kamu işçi maaş

Konu: Tam

Tam

Silindi.

Ynt: “ Tam Bağımsızlık Ancak Ekonomik Bağımsızlıkla Mümkündür.” - M. K. Atatürk

SayınCEM ÇAKMAK;
    Gerçekten hepimizi ilgilendiren bir konuya değinmişsiniz. Ama uygulama aşamasına geçilir mi? Uygulansa harika olur.
    SMMM ÖZALP
    HAYIRLI ÇALIŞMALAR

NİSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN Guest

Bu konular bir iki günlük mevzuular değil.uzun zamandır konuşuluyor,tartışılıyor.Ama iş icraata geldi mi? kimsede ses yok.
    temennimiz tabiki.ama ben yakın gelecekte bunların olacağına inanıyorum.
    sene 1996 yada 1997 işte o dönemlerde dedilerki; vergi dairesine verilen bütün beyannameler,internet üzerinden gönderilecekmiş.O zamanlar bu düşünce hayal kurmak gibi birşey.
    Biz; yok ya olurmu öyle şey.uyduruyolar işte kafadan dedik.bakın bugün beyanname vermek için,vergi dairelerine gitmiyoruz.
    yakın gelecekte TÜRMOB Yetkililerinin bu işe çözüm üreteceğini düşünüyorum,ümit ediyorum.

merhaba ben görüşünüze katılmıyorum.
    nedeni ise yaptığınızın işin önemini önce insan kendisi bilecekki karşısındakinede doğru anlatabilsin. ben meslek mensuplarının tümünün yapığı işin önemi bildiğini düşünmüyorum. türmobun belirledigin asgari rakamın altında defter tutmaya hazır meslek mensubu olduktan sonra mükellefte parayı vermez ve "muhaseci ne iş yapar" da der. ben asgari rakamların dahi yapılan işlerin hakkı olmadığını düşünüyorum. kişi kalkıyor mükellefi almak adına nerdeyse üstüne para verecek vaziyete gelip defter alıyor. böyle bir ortamda mükelleften ne deger bekliyorsun, ne hakkını vermesini bekliyorsun.

iyi calışmalar

Sn. doahmet arkadaşım,

Bizim savaşını verdiğimiz konuda bu değilmi, yani kimse asgari ücretin altında iş kabul edemesin, mükellef de en az asgari ücret kadar ödeme yapsın aynı zamanda bu işi düzenleyici olan TÜRMOB'unda sözleşmelerden haberi olsun ki kimse kayıt dışı çalışmasın. İşin hakkına gelince bende emeğimizin daha çok bedelle ifade edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela Almanya'da, Avusturya'da (daha birçok örneği var) nitelikli mesleklerin en başında Muhasebe ve Mali Müşavirlik gelmektedir. Bazı ülkelerde doktor ve avukatlar nitelikli meslek sıralamasında 15-16.sıralarda yer almaktadır. Şunu da bilesiniz ki ben ve bu işe baş koymuş birçok meslek mensubu arkadaşım mükellefine muhasebeci ne iş yapar dedirtmez. Böyle diyecek mükelleflerle zaten bizim işimiz olamaz. Benim söylemek istediğim mükellefle para işimiz olmasın. Daha bir bağımsız olalım. Bilmem anlatabildim mi!

merhaba
    anlıyorum
    çok iyi anladım
    ama benim anlamadığım bu duruma düşülmesinin sebebi sizin gibi düşünmeyen her işi her şekilde yaparım diyen meslek mensuplarının yüzünden değilmi? evet onlar yüzündün sorun bu sekilde yapan meslek mensubundaysa niye mükelleflerde suç buluyorum niye onlar sanki suçluymuş da onlara bir çözüm arıyoruz. sorun karsı tarafta değil sorun bu tarafta yani bizde. çözüm meslek mensuplarının (hepsi değil küçük bir kısmı) yanlışlarını düzeltmekte. bence çözüm yolu meslek etiğini sağlayıp uymayanları ise egale etmektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)