenmenin sonu yok

bana saçma geldi açıkcası sonuçta o kadar çok dersten smmm staj başlatmaya giriyoruz,kpss dede buna benzer soruların çıktığını duydum ,ayrı kaynağa gerek varmı?Teşekürler Ogün Bey

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)