kamu işçi maaş

Konu: İndirim Hk.

İndirim Hk.

Her ay hesaplanan KDV ve muhtasarda ödenen vergiler geçici vergi dönemlerinde bulunan ticari kazançtan düşülürmü?
    -

Ynt: indirim hk.

hayır düşülmez.

Ynt: indirim hk.

Ynt: İndirim Hk.

Sayın emrekaraoglu27 size sonuna kadar katılıyorum. sayın ozfen83 eğer meslek mensubu iseniz sorunuz size hiç yakıştıramadım inanın meslek mensubu olarak böyle bir soruya cevap yazmayı bile kendime yakıştıramıyorum. Ama meslekten uzak birisi iseniz başmız gözümüz üstüne size cevap vermeye çalışırız. Sorunuza gelince kesinlikle hiç bir şekilde indirim konusu yapamazsın.

Damga vergilerini giderleştirebilirsiniz...

UZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UZMAN Guest

Meslekle ilginiz yoksa bu cevabı nasıl yazdınız Sayın Ozfen83; meleklermi fısıldadı kulağınıza;

Alıntı ozfen83 Nickli Üyeden Alıntı
    108. diğer hazır değerler hesabı veya 127. diğer ticari alacaklar hesabında izlenebilir.
    Veya bunu neden sordunuz; ahirette sorgu melekleri sorarsa cevap veremem diyemi korktunuz.

Alıntı ozfen83 Nickli Üyeden Alıntı
    İşçiye ödenen ücret brüt: 693
    İşçi ssk payı : 97.02
    İşçi işsizlik sig.payı : 6.93
    Gelir vergisi : 88.36
    Damga vergisi : 4.16
    Asgari geçim ind.( Bekar) : 49.95
    İşçiye ödenen AGİ dahil net ücret : 546.48 tl dir.

İşveren sgk hissesi : 135.14
    İşveren işsizlik sig.payı : 13.86
    İndirilicek ssk işvern payı : 34.65

İşçinin toplam maliyeti: 808.65 TL.

Sormak istediğim, muhasebe kayıtları yapılırken indirilen asgari geçim indirimi,sgk işveren payı indirimide dikkate alınarak yapılması gereken muhasebe kayıtları nasıl olmalıdır?
    Ya değil hani kötü bir şey diyende yok; bu saygısızlığı yapmanızı gerektirecek;
    Ne güzel yazmış arkadaş; başım gözüm üstüne demiş cevabını vermiş sorduğu sorunun;

Alıntı bluesee Nickli Üyeden Alıntı
    .............. Ama meslekten uzak birisi iseniz başmız gözümüz üstüne size cevap vermeye çalışırız. Sorunuza gelince kesinlikle hiç bir şekilde indirim konusu yapamazsın.
    Geyik muhabbeti yapmak istiyorsanız; yanlış adrestesiniz genç dostum. Buradaki insanların vakti kıymetli; Ama bu mesleğe yeni başladıysanız ve buna benzer başka şeyleri merak ediyorsanız; bilmemek ayıp değil bunuda belirteyim.
    Aklınıza takılan her şeyi ne kadar basit olursa olsun; burada istediğiniz kişiye özel mesajlada sorabilirsiniz; kimse yadırgamaz inanın. Bilgisini saklamak isteyen zaten yorum yapmaz burada. Çekimeyin.

Saygılarımla,

Serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serhat_ Guest

İki şekilde düşünelim.
    a) Sn Özfen dalga geçiyor
    b) Gerçekten soruyor.

Cevap a ise, bu soru tek zararı sayın özfenedir. Kendi seviyesini düşürür. (Ben cevabın a olduğunu düşünmüyorum) Bizim de 10 saniyemizi götürür. Benden yana hadi helal olsun bu durumda ona verilecek en güzel cevap ise verilmiştir.
    Alıntı FERCEY Nickli Üyeden Alıntı
    hayır düşülmez.
    ile
    Alıntı andac Nickli Üyeden Alıntı
    Damga vergilerini giderleştirebilirsiniz...
    +1
    Bence, bir insan sizi ciddiye almıyorsa siz de onu ciddiye almayacaksınız. Ona hakaret ettiğinizde onu ciddiye alıyorsunuzdur. Bu da o tür insanların istediği şeydir. Yani cevap a ise ya okuyup gülüp geçmek lazım ya da Sn. Fercey veya Sn Andac gibi kişiyi değil ama soruyu ciddiye alıp iki kelime cevap yazmak lazım diye düşünüyorum.

Cevap b ise, ki ben Sn. Özfen'in ciddi olarak sorduğunu düşünüyorum. En basit şeyleri bile bir zamanlar bilmiyorduk. Hepimiz o yoldan geçtik Sn Özfen de geçecek. Eğer durum buysa bu cevapların onu yıldırmasını değil kamçılamasını dilerim.
    Bir insana yapılacak en kötü şeylerden biri kişinin soru sorma cesaretini elinden almaktır.

ben bu siteyi 2009 ocaktan beri takip ediyorum, stajyerler için meslek mensupları için gerçekten çok faydalı, burda basit bir sorudan tutunda zor sorulara kadar herşey cevap verilmeye çalışılıyor, piyasada bu soruları cevap aramaya çalışsanız ücretten sözleşmeden bahsedilir. buranın kıymetini bilelim. bu arkadaş dalga için sorduysa bu arkadaş ve başka dalga geçenleri (olursa) dalgalarında boğulmamalarını tavsiye ediyorum. hayat acımasızdır. saygılarımla;

yapmayın arkadaşlar soru çok basit ve standart altı diye bir kişiyi bu denli yargılamayın. SN. özfen83 iyiniyetle bir soru sordu ise onun iyiniyet duygularını öldürdünüz ..
    "Eğer herkesleysen ve Bensiz isen, hiç kimseyle değilsin. Eğer benimleysen ve hiç kimseyle değilsen herkeslesin"(Mevlana)

UZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UZMAN Guest

Alıntı veli Nickli Üyeden Alıntı
    yapmayın arkadaşlar soru çok basit ve standart altı diye bir kişiyi bu denli yargılamayın. SN. özfen83 iyiniyetle bir soru sordu ise onun iyiniyet duygularını öldürdünüz ..
    Merhaba,

Sayın Veli mesele sorulan soru değil; arada site yöneticeleri tarafından silnmiş olan sayın özfen83 arkadaşımızın bütün meslek mensuplarına karşı yaptığı yakışıksız ve hakaret derecesinde bir yorumu vardı. Benim tepkim o yoruma karşı

Saygılarımla,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)